Jaunieji korespondentai žvelgė į televizijos užkulisius

Miglės Greičiuvienės nuotr.: jaunieji korespondentai iš Gargždų ir Veiviržėnų LRT žinių studijoje.

Naujos patirtys visada naudingos. Tad Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redakcija toliau tęsia mentorystės programą puslapio „Jaunimo erdvė“ jauniesiems korespondentams. Minėto puslapio rengėjai iš Gargždų „Vaivorykštės“ bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, lydimi žurnalistės Aistės Noreikaitės ir mokytojos Dalios Žurkauskienės, turėjo galimybę apsilankyti Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje. Moksleiviai susipažino ir su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi, kuris atskleidė, kaip glaudžiai bendradarbiauja sąjunga ir LRT. Jaunieji korespondentai ne tik sužinojo įvairių televizijos subtilybių, bet ir pasigrožėjo auksiniais lapais apsigaubusia sostine.

J. KASPARAVIČIAUS nuotr.Viltė Normantaitė: „Ši kelionė buvo tikrai labai įspūdinga, kadangi teko apsilankyti LRT televizijos studijoje. Ekskursiją vedė tikrai nuostabi gidė, kuri skyrė daugiau laiko nei buvo numačiusi. Jos buvo labai įdomu ir malonu klausytis. Bet pats įsimintiniausias įspūdis – turėjome galimybę pabuvoti studijoje, kurioje filmuojamos LRT žinios „Labas rytas, Lietuva“. Akis į akį susitikome su šios laidos vedėjais, pamatėme, kaip yra filmuojama žiūrovų mėgstamiausia laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Šią laidą labai dažnai žiūriu. Teko apsilankyti ir kitose studijose, kur mus labai šiltai priėmė, papasakojo trumpai ir aiškiai apie savo darbą. Kai kuriems iš mūsų net buvo suteikta galimybė pakalbėti tiesioginėje radijo transliacijoje. Tikrai buvo įdomu stebėti, kaip „verda“ veiksmas. Jei būtų galimybė ten nuvykti dar kartą – tikrai ja pasinaudočiau!“

Rugilė Žvirblytė: „Kelionė į Vilnių buvo nuostabi. Plačiau susipažinau su žiniasklaidos pasauliu, profesionaliais žurnalistais. Pamačiau, kaip ruošiamasi tiesioginiam televizijos bei radijo eteriui, kas slypi užkulisiuose. Šis, iš pažiūros nepažįstamas, pasaulis mane labai sudomino ir nustebino.“

Irma Lomsargytė ir Austėja Žvirblytė: „Džiaugiamės, kad turėjome progą išvykti į kelionę į LRT, susipažinti su žurnalistika ir, žinoma, pavaikščioti rudenėjančiu Vilniaus senamiesčiu. Didžiausią įspūdį paliko „Tūkstantmečio vaikų“ filmavimas, kurį galėjome stebėti iš užkulisių. Labai pasisekė, kad radijo laidoje apie teatrą nereikėjo slėptis ir matėme viską iš mažiausio įmanomo atstumo. Nustebino „Gustavo enciklopedijos“ virtuvėlė, nes ji labai maža, o LRT žinių studija labai didelė. Kiek mažiau sudomino radijo ir televizijos istoriją liudijantys mechanizmai, įrenginiai. Kelionėje su „Jaunimo erdvės“ nariais jautėmės truputį nedrąsiai, nes esame naujokės, bet mums patinka naujovės, iššūkiai, galimybė susipažinti su naujais žmonėmis.“

Robertas Macius: „Susitikimas Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje – naudinga patirtis. Ten išgirdau naujų, dar negirdėtų faktų bei pastebėjimų apie laidų kūrimą, užkulisius ir net anksčiau naudotus slaptus triukus (šortai vasarą tiesioginio eterio metu – tikrai ne išimtis iš taisyklės). Realiai pamačius patalpų dydį tapo aišku, koks svarbus operatorių darbas – sukurti tinkamą, išskirtinį vaizdą, ko gero, gali ne kiekvienas. Tokios išvykos – tai ir akiračio plėtimas, juk svarbu dalyvauti ir kaupti informaciją, kuri besiruošiant tapti žurnalistu gali būti naudinga ateityje.“

Gintarė Lamsodytė: „Galimybė nuvykti į LRT studiją tapo viena įsimintiniausių ir geriausių, kokią teko patirti šiais metais. Ne tik naudingos informacijos gausa, bet ir patirtis tampant žurnalisto pašnekove, ar galėjimas išsakyti savo mintis ir nuostatas. Atsisėsti laidos pašnekovo kėdėje, kalbėti į mikrofoną, į kurį kalba žymūs žmonės, nerealu! Man svarbu, jog visos Lietuvos klausytojai šios radijo laidos metu išgirdo mano, kaip bręstančio, į įvairiapusį pasaulį žengiančio žmogaus, nuomonę. Ačiū „Bangai“ už suteiktą galimybę! Net dabar jaučiu šią neapsakomą patirties galią!“

Gabrielė Čiunkaitė: „LRT lankiausi jau ne pirmą kartą, tačiau didžiausioje televizijoje Lietuvoje vis tiek kiekvieną sykį galima atrasti kažko naujo, pavyzdžiui, pamatyti, kaip filmai iš kasečių perdirbami į failus, ko neteko regėti. Taip pat nustebino ir tai, jog LRT tarsi muziejus: tiek viduje, tiek lauke galima pamatyti įvairių archyvų: tarp jų ir pirmasis radijas, garso plokštelės, vaizdo kameros. Ši televizija yra itin įvairiapusiška, tad sudomino net ir tuos, kurie neplanuoja krimsti žurnalisto duonos. Pasivaikščioti po rudeninį Vilnių – visada nuostabi patirtis, tad tokios kelionės metu ne tik sužinai naujų dalykų, bet ir atsipalaiduoji bei pasikrauni geros nuotaikos.“

Justas Kasparavičius: „Ekskursija po LRT sukėlė patriotiškas emocijas, nes tai mano šalies televizija, kurios nesustabdė net sovietų agresija. Taip pat didelį įspūdį padarė ir gidė, LRT režisierė Miglė Greičiuvienė, be kurios apsilankymas LRT ir muziejuje būtų buvęs kaip paprasta išvyka: gidės perteiktos istorijos užbūrė ir privertė įsivaizduoti senus laikus, kada viskas buvo filmuojama į kino juostas, tačiau dabar juostos yra skaitmeninamos siekiant išsaugoti archyvą ateities kartoms. Be abejo, sužinojome, kiek daug žmonės įdeda darbo į televiziją ir radiją, net teko patiems dalyvauti „LRT Kultūra“ laidoje. Išvyka mane sužavėjo. Ši neeilinė patirtis padės siekiant norimos profesijos.“

Danielius Einikis: „Kad ir kaip banaliai nuskambėtų, bet man nacionalinėje televizijoje viskas buvo įdomu. Tiek tiesioginis eteris, tiek televizijos paslaptys, tiek istorinė dalis apie televiziją ir radiją. Na, ir, žinoma, buvo nejauki, tačiau itin įdomi ir visiškai nauja patirtis kalbėti tiesioginiame eteryje per radiją.“

Parengė Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content