Kaip lopysime skylėtas švietimo sistemos duobes?

Gaila, jog naujos sudėties Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto vadovas Vaclovas Macijauskas nepakankamai suvokia švietimo sistemos subtilybių. Tai galime spręsti iš „Bangos“ laikraštyje šių metų gegužės mėnesio paskelbto komiteto pirmininko komentaro, palyginimo su žvyrkelių lopymu. Iš esmės tenka nusivilti ir Administracijos Švietimo skyriaus vedėju Algirdu Petravičiumi, kuris pritaria komiteto pirmininkui, siūlančiam didinti vaikų skaičių darželio grupėse.

Ot koks valdžios supratimas: vaikus kaip „kiaulių fermoje paršiukus suvaryti į vieną gardą“ ir problema laikinai išspręsta? Man keistai atrodo dabar, kad demokratijos laikais tyli ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, auklėtojos, kurioms su tokiu dideliu būriu vaikų reiks kiekvieną dieną dirbti. Suprantu, kad greitai ugdymosi sąlygų nepagerinsime, bet išeities reikia ieškoti su realia perspektyva, o ne atsirašinėti. Juk prieš keletą metų siūliau, kad Gargžduose būtų pastatyta pradinė mokykla ir mieste veiktų penkios ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Turiu pripažinti, jog didysis kalbėtojas Sigitas Karbauskas tuo metu buvo Administracijos direktorius, bet irgi neįsiklausė į mano pasiūlymus. Taigi, turime skylėtas švietimo sistemos Klaipėdos rajone duobes, kurias atėjus rugsėjo pirmajai bandome tariamai lopyti sukeldami tariamą širšulį, jog atseit stropiai „rūpinamės“ priaugančia karta. Baikime mėtyti pinigus į privačių darželių steigimą, valstybė negali nusišalinti, o turi turėti atsakomybę už lopšelių-darželių sistemos plėtojimą, nes tėvų, kurie leidžia vaikus į privačius darželius, piniginė nėra tokia stora.

Reikia, kad Administracijos darbuotojai pakiltų iš savo kėdžių ir ieškotų galimybių, jog pedagogams ir moksleiviams būtų sudarytos tinkamos ugdymosi sąlygos. Pamenu ir anais laikais dėl statybų reikėjo judėti ir įtikinėti. Taip buvo dėl Vėžaičių pagrindinės mokyklos sporto salės. Tuomet pas švietimo ministrą vykome kartu su Žemdirbystės instituto filialo vadovu V. Knašiu. Su Dovilų pagrindinės mokyklos buvusiu direktoriumi B. Domarku jau prieš darbo pradžią stovėjome prie Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybės durų pasirengę išprašyti naująjį priestatą. Ir išprašėme.

Man regis, kad dabartiniai Savivaldybės administracijos skyrių vadovai mažai juda iš kabinetų, nepalaiko ryšių su šalies ministerijomis, bet lengviausiu keliu bando spręsti problemas parašydami raštus, raštelius, taip atsimušdami nuo svarbių kasdienos subrandintų dalykų. Reikia judėti, lipkime iš biurokratijos liūno, dirbkime kartais negailėdami savęs, juk už mūsų nugarų – Lietuvos ateitis.

Albinas KLIZAS

Publicistas, buvęs Švietimo skyriaus vedėjas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių