Karjeros taktikos merginoms

Asociatyvi nuotr.

Universiteto bibliotekoje Tarptautinę moters dieną mąsčiau apie ateitį – juk netrukus teks ieškoti, kur darbintis. Vis dėlto moteris mūsų visuomenėje vis dar yra laikoma marginalizuota lytimi, taigi net darbe mums kartais tenka susidurti su iššūkiais, su kuriais vyrai susiduria rečiau. Tad nusprendžiau apklausti savo akademinę bendruomenę ir taip sužinoti papildomų triukų, kaip padidinti savo (būsimos) karjeros sėkmę.


Pasirodo, kone svarbiausia gudrybė – kuo daugiau kitiems pasakoti apie savo darbą. Žinau, skamba juokingai – juk nepradėsi girtis kiekvienam pašnekovui. Tačiau šio patarimo esmė – ne tuščiai puikuotis, o paprasčiausiai leisti kitiems žinoti apie savo darbines galimybes. „Jei užsiimi krūta veikla, pranešk žmonėms apie tai“, – primena viena Niukaslio universiteto dėstytoja. Kitaip tariant, net jei nepriekaištingai išmanai savo veiklos sritį, jeigu niekas apie tai nežinos, tavo karjera patirs stagnaciją – amžiams liksi tame pačiame „laiptelyje“. Nepamiršk kolegoms ir draugams papasakoti apie savo naujausią projektą ir, žinoma, pasiteirauk ir apie jų darbo patirtis.
Kitas triukas – laiko investicija į santykius su kolegomis. „Kai pradėsi dirbti, iškart bandyk kurti pažinčių tinklą“, – savo strategiją atskleidžia bendrakursė Marissa, jau turinti įvairių kompanijų socialinių tinklų puslapių kuravimo patirties. „Aš iki šiol bendrauju su beveik visais žmonėmis, su kuriais kažkada turėjau darbinių reikalų“, – priduria. Aišku, tinkamas ryšių palaikymas privalo susidėti ne tik iš paslaugų prašymo, bet ir iš pagalbos teikimo. Taigi ateinančiais metais turėsi draugus prisiminti ir tada, kai jiems kažko prireiks.
Galiausiai reikalauk naujų progų sužibėti. Yra tokia angliška frazė: „Galimybės pačios negimsta, tu jas susikuri.“ Tai štai – neprašysi papildomo šanso parodyti savo kompetencijas, tai, deja, jo ir negausi. „Jei tik yra projektas ar kompanija, kuri tave domina, privalai tai pranešti toje srityje dirbantiems žmonėms“, – pasikartoja literatūrinių transformacijų paskaitos lektorė. Ir, žinoma, pasistenk kuo dažniau sakyti „taip“ – griebk tą pasiūlymą, net jei teks išlipti iš komforto zonos. Tarkim, kolega prašo pagalbos projekto, su kurio subtilybėmis iki šiol nesi susidūrusi, realizavime – tik nebijok, atsiraitok rankoves ir kibk prie darbo!
Atrodo, kiek nuvalkiotos idėjos, bet juk taip dažnai jau gerai žinomas „receptas“ ir suveikia geriausiai. Aš girdėtus patarimus jau pasižymėjau planuotėje, tikiuosi, jie pravers ir straipsnį skaičiusioms merginoms (ar vaikinams – juk triukai iš tiesų universalūs).


Ona Marija ŠLIUOŽAITĖ
Jaunųjų korespondentų klubo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių