Krematoriumas – prieš gyventojų valią?

„Gyvenu Ketvergiuose. Kiek man žinoma, ketvergiškiai piestu stojo prieš krematoriumo statybą Ket­vergiuose, Toleikių gatvėje, šalia akmenų skaldyklos, beveik prieš vienintelę Ket­vergiuose mokyklą“, – „Bangai“ rašo Pranas Rimas, kuris stebisi, kad krematoriumas nepaisant visko jau dygsta.

„Neseniai praėjau tą vietovę ir įsitikinau, kad krematoriumo statybos darbai vyksta visu tempu, jau išmūryta apie 2 m aukščio lauko sienų. Tai negi ketvergiškių (it šunų) balsas į dangų neina? Kodėl laiku nebuvo informuoti gyventojai?“ – klausia Pranas.


KOMENTARAS

  • Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė ILGINIENĖ: „Pradžioje su gyventojais buvo organizuojami susitikimai, vyko ir susirašinėjimai, dalyvavo įmonės „Rūteda“, Savivaldybės atstovai. Gyventojai nenorėjo krematoriumo šioje vietoje ir išsireikalavo, kad būtų atliktas poveikio aplinkai vertinimas, – kadangi jis buvo teigiamas įmonei, tai daugiau papildomų susitikimų nevyko. Apie statybų pradžią buvo skelbiama „Infostatyboje“. Dėl UAB „Rūteda“ statomo objekto-krematoriumo Savivaldybė išdavė leidimą, atitikus poveikio aplinkai vertinimo reikalavimus. Statybų inspekcija atliko patikrinimą ir 2019 m. gruodžio 12 d. aktu patvirtino, kad leidimas išduotas teisėtai, todėl bendrovė turi teisę statyti minimą objektą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių