Kultūros, mielieji, kultūros!

Po 25-erių metų savo šalyje sulaukėme Šventojo Tėvo vizito. Šį kartą labai norėčiau kalbėti vien tik apie pozityvius dalykus, deja, nepavyksta. Sekmadienio naktį kartu su gimnaziste ir kitais Gargždų parapijos nariais išvykome į Kauną. Tačiau čia atvykus mus abu nustebino susirinkusieji – dalis jų buvo paniurę, o juk tokiu istoriniu įvykiu turėtume ypač džiaugtis.

Vis dėlto tai nebuvo tik vienintelė priežastis – labiausiai nuvylė žmonių nekultūringumas pasaulinio lygio kultūriniame renginyje. Labiausiai čia pasireiškė senjorai (atleiskite, ne į visų daržą noriu mesti akmenį), vedini sovietinio mentaliteto, agresyviai stumdėsi šimtatūkstantinėje minioje, norėdami patys pirmieji užsiimti geriausias vietas ir pykdami, kodėl čia atvažiuoja šeimynos su mažais vaikais ir vežimėliais.

Kita vertus, nenoriu šios apžvalgos apgaubti vien tik negatyvo šydu. Kartu su bendramoksle pasiekę savą sektorių, pagaliau pajutome tarp aplinkinių tvyrančią gerą nuotaiką, šypsenas bendrų pusryčių metu, tikrą bendruomeniškumą. Tai parodė, kokie iš tiesų galime būti vieningi, kai turime bendrą tikslą – susitikti su popiežiumi Pranciškumi. Pats Šventojo Tėvo elgesys su atvykusiaisiais, šv. Mišių pabaigoje lietuviškai itališku akcentu ištarta nuoširdi frazė „gražios dienos, skanių pietų“ dar kartą įrodo, jog paprastumas ir humoro jausmas labai teigiamai veikia žmonių sąmonę, ypač jaunų.

Džiaugiuosi popiežiaus pasirinktomis susitikimo vietomis – jis ne tik aukojo šv. Mišias Kaune ir susitiko su jaunimo minia Vilniuje, bet ir aplankė didžiulius Lietuvos skaudulius – prieš 75 metus uždarytą Vilniaus getą bei Okupacijos ir laisvės kovų muziejų. Tai parodo, jog popiežiui rūpi jautrios Lietuvos istorijos temos.

Labai didžiuojuosi šio garbaus svečio vizitu mūsų šalyje. Šimtatūkstantinė lietuvių ir užsienio svečių klausytojų minia atskleidė, kaip stipriai mus visus sujungia tokie svarbūs susitikimai. Žinoma, tuo pačiu pamatėme, kur galime semtis dvasinio peno ir kad turime tobulėti kaip didelės bendruomenės nariai.

Robertas MACIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių