Medikams irgi reikia sveikatos

Pagrindinę pavasario temą apie sėją ir sodinimą, atrodo, net kaime užgožė koronavirusas. Dažniau šiuo metu pagalvojame ne tik apie sergančiuosius, bet ir apie medikus.

Kai pamatau greitosios pagalbos automobilį, visada mintyse palinkiu sveikatos ir ligoniui, ir pas jį vykstantiems medikams. Nesu girdėjusi, kad medikai sakytų, jog turi per daug sveikatos. Jie tokie pat žmonės kaip mes. Kad turi per daug laiko, irgi nesako, atvirkščiai, dažniausiai jo trūksta. O kaip atrodo greitosios pagalbos medikų diena? Ar turi jie kada atsikvėpti, pavalgyti, atsigerti? Juk ne taip paprasta apsirengti tą specialią aprangą, kurią vilkėdami dabar vyksta į iškvietimus, saugiai ją nusirengti irgi užtrunka. Girdėjau, kad taupydami laiką dažnai geriau pakenčia ir troškulį, ir alkį, kad nereikėtų gaišti. Paskutiniu metu daug įmonių, organizacijų teikia medikams paramą apsaugos priemonėmis, tad bent jų taupyti nebereikia.

Medikams ypač nelengva bus vasarą, kai ateis karštis. Prisiminkime, kaip praėjusią vasarą visi dejavom: karšta, nėra kuo kvėpuoti, kiek dulkių. Bet juk ne visi statome namus ar tiesiame kelius, tada tikrai nėra kur pasislėpti nuo kaitros, kuri vargina. Ir ne visi esame medikai. Įpusėjus operacijai nė vienas chirurgas nėra pasakęs, kad operuoti baigs vakare ar kitą dieną, kai pailsės. Arba poliklinikos gydytojas, kad daugiau pacientų nepriims, nes karšta, žliaugia prakaitas, todėl nebeturi jėgų. Greitosios pagalbos medikai irgi nepaisydami nieko padeda ligoniams. Man atrodo, jog kartais turėtume mažiau dejuoti, o dažniau pagalvoti apie šiuos žmones su dėkingumu.

Jūratė KĘSTAUTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių