Mokiniai geografijos žinias patikrino parodoje

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai kartu su „Minijos“ progimnazijos mokiniais sausio pabaigoje lankėsi Vilniuje, Lietuvos parodų rūmuose „Litexpo“, kur vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.

Pati paroda, pradėta rengti 2013 metais, tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Per 5-erius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 150 proc., lankytojų skaičius – daugiau negu 80 proc., o dalyvaujančių šalių skaičius išaugo daugiau kaip du kartus. „Adventur“ išsiskiria unikalia renginių programa ir savo interaktyvumu – čia jungiasi turizmo verslas ir pramogos, numatomos naujos gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas.

Moksleiviai galėjo aplankyti ne tik pačią parodą, bet ir dalyvauti geografinių žinių konkurse „Keliauk kitaip“. Konkursą parengė Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos tarybos nariai (LGMA). Šis renginys vyksta treti metai, į jį kaskart susirenka vis daugiau moksleivių. Šiemet konkurse dalyvavo iš viso 841 mokinys iš 100 Lietuvos mokyk­lų (iš 34 savivaldybių). Konkurso laimėtojai gavo po atminimo medalį, vertingų dovanų ir kelionę, kurią skyrė pagrindinis geografijos žinių konkurso rėmėjas – kelionių organizatorius „Grūda“. Verta pasistengti!

Parodoje ir konkurse dalyvavo Ema Paulauskaitė ir Marija Živajevaitė Id kl., Aušrinė Tverskytė IId kl., Lukas Rimkus IIf kl., Ieva Budrytė IIb kl., Ugnė Benetytė IIIf kl., Urtė Ilginytė IIIg kl., Vilius Lapas IVd kl., Mirija Vaškytė IVb kl., Vaiva Venckauskaitė IVe kl.

Mokiniai taip pat galėjo stebėti netradicinę geografijos pamoką apie Islandiją. Toks renginys padeda populiarinti geografijos mokslą tarp mokinių ir suaugusiųjų. Konkurse dalyvavo ir atskira suaugusiųjų grupė.

Mokiniai išvyka liko patenkinti, manau, kad ir kitais metais atsiras norinčiųjų dalyvauti.

Jurga VENCKAUSKIENĖ

Gimnazijos geografijos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių