Neįgalieji laukia pamokų Amatų centre

Tautodailininkė A. Pociuvienė: „Projekto dalyviams labai patinka vėlimo pamokos – velti batus.“

Būrys neįgalių gyventojų iš Judrėnų, Veiviržėnų ir Endriejavo seniūnijų turi galimybę užsiimti įdomia veikla Klaipėdos rajono amatų centre Veiviržėnuose. Jis trečius metus vykdo projektą „Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos rajono savivaldybė.

Veiviržėnuose, Amatų centre, kartą per savaitę iš artimiausių seniūnijų susirenka 36 (suskirstyti į 3 grupes) įvairios negalios varginami žmonės. Jie pasirenka patinkančią veiklą: mokosi pinti iš vytelių, rišti verbas, velti iš vilnos, virti muilą, lipdyti iš molio ir kita. Tačiau gali ir neįsijungti į veiklą – tik stebėti, ką daro kiti projekto dalyviai.

Po užsiėmimo sutiktos pėžaitiškės Gražina ir Janina buvo patenkintos, galėdamos lankyti šiuos užsiėmimus. „Va, kokią pintinę iš vytelių nupyniau“, – džiaugėsi viena.

Pasak Amatų centro administratorės Aurelijos Pociuvienės, atsakingos už negalią turinčių žmonių veiklų organizavimą, projekto dalyviams labiausiai patinka vėlimo pamokos: mokosi velti papuošalus, riešines, o ypač noriai iš vilnos gamina batus.

Amatų centras šiems gyventojams teikia transporto paslaugas – atsiveža ir parveža namo.

Veiviržėnų amatų centras 3 kartus dalyvavo konkurse dėl reabilitacinių paslaugų neįgaliesiems ir laimėjo. „Dabar vėl teiksime projektą. Užsiėmimus lankantys žmonės teiraujasi, ar gausime finansavimą, ar ateityje galės dalyvauti įdomioje veikloje“, – kalbėjo Amatų centro vadovė Valė Krauleidienė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių