Nekartoti klaidų, kad neišspardytų šaligatvio

Smagu vaikštinėti po gražėjantį Gargždų centrą. Šiemet pavyko parinkti tinkamas gėles, dekoratyvinius augalus ir sukurti akį traukiančias kompozicijas, džiuginančias net įsibėgėjus rudeniui. Mėgaujiesi daugelio pamėgtu skvereliu su nuotaiką skaidrinančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis. Ir daugiau yra gražiai sutvarkytų miesto erdvių.

Atkreipiau dėmesį, kad bene prieš dešimtmetį Klaipėdos gatvėje įrengtas šaligatvis tebėra tvarkingas, tvirtas – nereikia žvalgytis po kojomis. Toks kontrastas čia įžengus iš gatvės nuo „Minijos“ progimnazijos, kur reikia saugotis, kad nesukluptum užkliuvęs už iškilnotų, sudaužytų senų šaligatvio plytelių. Soviet­mečio reliktas, bet ateis laikas ir šį pakeisti.

Dabar vyksta rekonstrukcija Kvietinių gatvėje. Prie pašto pastato jau klojamas šaligatvis – įrengtoje atkarpoje matai, kaip atrodys skelto akmens trinkelėmis išklotas naujas šaligatvis. Žinoma, kad bus nauja, modernu. Bet kodėl jau dabar kelios plytelės išsilupusios? Šioje srityje turėdamas patirties supratau: suklotos trinkelės tik apie 50 milimetrų storio, todėl užpiltos skalda nesilaiko. Jos turėtų būti dvigubai storesnės arba jas reikėtų įbetonuoti, kad tvirtai laikytųsi.

Jeigu projekte numatytos tokio trinkelės, tai projektuotojų klaida, kurią būtina ištaisyti. O jeigu tokiu būdu taupo rangovas – blogai. Gražiai sutvarkius gatvę, bet palikus tokį šaligatvį, atsivers piktžaizdė, vėl liesis skundai. Juk taip jau buvo nutikę Gargžduose, prie senojo parko šaligatvį išklojus panašiomis trinkelėmis. Komisijos tyrinėjo, kas išspardė šaligatvį…

Taip būtų nutikę ir Klaipėdos g. šiaurinėje pusėje, kur dar prieš gerą dešimtmetį klojant grindinį tarp šaligatvio plytelių įrengtos dekoratyvinės eilės iš skelto akmens trinkelių. Iš pradžių irgi bandyta kloti 50 milimetrų storio, bet pastebėjus, kad šios netvirtai laikosi, buvo pakeistos dvigubai storesnėmis. Todėl ir galime grožėtis tvarkingu grindiniu Klaipėdos gatvėje.

Reikėtų pasimokyti iš klaidų ir nebedaryti naujų.

Vygandas ŠIMKUS

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių