Pagarbą senatvei – nuo mažens

Viliaus Gaigalaičio globos namus gerų emocijų praėjusios savaitės viduryje pripildė Kvietinių lopšelio-darželio ir Klaipėdos Baltijos gimnazijos bendruomenės. Šių namų gyventojams jie atvežė ne tik koncertą, dovanų, vaišių, bet ir nesuvaidintą nuoširdumą. Tai gražus kelių kartų susitikimas. „Reikia nuo mažens mokyti vaikus pagarbos senatvei, neįgaliems žmonėms“, – įsitikinusi Kvietinių lopšelio-darželio direktorė Janina Dapkienė.

Iš meilės ir pagarbos

Džiugus jaunatviškas šurmulys praėjusį trečiadienį užliejo Viliaus Gaigalaičio globos namų erdvę. Tie, kas pajėgė, susispietė jaukioje salėje pasiklausyti vaikų ir jaunimo koncerto. Klaipėdos Baltijos gimnazijos (direktorė Jurgita Račkauskienė) muzikinis ansamblis, kurio vadovė Kristina Bogužienė, dovanojo nuoširdžių kūrinių. Jos pakviesti Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokiniai irgi skyrė savo muzikinius sveikinimus. Koncerte dalyvavo ir Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro skaitovė Glorija Bogužaitė (parengė Audra Lenkauskienė). Susirinkusiuosius džiugino mažieji kvietiniškiai, kurie šoko ir dainavo.

Jaunieji savanoriai koncerto metu žiūrovus vaišino savo keptais pyragais ir duona. Vėliau kiekvienam globos namų gyventojui padovanojo po gerumo simbolį – angeliuką, atviruką su linkėjimais, saldžią dovanėlę. Nuoširdus dėmesys sujaudino pagyvenusius, neįgalius globos namų gyventojus. „Renginyje susitikau savo kraštietį. Jis šluostėsi ašaras, – kalbėjo J. Dapkienė. – Ir kiti žmonės ėjo man dėkoti.“

Uždeganti savanorystės idėja

Kvietinių lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo mokytojai Laimai Radzevičienei mintis pasidalinti gerumu su vienišais, dėmesio stokojančiais žmonėmis švystelėjo ankstyvą rudenį. Pagalvojo, jog globos namuose žmonės sotūs, bet ar nealksta dėmesio, nuoširdumo? Laimai nesvetima savanorystės idėja. „Esu policijos rėmėja, ruošdavau edukacijas Gargždų bibliotekoje“, – prasitarė pedagogė.

Jai pritarė kolegė, meninio ugdymo pedagogė K. Bogužienė. Abi palaikė direktorė J. Dapkienė.

„Aš pagalvojau, kodėl į akciją neįtraukus Klaipėdos Baltijos gimnazijos, kurioje taip pat dirbu, bendruomenės?“ – sumanymą atskleidė K. Bogužienė.

Ne vieną mėnesį ruošėsi kalėdiniam susitikimui su Viliaus Gaigalaičio globos namų gyventojais. Norėjo, kad jie pajustų tikrą švenčių dvasią.

Į akciją įsijungė ne tik visa Kvietinių lopšelio-darželio bendruomenė. Prisidėjo rėmėjai – Kvietiniuose įsikūrusios UAB „Vestrufas“ (vad. Rimvydas Dargis) ir „Gurina“ (vad. Rimvydas Gedvilas). Iniciatorės dėkingos ir UAB „Gelranga“ (gen. direktorius Vaidotas Šimkūnas), NT agentūra „Rūta NT“ (vadovė Rūta Savickaitė).

„Per vieną vakarą mūsų lopšelio-darželio vaikai su tėveliais ir pedagogais pagamino 170 angeliukų – gerumo ženklų globos namų gyventojams, – atskleidė L. Radzevičienė. – Kitą rytą atėjusi viena mama džiugiai pranešė, kad jos vadovė Rūta Savickaitė nori prisijungti prie mūsų iniciatyvos. Ji nupirko 50 kg saldžių dovanų ir dalyvavo renginyje.“

Gerus darbus kartu

K. Bogužienė džiaugėsi, jog Baltijos gimnazijos gimnazistai su mokytoja Vilma Smilgiene pagamino 200 atvirukų, ant kurių užrašė linkėjimus. O dar reikėjo pasiūti kojines dovanėlėms, jas sudėti. Iš viso geradariai paruošė apie 220 dovanėlių. Negalėjusius ateiti į salę globos namų gyventojus aplankė kambariuose ir pasveikino su artėjančiomis šventėmis. „Jaučiamės puikiai – padarėme gerą darbą“, – neslėpė savanorės L. Radzevičienė ir K. Bogužienė.

„Dėmesį, pagarbą senatvei reikia ugdyti nuo mažens. Tai pirmoji darželinukų patirtis, kaip reikia gerbti senelius, vyresnius žmones, – kalbėjo J. Dapkienė. – Džiugu, kad šiai akcijai pritarė tėveliai. Mes dar nebuvome lankęsi šiuose globos namuose, bet su moksleiviais anksčiau pabuvojome Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.“

Viliaus Gaigalaičio globos namų socialinio padalinio vadovė Dalia Gečienė buvo sužavėta šiuo išskirtiniu renginiu.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių