Pavydas ne visada yra neigiamas jausmas

Kartais mes padarome tokių kvailų dalykų net nesusimąstydami. Tačiau, kai pagalvoji, tai nėra dėl ko savęs už tai graužti. Neretai tas kvailumas, vaikiškumas kaip tik mūsų gyvenimą nuspalvina šviesiomis spalvomis. Šiandien pasielgiau vaikiškai iš pavydo, bet lieka iš tokių situacijų tik kvatoti.

Aš visada įėjęs į prekybos centrą lekiu į knygų skyrių. Nežinau, kodėl ten visada einu, nors žinau, kad nieko naujo nerasiu ir nepirksiu. Prie psichologinių knygų yra vieno asmens knyga. Ir visada suirztu, kodėl ji čia yra? Kodėl ji yra prie psichologinių knygų? Kiek medžių iškirsta, kad išleistų šitą bulvarinį šlamštą… Ir visada burbuliuoju mintyse tą patį. Aš to žmogaus asmeniškai nepažįstu, tačiau labai nemėgstu. Tačiau šiame tekste ne apie tai, ką mėgstu ir ko ne. O apie tai, kaip pasielgiau iš pavydo. Tai pagalvojau, kad jo knygą privalau uždengti kita knyga, kad žmonės nematytų ir nepirktų. Vėliau iš savęs juokiausi ir šiek tiek susikrimtau, kad mane užklupo pavydas, bet sau neprisipažinau iš karto. Apsipirkdamas turėjau trumpą seansą su savo vidiniu psichologu, kuris padėjo suprasti, ką aš jaučiu ir kokie buvo elgesio motyvai:

Ar tokiu savo elgesiu išreiškei pavydą, kad jis išleido knygą, o tu vis dar ne? – paklausė vidinis psichologas.

Ne, parašyčiau daug geresnę už jo, bet manęs niekas nespausdintų, nes nesu žinomas, – atkirtau piktai.

Na, bet tu nežinai, nes dar neparašei, o gal spausdintų?

Ko čia puoli mane su tais klausimais? Nerašau šiuo metu, ir tiek, bet norėčiau, kada nors ir parašysiu, pamatysi, – susierzinau.

Panašu, kad pyksti ant manęs, tačiau džiaugiuosi, kad tavo pyktis skatina veikti, nes sakai, kad kada nors parašysi. Tačiau grįžkime pakalbėti apie tavo poelgį. Vis dėlto iš kokio jausmo taip pasielgei? Panašu, kad jauti pavydą, – pakomentavo.

Ne, tiesiog aš nemėgstu šio asmens, – atkirtau.

O tai koks tikslas buvo uždengti? – pasiteiravo.

Gerai, prisipažinsiu… Pavydžiu visiems, kurie parašo knygas ir turi tiek daug valios. Aš labai noriu parašyti gerą knygą…

Bet pavydas nėra blogas jausmas, tai gali paskatinti siekti savo svajonių. Tavo atveju tai – knygas rašymas. Kartais pavydas gali parodyti, kad tu irgi to nori, – tarė vidinis psichologas ir taip šįkart baigėsi mūsų seansas.

Danielius EINIKIS

Jaunųjų korespondentų klubo narys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių