Penktokų nuomonė apie gyvenimą Gargžduose

Nuo šių mokslo metų Gargždų „Minijos“ progimnazijos penktokai, be įprastų mokomųjų dalykų, turi globalaus švietimo ir finansinio raštingumo programas.

Globalaus švietimo programa mokinius supažindina su vietinėmis ir pasaulio aktualijomis bei problemomis, moko analizuoti, vertinti.

Diskutuojant apie vietinę aplinką, mokiniams buvo pristatytas LLRI 2019 metų savivaldybių indeksas, pagal kurį Klaipėdos rajono savivaldybė jau keletą metų pirmauja. Tokie geri rezultatai paskatino su penktokais padiskutuoti: „Kodėl Gargžduose gera gyventi?“

Penktokai įvardijo, kad Gargžduose saugu, švarus oras, nedideli atstumai, yra žaliosios zonos, sutvarkytos miesto aikštės, yra vandens telkinių, prie kurių galima ilsėtis, nėra transporto spūsčių, geras susisiekimas su kitais miestais, nedidelis atstumas iki Klaipėdos, netoli ir lengvai pasiekiama jūra, daug paslaugų ir modernus kino teatras.

Mokiniai taip pat išsakė savo nuomonę apie trūkumus Gargžduose: nėra gyvūnų prieglaudos ir gyvūnų viešbučio, batutų parko, greito maisto restoranų, tokių kaip „Hesburger“, „Lidl“ prekybos centro, baseino, gerai įrengtų žaidimų aikštelių, ledo arenos, viešbučio, geriamojo vandens kranelių.

Pamokoje aptarėme ir pastarųjų savaičių Gargždų aktualiją – daugiafunkcio centro statybos vietos parinkimą. Iš visų penktokų tik 20 proc. mokinių buvo girdėję apie šį centrą. Apie 50 proc. buvo girdėję kalbas apie baseiną. Palydoviniame žemėlapyje vaikai apžiūrėjo abi numatytas daugiafunkcio centro statybos vietas, pabandė įvertinti abiejų vietų privalumus ir trūkumus. Po to buvo surengtas balsavimas, kurio rezultatai pasiskirstė taip: už centrą Dariaus ir Girėno gatvėje balsavo 133 mokiniai, už centrą miesto stadiono teritorijoje – 2, susilaikė – 3.

Mokiniai sudarinėjo patraukliausių ir nesutvarkytų Gargždų vietų žemėlapį, žymėjo po penkias gražiausias ir dėmesio stokojančias vietas. Penktokams patrauklios ir gražiausios miesto vietos – sutvarkytos miestų aikštės, tvarkomos parkų teritorijos, įrengti stadionai.

Netvarkingos ir nepatrauklios vietos – miesto parko laipteliai nuo pagrindinio tako, parko tualetas, nešvarus Minijos upės vanduo, apaugusios ir nesutvarkytos upės pakrantės, apleisti pastatai J. Janonio g. 7 ir Naujojoje gatvėje (buvusi metalo apdirbimo įmonė), autobusų stoties teritorija.

Bendra penktokų nuomonė, kad Gargžduose gera, saugu, patogu gyventi.

Angelė PAKAMORIENĖ

Gargždų „Minijos“ progimnazijos geografijos mokytoja ekspertė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių