Po stichijos elektrikai dirbo beveik be miego

Jau kelinta diena po uragano esame be elektros. Negi šiais laikais neįmanoma po stichinės bėdos atkurti elektros tiekimo bent jau per porą parų? Piktokai pirmadienio ryte paskambinę į redakciją skundėsi keletas rajono gyventojų.

Pasipiktinusių žmonių skundus pakomentavo ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas KAVALIAUSKAS:

– Pirmadienį iki pietų Klaipėdos regione buvo apie 500–600 namų ūkių, neturinčių elektros. Antradienį – apie 150. Tačiau tai yra tik labai pavieniai atvejai per visą regioną, kurie labai imlūs gedimo šalinimo laikui. Pavyzdžiui, dažniausiai tai būna lūžusios elekt­ros oro linijų atramos, kuriomis elektra atiteka keliems ar keliolikai ESO klientų. Tokie darbai vyksta lėtai: kol brigados atveža naujas atramas, atranda pačią gedimo vietą, nepaisant to, kad klientas būna registravęs gedimą.

Pačią gedimo vietą kartais atrasti ir iki jos atvykti būna sudėtinga, nes jei tai miškinga vietovė, pravažiavimas būna sudėtingas dėl medžių ir šakų išvartų. Jas reikia pašalinti, kol ESO žmonės gali prieiti prie gedimo vietos ir pan.

ESO brigados daro viską jau trečia para beveik be miego, kad elektros tiekimas būtų atkurtas ir mažiausioms sodyboms.

Pasitelktos pajėgos iš kitų regionų – Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir kitų – kad galėtų padėti kolegoms Klaipėdos regione.

Nuoširdžiai atsiprašome klientų dėl susiklosčiusių gamtinių aplinkybių, lėmusių masinius gedimus penktadienio naktį, ypač Klaipėdos regione.

Parengė Reda MILVYDIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių