Prasmingos kelionės pėdsakais

Slengiuose – bažnyčios statybos iniciatorius vysk. Darius Trijonis

Slengių ir Vėžaičių parapijų tikintieji buvome išvykę į turiningą kelionę į Trakus ir Vilnių, kurią mums organizavo klebonas, kunigas Viktoras Daujotis.

Trakuose aplankėme kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto rūpesčiu statytą pilį, plaukėme laiveliu Galvės ežeru, gėrėjomės nuostabiu gamtovaizdžiu, Trakų pilies didybe, Užutrakio dvaro rūmais. Po to, kartu su Telšių vyskupijos kunigais Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje dalyvavome šv. Mišiose. Šią bažnyčią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas. Iš istorinių šaltinių yra žinoma, kad XVI amžiuje stebuklais ir malonėmis ėmęs garsėti Dievo Motinos paveikslas siejamas su kunigaikščio Vytauto vardu, kurį Vytautui Krikšto proga dovanojęs Bizantijos imperatorius Emanuelis II Paleologas (1391—1425). Šį paveikslą gerbia ir katalikai, ir stačiatikiai, ir net vietos musulmonai. 2017 m. balandžio 6 d. LR Seimas, siekdamas puoselėti Lietuvos ir Europos kultūros paveldą, per Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų 2018 metus paskelbė Lietuvos Globėjos, Trakų Dievo Motinos, paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių minėjimo metais.

Bažnyčioje susitikome su Vyskupu Dariumi Trijoniu ir maloniai pakvietėme atvykti pas mus į Slengius. Vysk. Darius pažadėjo atvykti liepos 8 d., sekmadienį, ir 10 val. aukoti šv. Mišias Slengiuose prie statomos bažnytėlės kryžiaus.

Po šv. Mišių, papietavę Karaimų nacionalinių patiekalų kavinėje, išvykome į Vilnių, į Signatarų namus, kuriuose 1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Aktas. Ekskursijos vadovas supažindino su muziejaus ekspozicija, išsamiai papasakojo apie Lietuvos kelią į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Labiausiai visus domino prof. Liudo Mažylio Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve rastas 1918 m. vasario 16 d. nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo, eksponuojamas tose pačiose patalpose, kur ir buvo pasirašytas. Ekspozicijose eksponuojamos Lietuvos Tarybos narių nuotraukos, autentiški daiktai, paveikslai, baldai, įvairūs dokumentai.

Nuoširdžiai dėkojame kunigui Viktorui Daujočiui už prasmingą ir įdomią kelionę, kuri vyko birželio 20 d.

Nekantriai laukiame susitikimo su mūsų bažnyčios statybos pradininku Vyskupu Dariumi Trijoniu.

Liepos 8 d., sekmadienį, 10.00 val. kviečiame bendrai maldai į šv. Mišias, aukojamas Vyskupo D. Trijonio, kurios vyks prie Slengių statomos bažnytėlės kryžiaus.

Bernadeta GEDRIMIENĖ

Danos Buinickaitės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių