Prekybai žmonėmis ir kitokiam išnaudojimui – griežtas NE!

Lietuvos Caritas programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“

Lietuvos Caritas programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ jau 16 metų gelbsti moteris, vaikus ir vyrus iš prekeivių žmonėmis, sutenerių pinklių visoje Lietuvoje. Kasmet padedame pakeisti gyvenimą, vėl tapti pilnateisiais bendruomenės nariais apie pusantro šimto aukų, išnaudotų tiek mūsų krašte, tiek įvairiose pasaulio šalyse.

Su liūdesiu turime pripažinti, jog tokia pagalba neužkerta iš esmės kelio mūsų tautiečių išnaudojimui, nusikaltėliai griebiasi vis naujų, išradingų būdų kaip vykdyti savo kriminalius „verslus“. Supratome, jog žūt būt reikia švietėjiškų, nukreiptų į prevenciją pastangų, kurios įspėtų ir informuotų pažeidžiamus asmenis ir jų artimuosius.

Padedant gausiems rėmėjams, mūsų programa sukūrė „Ekspoziciją ant ratų“, telpančią į nedidelį treilerį ir galinčią nukeliauti tiek į didmiesčių aikštes ir gatves, tiek į atokias seniūnijas ir kaimus. Per pusantrų metų apkeliavome daugybę vietų, kviesdami lankytojus susipažinti su prekybos žmonėmis realybe iš arčiau, sužinoti, kokios gali būti jos formos, paskaityti nukentėjusiųjų laiškus, padiskutuoti ir pasirašyti po peticija. Ši ekspozicija savo turiniu yra sukrečianti, tačiau jos poveikis yra milžiniškas – jauni žmonės teigia supratę, jog reikia kritiškai domėtis darbo pasiūlymais, tariamų draugų paslaugomis, saugoti save ir savo artimuosius.

Rugsėjo 6 dieną „Ekspozicija ant ratų“ atkeliauja į Gargždus ir miesto gyventojų lauks 10-12 valandomis, aikštėje prie Kultūros centro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių