Priekuliškiai kreipiamės į ministrą

Gerbiami Priekulės miestelio gyventojai, siūlau dėl senojo Priekulės pašto likimo kreiptis į susisiekimo ministrą Roką Masiulį, kad būtų įvertinta, ar teisingas žingsnis padarytas į komercines patalpas iškeliant Priekulės paštą. Vertinu Roką Masiulį kaip sąžiningą ir padorų ministrą ir manau, kad bus įvertintas mūsų prašymas.

Kas pritaria tokiam tekstui, prašau „Facebook“ prie šio teksto parašyti žodžius „pritariu“. Tai pridėsime prie kreipimosi į ministrą.

„Mes, priekuliškiai, esame sunerimę dėl to, kas įvyko su Priekulės miestelio paštu.

Priekulė – istorinis miestelis su dalimi senosios prieškarinės architektūros statinių. Tarp jų ir pašto pastatas miestelio centre. Pastatas specia­liai paštui buvo statytas dar 1885 metais. Tai unikalus atvejis ne tik Klaipėdos krašto, bet, ko gero, ir Lietuvos istorijoje, kai pašto įstaiga 133 metus buvo įsikūrusi tame pačiame pastate.

Liepos 4 d. paštas iškeltas į prekybos centro OMA patalpas miestelio pakraštyje. Tos patalpos toli nuo centro, vyresnio amžiaus žmonėms nepatogu iki jų ateiti. Neaišku, kodėl paštas buvo perkeltas į tas patalpas net nepaklausus gyventojų nuomonės.

Kyla įtarimų, kad Lietuvos paštas patalpas prekybos centre OMA nuomoja be jokio konkurso? Galbūt tai yra prekybos centrui mestas gelbėjimo šiaudas, nes jame nuo įkūrimo mažėjo darbuotojų.

Prašytume įvertinti, ar nėra šiame pašto perkėlimo procese pažeidimo ar piktnaudžiavimo.

Prašytume, kad paštas po kapitalinio vidaus ir fasado remonto būtų sugrąžintas į istorines pašto patalpas miesto centre. Tai svarbu ne tik mums, priekuliškiams, bet ir pačiam paštui. Gražiame pastate Priekulėje buvęs paštas būtų puiki įvaizdžio vizitinė kortelė visam Lietuvos paštui.

Skaudu būtų, jei Priekulės paštas, išgyvenęs karus, santvarkų pokyčius, sovietmetį, būtų sunaikintas nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje dėl valstybės įstaigos biednystės ar kažkieno verslo interesų“.

Prašome Jus, ministre, supratimo ir geranoriškumo sugrąžinant į istorinę vietą Priekulės paštą“.

Šiam kreipimuisi į Jus per „Facebook“ tinklą antradienį pritarė daugiau kaip 100 Priekulės gyventojų.

Priekulės gyventojų vardu šį raštą pasirašo Priekulėje gyvenantis Vidmantas MATUTIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių