„Pyragų diena“ sutelkė bendram tikslui

Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenė kvietė į „Pyragų dienos“ akciją įsijungti rajono įmones, įstaigas, organizacijas, kad surinktų pinigų keramikos degimo krosniai įsigyti. (Iš kairės) Gargždų socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Vilma Bružienė, direktorė Viktorija Lygnugarienė, Gargždų bendruomenės atstovė G. Steikūnienė, socialinė darbuotoja R. Antanavičienė.

Į gerumo akciją įmones, įstaigas, organizacijas pakvietusio Gargždų socialinių paslaugų centro patalpos praėjusio trečiadienio popietę pakvipo pyragais. Gardėsių prikepė ir stalą jais nuklojo šios bendruomenės žmonės. Įvairių kolektyvų atstovai susirinko pasimėgauti saldžia akimirka, pabendravo ir paaukojo pinigų trokštamai keramikos degimo krosniai įsigyti centro lankytojų užimtumo galimybėms didinti. Kol kas galutinė surinktų aukų suma dar neaiški, nes atsiliepia vis naujų aukotojų. Vėlesniuose „Bangos“ numeriuose paskelbsime, kiek buvo surinkta paramos.

Vienas iš pirmųjų į Gargždų socialinių paslaugų centrą atskubėjo Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, palaiminęs gausų skanumynų stalą – gerumo akciją. „Patys nestebome, pirmą kartą pamatėme, ką sugeba mūsų darbuotojai. Kepė ir mūsų lankytojai, – džiugiai kalbėjo akcijos iniciatorė socialinė darbuotoja Rasa Antanavičienė. – Mes kvietėme įsijungti ir kitas bendruomenes.“

Su pyragu atskubėjo Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vadovės Alė Šimaitienė ir Rosita Anulienė. Jos pasakojo, kad bendruomenė geranoriškai įsijungė į akciją: vaišindamiesi savo keptu pyragu, paaukojo 202 eurus.

Akcija valandėlei subūrė įvairių įstaigų, organizacijų atstovus. Jie vaišinosi skanėstais ir atvėrė pinigines. Susirinkusieji jaukiai bendravo. „Gintarėlio“ pedagogės tai pavadino visuotinio gėrio plėtra. Centro lankytojas Viktoras Stalmokas perskaitė savo kūrybos eilių.

Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė, atvykusi su savo komanda, kalbėjo: „Solidarizuojamės su šiuo centru, nes ir mes dirbame su jaunimu. Palaikome idėją – prisidedame finansiškai. O pyragą iškepė mūsų darbuotoja Deimantė Venckutė.“

Žinią apie „Pyragų dieną“ iš pat ryto skleidė ir Gargždų bendruomenės atstovė Giedrė Steikūnienė. „Minijos“ progimnazijoje anksti prasidėjo gerumo akcija. Pradinukai paaukojo 100 eurų“, – sakė ji.

„Pyragais vaišino ir kvietė aukoti miesto kavinės, „Gėlių loftas“, net iš užsienio rėmėjas atsiliepė“, – geranoriškumu stebėjosi R. Antanavičienė.

Gargždų socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Vilma Bružienė laiminga ištarė: „Aukotojai buvo dosnūs norėdami, kad mes įsigytume keramikos degimo krosnį.“

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių