Saulažolių kvartalo asfaltavimui – penkmečio planas?

Ilgalaikiai Savivaldybės veiklos planai ir kuo jie skiriasi nuo sovietmečio penkmečio planų? Nežinote? Vadinasi, esate gimęs su sidabriniu šaukšteliu burnoje, arba, verčiant į mums aktualią kalbą, gyvenate Gargždų mieste arba rajone, kur sutvarkyta aplinka ir jums nereikia varstyti Savivaldybės durų.

Deja, ne visiems taip pasisekė. Būna ir kitaip. Tenka ir pasibelsti. Tą padarėme ir mes, Gargždų šiaurinio arba Saulažolių kvartalo gyventojai. Ne iš karto – po ilgų dešimtmečių kantraus klampojimo purve. Ir durys atsivėrė! Bėda ta, kad tas atsivėrimas pasirodė labai apgaulingas. Toks apgaulingas, kad pasufleravo ir šią aštroką antraštę.

Dar praėjusią vasarą pradėjome minti takus į Savivaldybę dėl gatvių asfaltavimo ir, nereikia nė sakyti, kaip džiaugėmės, kai kvartalo gatvelių asfaltavimas pirmumo tvarka buvo įtrauktas į Ilgalaikį strateginės 2020–2025 metų veiklos planą. Rodėsi ledai pajudėjo. Vargas mums, kad nė nenutuokėme, kad tas planas nieko nereiškia, kad dar bus kitas, kuris visiškai sujauks mūsų planus ir nužudys bet kokią viltį.

Dabar, praėjus dviem mėnesiams, yra parengtas kitas, realesnis, šios kadencijos infrastruktūros plėtros planas, kuris apima 2020–2023 metus. Tuose planuose matome tai, ką valdžia planuoja atlikti iki rinkimų.

Mūsų liūdesiui, šitame plane eilutės apie Saulažolių kvartalo asfaltavimą neliko.

Liko tik mistinė eilutė iš ne mažiau mistinio Ilgalaikio 2020–2025 metų plano. Vadinu mistiniu, nes kaip galima tikėtis, kad kažkas, kažkada vykdys kažkieno planus. Tai labai hipotetinis klausimas. Tiesiog toks planas turi būti, tad jis ir sudaromas. Taigi, jeigu aname, mums viltį suteikusiame plane, viskas buvo labai konkretu; konkretūs skaičiai ir pinigų sumos numatytos rangos darbams, tai šiame realiajame liko tik techninių projektų parengimas. Ir netgi nežinia kokioms gatvėms, nes mūsų kvartalo gatvės net neįvardintos.

Štai kodėl kilo asociacija su sovietinių penkmečių planais. Skirtumas tik tas, kad anais gūdžiais laikais tų planų niekas neskaitė, o dabar ne tik skaitome, bet ir tikime tuo, kas ten parašyta. Ir jokiu būdu nenorime galvoti, kad tai tik melas, įvyniotas į blizgantį pažadų popieriuką.

Vis dėlto viltis miršta paskutinė, tad pasinaudojome galimybe pateikdami siūlymą įtraukti mūsų gatves į jau parengtą, bet dar nepatvirtintą planą, kad infrastruktūros problema pajudėtų iš mirties taško.

O jei ne, vadinasi, liekame laukti kitų rinkimų, kur viskas prasidės iš naujo. Nauji planai ir nauji pažadai.

Mes tik žiūrėsime, pavydėdami baltu pavydu Klaipėdos rajono pakraščiams, kuriems skirti milijonai, tuo tarpu Gargždų miesto pakraštys toliau skendės purve ir dulkėse. Mes toli, per Savivaldybės langus nesimato, tad nepatogumų valdžiai nesudarysime.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda PALAIMIENĖ:

    „Klaipėdos rajono infrastruktūros objektų vystymo planas iki 2025 metų Savivaldybės tarybos buvo patvirtintas lapkritį. Su juo patvirtintas ir Gargždų miesto gatvių sąrašas, kuriose numatyti projektavimo darbai. Į šį sąrašą įtrauktos Saulažolių, Palangos, Gedimino, Vytenio, Žibučių bei Gargždupio gatvės. Kitaip tariant, šias gatves planuojama sutvarkyti per artimiausius penkerius metus. Šiuo metu nurodytos preliminarios kainos, nes konkrečios lėšos šiems darbams dar nėra skirtos. Tik parengus projektą ir, žinant būsimo objekto vertę, jis bus įtrauktas į biudžetą.

    Pažymėtina, kad Saulažolių gatvė, jos projektavimas yra įtrauktas ir į Savivaldybės strateginį veiklos planą. Šį kartą jį rengiant buvo nutarta stambinti priemones ir nevardyti atskirų gatvių pavadinimų. Tačiau, kai tik bus parengtas Saulažolių kvartalo gatvių tvarkymo darbų projektas, jis bus įtrauktas į Strateginį planą. Vidutiniškai projektai rengiami apie 9–12 mėnesių.“

Ramutė MIKELSKIENĖ

Pirmos seniūnaitijos seniūnaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių