Savaitgalio stovykla Žemaičių Kalvarijoje – atgaiva

Prie Gargždų ateitininkų kuopos yra susibūrusi pagyvenusių, vienišų, turinčiųjų negalią bendruomenė. Bendruomeninė veikla yra atgaiva dvasiai ir kūnui. Sužinoję, kad Žemaičių Kalvarijoje gegužės 10–12 dienomis vyksta respublikinis sendraugių ateitininkų savaitgalis, panorome nors grupelė dalyvauti. Kelionė netolima, nebrangu nuvažiuoti.

Į savaitgalį atvyko atstovai net iš tolimiausių Lietuvos kampelių: iš Ignalinos, Skuodo, Kauno, Vilniaus. Mes keturios atstovavome Klaipėdos rajonui ir trims iš mūsų tai buvo pirmoji toko pobūdžio išvyka, poilsinis savaitgalis. Buvo įdomu pabendrauti su dalyviais iš tolimesnių vietovių, o daugelis domėjosi, kad ir Gargždų atstovai čia atvyko.

Savaitgalio programa buvo labai turininga, įdomi. Šeštadienio rytą ekskursijoje su gidu po Žemaičių Kalvariją sužinojome šio miestelio kilmės, Kalvarijos kalnų istoriją. Grupė iš Vilniaus sakė, kad čia prasmingiau ir įdomiau negu Vilniaus Kalvarijos. Sužinojome, kaip čia dar paauglys būdamas mokėsi būsimasis vyskupas Motiejus Valančius. Buvęs judrus, smulkus, išradingas šmaikštuolis, tad gal ir nereikia barti vaikų, kad jie krečia juokelius. Aplankėme poeto Vytauto Mačernio muziejų, kapą, jo žūties vietą. Sužinojome, kad čia, Žemaičių Kalvarijoje, caro laikais slaptai veikė vienintelė ir pirmoji lietuviška daraktorės mokykla, palaikoma knygnešių.

Nustebino netoli Platelių miestelio miškingoje vietovėje esantis Šaltojo karo muziejus. Glumino ten didžiuliai požeminiai įrenginiai, buvę paruošti branduoliniam karui. Ačiū Dievui, kad tie baisūs branduolinio karo ginklai čia nebuvo panaudoti. Kainavę milijardus tyliai, slaptai vėl buvo išvežti iš Lietuvos kaip ir tankai bei rusų kareiviai. Gidė aiškino, kad tokio galingumo branduolinės bazės pasaulyje buvo trys: JAV, Lietuvoje ir kažkur Rusijoje.

Grįžusios iš tokios savaitgalio išvykos dar ilgai turėsime, ką papasakoti. Norinčiųjų važiuoti buvo ir daugiau, bet riboja lėšos, nes mūsų bendruomenės nariai esame visi nedirbantys. Klaipėdos rajono savivaldybės administracija 400 eurų finansavo mūsų bendruomenės projektą „Bendruomeninė veikla – mums atgaiva dvasiai ir kūnui“. Dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei ir Gargždų seniūnijai.

Kazimiera SIPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių