Savo kampo belaukiant

Sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį. Mes savo viščiukus jau suskaičiavom, tik nenorim pripažint, kad jau ruduo…

Greit penkiolika metų, kai Doviluose gyvuoja moterų klubas „Sidabrinė gija“. Jo įkūrėja – Vida Nedvaraitė, kurios dėka senjorėms atsivėrė nauji horizontai, tai ji sugebėjo ne tik uždegti naujiems darbams ir polėkiams, bet privertė patikėti, kad parako dar turime.

Kiek keliauta po Lietuvą, aplankyta koncertų, spektaklių, gražiai ir prasmingai įsilieta į Dovilų bendruomenės veiklą. Vėliau „Sidabrinės gijos“ vairą perėmė kita aktyvi senjorė Irena Deveikienė, o šiandien mūsų klubas džiaugiasi Danutės Šalajevos nenuilstančia sumania veikla.

Keliavome Ievos Simonaitytės takais, lankėmės Vydūno tėviškėje, Jono Gižo sodyboje, Agluonėnų etnografinėje sodyboje. Neišdildomą įspūdį paliko kelionė laivu iš Mingės kaimo į Nidą. Išvykos vadovas ir gidas – buvęs doviliškis, dabar laivo savininkas Saulius Budrys. Ačiū, Sauliau, už nedylančius kelionės įspūdžius, už pažintį su vandenų ir paukščių pasauliu.

Išmaišėme Klaipėdą: mums atsivėrė Pilies istorija ir jos paslaptys, Paveikslų galerija, Laikrodžių ir Kalvystės muziejų durys, bažnyčios, vandens pramogų parkai.

Jau turbūt niekas nebeuždarytų mūsų namuose, nebepririštų prie agurkų lysvės. Spėjam visur, net keturios mūsiškės – Gargždų TAU klausytojos.

Manome, kad neblogai pavyko lapkričio mėnesį organizuoti tremtinių vakaronę. Svečiai – kunigai Liudas Fetingis ir Jonas Paulauskas. Visų doviliškių vardu norime jiems padėkoti už tai, kad po vienos bažnyčios skliautais puikiai sutariame abiejų konfesijų tikintieji. Kitas vakaro svečias – Aurimas Rapalis – „Misija Sibiras 2017“ dalyvis. Jo pasakojimas ir vaizdai sujaudino ne vieną. O paskui skambėjo tremties dainos, eilės. Muzikinę programėlę padėjo paruošti Dovilų etninės kultūros centro direktorė Lilija Kerpienė ir Donatas Bielkauskas. Svečiams į lauk­nešėlių krepšelį įdėjome Laimos Sungailienės keptos duonos kepalėlį.

Ilgai dar nesiskirstė ešelonų broliai ir sesės, visus šildė ne tik arbatos puodelis, bet ir noras pabūti kartu. Iš 17 klubo narių – 6 tremtinės.

Kaip ir visas krikščioniškas pasaulis laukiame šv. Kalėdų. Advento vainikų rišimo paslaptis atskleidė bibliotekos vedėja Eligija Žukauskienė.

Daug dar norėtųsi ką nuveikti, dažniau rudens vakarais susibėgti, bet šiuo metu gyvename kaip nuomininkai, glaudžiamės tai bibliotekoj, tai seniūnijos salę okupuojam ar mokyklos „požemiuos“ repetuojam. Visi mus priglaudžia, bet svajojam apie savą kampą, o jis bus tik tada, kai baigsis užsitęsusi Dovilų etninės kultūros centro renovacija.

Už tai, kad nelieka laiko senti, kad išdrįsom jaunystės sukneles iš spintų ištraukt, dėkojame mūsų rėmėjams ir pagalbininkams, be kurių finansinės ar moralinės paskatos negalėtume džiaugtis tuo, ką šiandien ypač vertiname ir branginame.

Ačiū Dovilų seniūnijos seniūnei Nijolei Ilginienei, bibliotekos vedėjai Eligijai Žukauskienei, Etninės kultūros centro direktorei Lilijai Kerpienei, visiems nežinomiems geradariams, į mūsų klubo sąskaitą pervedusiems 2 proc. GPM lėšų, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui, teikiančiam visokeriopą pagalbą.

Šiltų ir jaukių jums šv. Kalėdų, gražių ir turtingų ateinančių metų.

Birutė PALUBINSKIENĖ

Dovilų klubo „Sidabrinė gija“ narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių