Sukčiai spendžia spąstus

Sukčiai internete siautėja vis išradingiau. Kiekvienas esame gavę laiškų elektroniniu paštu, kuriuose pranešama esą apie milijoninius palikimus ir prašoma nurodyti paveldėjusio asmens sąskaitos numerį. Tikriausiai dauguma tokio turinio laiškus ištriname net iki galo neskaitę, bet policija vis dar praneša apie lengvatikius, nukentėjusius nuo tokio sukčiavimo.

Štai pirmadienį iš ryto ir aš gavau elektroninį pranešimą, esą man yra išsiųstas didelis ir svarbus siuntinys. Žinoma, tekstas nors ir lietuviškai parašytas, tačiau tai yra tik automatinis vertimas. Šiame laiške prašoma nurodyti ne tik savo sąskaitos numerį, bet reikalaujama visų asmens duomenų – meluojama, kad to reikia vardan siuntinio saugumo. Esą siuntinys niekur kitur neužklius, jei aiškiai nurodysiu savo vardą ir pavardę; namų adresą, valstybę; asmeninio mobiliojo telefono numerį; įmonės adresą ir pavadinimą, pareigas. Dar prašoma parašyti net savo profesiją, amžių ir šeiminę padėtį bei pridėti vairuotojo pažymėjimo kopiją.

Žinoma, iš tokių laiškų galima juoktis, tačiau vis dar pasitaiko apgautų žmonių, dažniausiai vyresnio amžiaus. Senjorai kartais neįvertina rizikos, nepasitaria su niekuo ir taip praranda savo santaupas. Perspėkime bent savo artimuosius nereaguoti į tokius viliojančius pasiūlymus apie siuntinius, dovanas, palikimus. Veltui tik sūris spąstuose.

Ieva BAUBLIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių