Veiviržėnų bibliotekoje – grafikos darbų paroda

V. Krauleidienė džiaugėsi Klaipėdos Adomo Brako mokinių grafikos kūrybinių darbų paroda „Linija – dėmė – linija“, kurią bibliotekoje pristatė R. Baukaitė (dešinėje).

Šiandieninė biblioteka Veiviržėnuose – tarsi mažas daugiafunkcis centras – šviesus, erd­vus, jaukus, su pilnomis knygų ir spaudos lentynomis, puikiai įrengtu kompiuterių kambariu, vieša interneto prieiga, parodoms ir renginiams pritaikytomis erdvėmis. Čia vyksta daugybė įvairaus žanro kultūrinių renginių: knygų pristatymai, koncertai, parodos, konkursai, edukacijos, transliacijos, mokymai, teminiai vakarai ir įvairios viktorinos.
Gražią žiemos popietę pakvietėme visus į puikios parodos atidarymą. „Linija – dėmė – linija“ – tai Klaipėdos Adomo Brako mokinių grafikos kūrybinių darbų paroda, kurią mums pristatė grafikė, pedagogė, dailės ekspertė, pieštuko virtuozė Rima Baukaitė. Jau daugiau nei 3 dešimtmečius Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje Rima moko jaunimą grafikos ir piešimo paslapčių. Tiesa, ji atranda laiko ir individualiems meniniams ieškojimams. Parodoje eksponuojami guašu ir akrilu tapyti paveikslai, linoraižinio technika sukurti triptikai ir diptikai. Renginio dalyviams R. Baukaitė pristatė parodą, pasakojo apie grafikos techniką, apie eksponuojamų darbų temas. Didelė ir netikėta staig­mena visiems susirinkusiems buvo pasiūlymas patiems išbandyti grafiką ir čia pat susikurti savo eskizą, o po to ir patį darbą. Žmonės nedrąsiai ėmė į rankas pieštukus ir pasinėrė į kūrybą. Menininkė kiekvienam parodė, paaiškino, padėjo, patarė, kaip atskiras detales sujungti į visumą, ką paryškinti, ką truputį paspalvinti.
Pabaigtus darbus sukabinome į atskirą parodą. Nuostabu – galutinis rezultatas pranoko lūkesčius. Susėdę prie arbatos puodelio aptarėme parodą ir edukaciją, žmonės džiaugėsi savo darbais, patys netikėjo, kad gali pasidaryti puikių grafikos darbų.
Visus kviečiu į Veiviržėnų bib­lioteką aplankyti dvi originalias grafikos darbų parodą. Dėkoju R. Baukaitei už bendradarbiavimą, puikią parodą, už kūrybinę edukaciją ir naujas patirtis. Džiaugiuosi savo skaitytojais, renginio dalyviais už meilę knygai, biblio­tekai, už norą pažinti ir tobulėti.
Valė KRAULEIDIENĖ
Bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių