• 8 rugpjūčio, 2022
|

Veiviržėnų kontrastai: nuo meno iki apsinuoginimo

Pajūrio regioninio parko vyr. ekologo Erlando Paplauskio sumanymas prasmingai paminėti Vasario 16-ąją pasižvalgant po Veiviržėnus, aplankant Nepriklausomybės akto signataro Jurgio Šaulio gimtinę – Balsėnus baigėsi netikėtu ir bjauriu įvykiu. Puoselėjamos Veiviržėnų miestelio erdvės, akį traukiantys meno fragmentai ant pastatų keliautoją nuteikė pozityviai, tačiau užėjęs į vietos parduotuvę Erlandas neteko žado: įžūlus vyriškis be kaukės visų akivaizdoje rodė savo lytinius organus.

Ne pirmas kartas

E. Paplauskis savo kelionės įspūdžiais pasidalijo su „Banga“. Jį šokiravo tai, kad toks „demonstravimas“ vyksta jau ne pirmą kartą. „Parduotuvės darbuotojos sakė, kad skambina policijai, ši jį išsiveža, o po to vyriškis vėl grįžta ir vėl imasi tos pačios „veiklos“. Jam pasirodžius parduotuvėje pardavėjos bando jo neaptarnauti, tačiau šis pasiimąs alaus butelį, padeda pinigus, pamaskatuoja savo „grožybėmis“ ir tik tada išeina. Viena moteris sakė, jog esą vyriškis yra grįžęs iš kalėjimo“, – matyto įvykio aplinkybes atskleidė E. Paplauskis. Pašnekovas samprotavo, kad galbūt įstatymai, ginantys vienas teises, kartais prasilenkia su kitomis teisėmis, juk už tokius dalykus, jo nuomone, būtų galima taikyti ir laisvės apribojimą.

Erlandas apibendrino, jog jo sumanyta išvyka į Veiviržėnus buvusi išties kontrastinga. Viena vertus, jam buvo smagu matyti, kad ignoruojama, masinio vartotojiškumo trypiama bei engiama kultūra provincijoje visgi kažkaip išgyvena ir suklesti kartais netikėčiausiose vietose. „Pamatai Veiviržėnuose ant pastato neįprastą meninę dekoraciją ir iškart aišku – miestelis gyvas. Kultūros centras, gimnazija palaiko tą kultūrinę gyvastį. Tačiau užėjęs į parduotuvę susiduri ir su kitomis kontrastingomis realijomis – kaip įžūlus žmogus spjauna į kito žmogaus teises ir viešoje vietoje tenkina savo geismus“, – kalbėjo Erlandas.

Surašė du protokolus

UAB „Šaltukas“ parduotuvės viena iš pardavėjų „Bangai“ pirmadienį pasakojo, kad kokias dvi savaites šis gyventojas ateina kiekvieną dieną – ir vis tas pats: be kaukės ir demonstruojantis lytinius organus. „Pradžioje jis vis gėrė, o vėliau, matyt, tai lėmė ir psichinę būklę. Kokiais jis žodžiais mūsų tik neišvadina! Gerai, kad visada dirbame dviese ar trise, tačiau, žinoma, vis tiek baisu, nejauku. Vietiniai jau jį pažįsta, tik atvykusiesiems jo nepadorus elgesys viešumoje – tikrai nemaloni staigmena“, – sakė vardo ir pavardės atskleisti nenorėjusi pardavėja. Ji patikino, kad kaskart kviečia policiją, ši sureaguoja labai greitai ir tam kartui išveža vyriškį. Tačiau vėliau jis grįžta.

Pasak laikinai einančios Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkės pareigas Kristinos Linkienės, buvo gautas pranešimas apie minėtoje parduotuvėje netinkamai besielgiantį asmenį, kuris triukšmavo. „Atvykę pareigūnai asmeniui surašė du protokolus: vieną pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. už kaukės nedėvėjimą, kitą pagal ANK 481 str. už chuliganišką elgesį. Kad asmuo būtų demonstravęs tai, ką jūs minite, duomenų neturime“, – „Bangą“ informavo policija.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių