Vietoje užstalės – draugų treniruotės

Šventinis laikotarpis kai kuriems žmonėms – vis dar proga pasėdėti prie stalo ir persivalgyti. Stebėjausi, kokios eilės buvo prekybos centruose prieš Kalėdas ir Naujuosius metus. Kiek žmonės perka maisto!

Dažniausiai kompanijose prie šventinio stalo nesusimąstoma, kad persivalgymas ir persigėrimas yra didelis smūgis sveikatai. Po to – išdžiūvusi gerklė, sustojęs skrandis, maudžiančios kepenys ir širdis. Dažnam žmogui šie dalykai yra tokie patys švenčių atributai kaip eglutė, Piemenėlių mišios ir dovanos. Ir jei pastaraisiais džiaugiamasi, pirmieji liudija apie smūgius, kuriuos patiria mūsų organizmas nuo persivalgymo ir alkoholio vartojimo.

Štai skaičiau, kad alkoholiniai gėrimai tirpdo širdies raumenų ląsteles. Dėl alkoholio širdis pasidengia riebalų sluoksniu, dėl to alkoholį vartojančių žmonių širdis yra padidėjusi. Padidėja miokardo infarkto išsivystymo rizika.

Labai pritariu kuo aktyvesniam gyvenimo būdui. Štai mes, keletas draugų, vis susirenkame Gargždų parke treniruoklių aikštelėje sportuoti. Dabar gi puiki žiema, nešaltas oras. Taip darėme ir pirmąją naujųjų metų dieną. Atsisakėme užstalės ir svaigiųjų gėrimų – po sportavimo nuotaika labai puiki. Pamėginkite ir jūs.

Vidmantas STARKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių