106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo

Klebonas V. Daujotis pašventino naujojo derliaus duoną.

Dėl ekstremalios situacijos apribojimų kuklesnės, tačiau jaukios ir prasmingos 106-osios Oninės Vėžaičiuose praėjusį šeštadienį ir sekmadienį dar labiau sutelkė vietos bendruomenę. Pasiruošimas šventei vyko beveik kiekvienoje sodyboje, žmonės noriai talkino Šv. Kazimiero bažnyčioje, savanoriavo Kultūros centro renginiuose ir dalyvavo sporto varžybose, taip pat gražino viešąsias miestelio erdves.

Po procesijos kartu su dvasios tėvais V. Daujočiu, M. Stoniu ir R. Norkumi.Akį traukė kūrybiškumas

Pirmąkart tradicinė Oninių šventė Vėžaičiuose vyko ne slėnyje, tačiau bažnyčios šventoriuje ir šalia jo esančiame parkelyje. Čia vyko tautodailininkų ir tautinio paveldo gamintojų mugė, čia, ant scenos, skambėjo ir šventinis koncertas, ir nuoširdžiai išsakytos visuotinės padėkos, ir nepamiršti džiaugsmingi sveikinimai Onoms. Seniūnijos sutelktumu pasidžiaugė ir seniūnas Alvydas Mockus. Didžiausia pagarba išreikšta duonai maitintojai, juk po šv. Onos Žemaitijoje prasidėdavo javapjūtė.

Šventėje akį traukė kūrybiškas, tautiniais motyvais perpintas scenos dekoravimas. Dekoro elementus kūrė Vėžaičių kultūros centro auksarankės Ingrida Sutkienė, Regina Bieliauskienė, Nijolė Ambrazaitienė, Alma Slušnytė, kuri papasakojo, jog pačios ir žoles rinko, džiovino.

„Dekoravimo paslapčių sėmėmės birželio mėnesį mūsų projekte „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“, – atskleidė Kultūros centro direktorė A. Slušnytė. Jos nuomone, šiųmetės Oninės tikrai buvo be patoso, tikros, šeimyninės.

Vėžaičių kanklininkai – šauniausi.Patiko jauki vieta

„Parinkta labai jauki šventės vieta, čia žymiai patogiau ir maloniau nei dideliame slėnyje. Mums patinka, kad visose rajono šventėse pastaruoju metu yra jaučiamas saikas ir kuklumas“, – „Bangai“ kalbėjo į šventinį koncertą atvažiavusi gargždiškių Rimos ir Rolando Šimkų šeima. Jiems atitarė iš studijų Vilniuje sugrįžusi Agnė Vilkelytė: „Atostogauju pas tėvus, susitinku su vaikystės draugais per Onines. Man labai gražu, kai dainuoja Vėžaičių kultūros centro moterų ansamblis „Melodija“, kankliuoja vėžaitiškiai vaikai. Klausiausi ir prasmingai valandą koncertavusio dainuojamosios poezijos atlikėjo Vytauto V. Landsbergio bažnyčioje.“ Klaipėdiškis Tomas Uktveris sakė visada per Onines atvažiuojantis pas gimines paviešėti, papramogauti, o labiausiai šių metų programoje jį sujaudino patriotiškos grupės „Thundertale“ pasirodymas.

Dekoruotoje scenoje – melodingos „Melodijos“ dainos.Sekmadienis ir sportui, ir atlaidams

Šeštadienį keliasdešimt vėžaitiškių, pirmąkart į šventės programą įtrauktame šiaurietiškame ėjime su ekskursija po savąjį miestelį, daug įdomių Vėžaičių istorijos aspektų išgirdo iš Kultūros centro direktorės A. Slušnytės.

Sekmadienį iš ryto sporto kovos kunkuliavo mokyklos stadione. Futbolas ir tinklinis, krepšinis ir smiginis, šeimų dviračių varžybos, organizuotos nenuilstančio trenerio Tado Vitkausko, sutelkė didelį būrį žmonių, mėgstančių judrų gyvenimo būdą.

Gėlėse skendinčiuose Vėžaičiuose sekmadienį pats svarbiausias šventės momentas yra Šv. Onos atlaidai Šv. Kazimiero bažnyčioje, kuriems parapijos klebono Viktoro Daujočio gražiai paraginti ruošiasi visi parapijonys, o labiausiai džiugina jaunimo entuziazmas. Apie tai, kad būtinas kartų tęstinumas tvirtinant tikėjimą, aukodamas šv. Mišias pamoksle kalbėjo ir Kauno kunigų seminarijos rektorius kun. dr. Ramūnas Norkus.

Klebonas V. Daujotis kiekvienam, kuris padėjo rengiantis atlaidams, rado gražų padėkos žodį ir skatino dar labiau telktis bendriems prasmingiems darbams.

Šventė šiemet buvo labai šeimyniška.Tikėjime skleidėsi gėris

„Dėkoju visiems padėjusiems talkoje ruošiantis laukiamiems Vėžaičiuose atlaidams! Dėkoju gargždiškiui kunigui Mindaugui, patarnautojams, bažnyčios tarnams, puošėjoms, dalyvavusiems procesijoje vaikams ir jaunimui, vargonininkei, choristams, šlovintojams, adoracijos dalyviams, maldininkams ir visiems parapijiečiams bei svečiams, dalyvavusiems Kauno kunigų seminarijos rektorius kun. dr. R. Norkus pasakė tikinčiuosius įkvepiantį pamokslą. Šv. Onos atlaiduose. Šiandien puiki proga man pačiam yra padėkoti savo kolegai, draugui, kunigui Ramūnui, kuris mane parapijoje širdingai pavadavo, kai pusantro mėnesio sirgau, buvau reanimacijoje“, – jautriai prisiminė su Dievo malone ir gerų žmonių pagalba duotą išgyvenimą klebonas V. Daujotis.

Sveikinimo ir padėkos žodžius taip pat susirinkusiesiems tarė Seimo nariai Petras Gražulis ir Rasa Petrauskienė.

Šv. Mišios baigtos ypatinguoju palaiminimu – procesija, kuri apjuosė Šv. Kazimiero bažnyčią tikėjimo ženklu, į kurią įsiliejo dvasininkai, adorantės, vėliavnešiai ir didžiulis geros valios tikinčiųjų būrys.

Vilija BUTKUVIENĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook