Kretingališkiams atvertos durys į „Erasmus +“ projekto pasaulį

Kretingališkiams atvertos durys į „Erasmus +“ projekto pasaulį

Kretingalės pagrindinės mokyklos 4 ir 5 klasių mokiniai su mokytojomis Viktorija Pilibaitiene ir Aurika Papieviene praėjusių metų gruodžio 19 d. išvyko į pirmąjį „Erasmus +“ projekto „A cultural heritage, a great future“ mobilųjį vizitą Ispanijoje.

„Erasmus +“ projekto „A cultural heritage, a great adventure“ tikslas – plėsti mokinių žinias ir skatinti juos naudotis visais turimais ištekliais, jog ateityje gautų iš jų naudos bei neišvyktų į kitus miestus bei kitas šalis. Todėl projekto metu sutelkiamas dėmesys į turizmo plėtrą rajone, žemdirbystę ir gyvulininkystę, gamtinių išteklių panaudojimą. Šiame projekte, be mūsų mokyklos komandos, dalyvauja mokytojai ir mokiniai iš Ispanijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos ir Turkijos. Su dideliu nekantrumu ir nerimu, bet tuo pačiu džiugesiu išvykome į pirmąjį mobilų vizitą Ispanijoje. Atlaikę du skrydžius, ilgą kelionę autobusu iki vietos buvome labai laimingi. Mokiniai apsigyveno ispanų šeimose, kur turėjo galimybę pažinti tikrąją ispanų kultūrą, papročius, patobulinti ne tik bendravimo įgūdžius, bet ir anglų kalbos žinias. Mūsų mokiniai su vaikais iš kitų bendradarbiaujančių šalių gyveno Estremadūros autonominiame regione esančiame Monroy miestelyje, ten pat lankė ir vietinę mokyklą. Mobilaus vizito metu visi patyrėme neišdildomų įspūdžių. Vykome į ekskursijas Kaserese, Meridoje, Madride, aplankėme senovinę etnografinę sodybą, gražiausius kraštovaizdžius, pilis, bažnyčias, susipažinome su šiam regionui būdingais tradiciniais amatais, šokiais, dainomis, maisto kultūra.

Labai džiaugiamės tapę „Erasmus +“ projekto dalimi, savo gyvenimą ir akiratį praturtinę naujomis patirtimis. Po 5 kelionės po Ispaniją dienų ir dar 2 dienų, skirtų skrydžiams ir kelionei į namus, jautėmės pavargę. Pavargę ne tiek fiziškai, kiek nuo įspūdžių ir gerų emocijų, patirtų svečioje šalyje. Dar ilgai atmintyje išliks choleriškas ispanų temperamentas ir svetingasis „Hola“ .

Projektas yra finansuojamas iš „Erasmus+“ programos ir remiamas Europos Komisijos. Lietuvoje programą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

A. PAPIEVIENĖ, V. PILIBAITIENĖ

Mokytojos


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Proga kantrybei

Nuo rinkimų iki rinkimų esame kupini nusivylimų: rinkome, rinkome, gi vėl ne tą Prezidentą, Seimo narį ar merą išrinkome! Užstalėje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar pildote sau duotus pažadus?