2020 Liepos 07
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Lapiškiai moksleiviai Rumunijoje įgijo patirties

Lapiškiai moksleiviai Rumunijoje įgijo patirties

Lapių pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos Ievos Plesevičienės iniciatyva mūsų mokykla laimėjo jaunimo mainų projektą ir finansavimą iš Europos Sąjungos Erasmus + programos lėšų dalyvauti projekte „Wilderness School: Developing Key Competences Trought Expeditions“ Rumunijoje.

Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti jaunuolių socialinius, pasitikėjimo savimi, atsakomybės, komunikacijos įgūdžius ir jų sugebėjimą imtis iniciatyvos, naudojant patyriminio ugdymo, komandinio darbo metodus bei aktyviąsias veiklas gamtoje.

Rugsėjo mėnesį vykau į Transilvanijos kraštą Rumunijoje, kur „Outward Bound Romania“ organizacija organizavo projekto vykdymą. Projekte dalyvavo 20 jaunuolių ir 5 grupių vadovai iš Lietuvos, Portugalijos, Moldovos, Vengrijos ir Rumunijos.

Džiaugiamės turėję galimybę dešimt dienų mėgautis ir pažinti Rumunijos kraštą, kultūrą ir įspūdingąsias Transilvanijos Alpes. Dalyvaujančių šalių jaunuoliai vedė aktyvias veiklas projekto bendruomenei, pristatė dienos įspūdžių žemėlapius, kiekvieną vakarą dalyvavo refleksijos rateliuose, kurie buvo sudaryti iš skirtingų šalių dalyvių ir vadovų.

Didžiausias iššūkis jaunuoliams buvo 4 dienų žemės ir vandens ekspedicija, kai kopėme į kalnus, nakvojome laukinėje gamtoje, gaminome maistą ant laužo, laipiojome uolomis, plaukėme kanojomis. Jaunuoliams buvo paskirtos pareigos ir atsakomybės, sudarytos galimybės imtis iniciatyvos. Užduotys buvo nekasdieniškos ir keliančios iššūkius, tačiau komandinio darbo dėka įveikėme viską ir įgavome neįkainojamos patirties bei patobulinome anglų kalbos žinias.

Nacionalinėje dienoje mūsų mokiniai parengė ir pristatė pranešimą apie Lietuvą, kalbą, tradicinius patiekalus, kultūrą, dovanojo atminimo dovanas su Lietuvos, Klaipėdos rajono bei Lapių pagrindinės mokyklos atributika.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turėjome galimybę atstovauti savo šaliai, gimtajam kraštui tarptautiniame projekte ir skleisti žinią apie mus Europos valstybėms. Mokiniai įgavo gyvenimiškos patirties, suprato, kad būtent komandinis darbas, iniciatyvos bei komunikacija padeda pasiekti visus užsibrėžtus tikslus.

Algirdas SKUODAS

Lapių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas socialiniams reikalams


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook