Muzikos mokykloje – įspūdingas akordeonistų koncertas

Akordeonas, ko gero, populiariausias instrumentas pasaulyje – juo grojama visur. Jis yra tiek ištobulintas, jog tapo vienu universaliausių instrumentų muzikos pasaulyje. Svarbu ir tai, jog juo groja tiek maži, tiek dideli. O dar labiau stebina tai, kad akordeonas egzistuoja beveik du šimtmečius! Apie akordeono istoriją ir dabartį kalbamės su Gargždų muzikos mokyklos akordeono muzikos mokytoju Vadimu KARNICKIU. Beje, jis nuoširdžiai kviečia į nuostabios muzikos kupiną akordeonistų koncertą gegužės 15 d. 18 val., kuris vyks Gargždų muzikos mokyklos salėje.

– Papasakokite, kokia šio instrumento atsiradimo istorija.

– 1822 metais fortepijono ir vargonų meistras Friedrichas Bušmanas sukonstravo nedidelį rankinį instrumentą, kurį pavadino handaolinu. Šis instrumentas tapo akordeono pradininku.

Pirmasis akordeonas buvo pagamintas 1829 metais gegužės 6 dieną Vienoje, Austrijoje. Šio instrumento gamybą užpatentavo armėnų kilmės meistras ir išradėjas Kirilas Demianas.

Nuo pat pradžių akordeonas sužavėjo visą pasaulį, todėl atsirado daug meistrų ir fabrikų, gaminančių akordeonus. Šiandien visi akordeonai, skirti profesionaliems atlikėjams, yra gaminami nedideliame Italijos mieste Kastelfidardo, kuris savo dydžiu labai panašus į Gargždus.

– Tikriausiai dabartinis akordeonas visai nepanašus į tą pirmąjį?

– O taip! Tada tai buvo instrumentas iš dviejų stačiakampių rėmų, kuriuos jungė klostuotos, kampuose metalu sutvirtintos odinės dumplės, turėjo 5 klavišus. Šiandien koncertinis akordeonas turi 41, didžiausias 47 klavišus, 120 bosų, išskirtinę ir be galo plačią tembrų paletę, chromatinių bosų sistemą. Italų akordeono meistrai ir šiandien nuolatos tobulina akordeoną.

– Akordeonas išlieka populiarus ir šiuolaikinėje visuomenėje?

– Žinoma! Kiekvienais metais akordeono populiarumas vis didėja. Šiandien jau beveik nėra stereotipo, kad akordeonas sunkus instrumentas arba netinkamas groti mergaitėms. Gargždų muzikos mokykla turi įvairių akordeonų, tinkamų groti tiek mažiems vaikams, tiek vyresniems mokiniams.

– Kaip planuojate minėti Pasaulinę akordeono dieną?

– Mūsų tikslas, kad šios dienos minėjimas Gargždų muzikos mokykloje taptų tradicija. Norime, jog mokiniai, jų tėveliai ir miesto visuomenė žinotų, kad tokia diena yra, stengsimės sukviesti, suburti kuo daugiau žmonių. Norisi nustebinti žiūrovus įdomia programa, kad grįžę namo dalintųsi savo įspūdžiais su artimaisiais ir nekantriai lauktų kitų metų koncerto! Mums labai pasisekė, kad turime puikią direktorę, kuri visada pataria, paskatina ir pasiūlo gerų idėjų organizuojant šį renginį. Todėl pasirūpinome, kad akordeono dienos minėjimas būtų ypatingai garsus ir įsimintinas!

– Žiūrovams suplanavote labai įspūdingą akordeonistų koncertą?

– Gegužės 15 d. 18 val. savo pasirodymu mus žavės akordeonistų orkestras iš Kauno konservatorijos. Žiūrovai galės mėgautis įspūdingu profesionalių atlikėjų pasirodymu, o po koncerto visi bus kviečiami pasivaišinti akordeono formos pyragu, pasidalinti idėjomis, pabendrauti ir gerai praleisti vakarą.

Labai kviečiame į koncertą gegužės 15 d. 18 val., kuris vyks Gargždų muzikos mokyklos salėje.

Kalbėjosi Reda MILVYDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių