Darbo kalėdiniai vakarėliai – sugrįžta ar liko praeity?

UAB „Gerduva“ personalo vadovė I. Radvilienė džiaugiasi, kad šiemet virtualias Kalėdas keičia gyvi susitikimai.

Pernai švenčių laukėme karantino režimu. Kalėdinių darbo vakarėlių neliko, tačiau kaip bus šiemet? Lietuvoje vakcinacija siekia 67,4 proc., Klaipėdos rajone – 56,2 proc. Epidemiologiniai rodikliai kasdien besikeičiantys, tad vieni darbdaviai atsisako minties susiburti, o kiti planuoja rizikuoti – juk žmonės taip pasiilgo bendrystės.
Teiravomės Klaipėdos rajono savivaldybės ir rajone veikiančių bendrovių, ar bus rengiami šiemet kolektyvų kalėdiniai vakarai, ar darbuotojams bus skiriamos premijos, dovanėlės.

Vietoj vakarėlio – premijos
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys informavo „Bangą“, kad dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos rajone nuspręsta neorganizuoti Administracijos šventinio vakaro. „Nors iš pradžių jį planavome, tačiau šią savaitę vėl atsidūrėme juodųjų savivaldybių sąraše, todėl planus atšaukėme. Norėdami išvengti susirgimo atvejų, siūlome Administracijos darbuotojams saugotis ir šventes sutikti sveikiems šeimos narių rate. Kalėdų proga darbuotojams bus skirtos 100 eurų dydžio premijos“, – sakė Administracijos direktorius J. Ruškys.

Surengs degustaciją
UAB „Gerduva“ personalo vadovė Ieva Radvilienė „Bangai“ pasakojo, kad pernai, per karantiną, su kolektyvu Kalėdas šventė virtualiai. „Viskas buvo uždaryta, dirbome nuotoliniu būdu, tai ir šventėme nuotoliniu. Buvome suorganizavę Lietuvos vynų degustaciją. Prieš tai kiekvienas darbuotojas gavo degustacijai reikalingus gėrimų rinkinius. Vėliau visi internetu susijungėme, ir vyndarys iš Anykščių krašto mums pristatė vynus, aprodė virtualiai patalpas, kur ir kaip jie gaminami. Buvo galima užduoti klausimų. Net nesitikėjome, kad bus taip smagu“, – prisiminė I. Radvilienė.
Anot personalo vadovės, šiemet, nors ir atsargiai, bet planuojami gyvi darbuotojų susitikimai. Visi „Gerduvos“ padaliniai Kalėdas švenčia atskirai. Picerija jau atšventė pirtyje gruodžio pradžioje, nes vėliau didelis darbo krūvis. Kepyklėlė, deja, visada šventę perkelia po Naujųjų, jau pasibaigus šventiniam pikui. „Gerduvos“ biure šiemet Kalėdų proga planuojama putojančių gėrimų degustacija su užkandžiais. Tai bus edukacinė programa, po kurios vakarą bus galima pratęsti neformalioje aplinkoje. Kas norės, prisijungs. „Švęsime subtiliai, paprastai, viduryje savaitės, kitą dieną darbuotojai galės dirbti nuotoliniu būdu. Švenčiame kukliai, nes ir epidemiologinė situacija besikeičianti, be to, kitąmet „Gerduva“ švęs savo veiklos 30-metį, tad tuomet ir paminėsime su trenksmu“, – atvirai sakė I. Radvilienė. Ji džiaugiasi, kad visi „Gerduvos“ padaliniai pasipuošę šventiškai, biure šiemet net vyko eglutės įžiebimo ceremonija. Po karantino visi labai pasiilgę švenčių. „O darbuotojus, nesvarbu ar karantinas, ar geresni, ar blogesni metai, visada palepiname dovanėlėmis“, – užtikrino personalo vadovė.

„Kerpitos“ direktorius Andrius Kausteklis su žmona Irma, „Kerpitos“ projektų vadove.

Kupini iššūkių metai
UAB „Ameko konstrukcijos“ vadovas Dainius Sinskas atvirai prisipažino, kad dar svarstoma, ar surengti bendrovės kalėdinį pasibuvimą kartu. Paprastai būdavo išėjimas į kažkokį renginį, o paskui – vakarienė. Iš darbuotojų juntamas noras susitikti, pabūti. „70–80 proc., kad bus. Bet šiais laikais planuoti sudėtinga“, – pastebi pašnekovas. Didžiųjų metų švenčių proga darbuotojams bendrovė paprastai įteikia čekius.
Šie metai „Ameko konstrukcijoms“ buvo sunkūs metai. „Nebuvo taip, kad kažkas sustotų, bet buvo nerami situacija, neprognozuojamas kainų šuolis, medžiagų tiekimo strigimas. Planuoti buvo labai sudėtinga. Žinoma, tas medžiagų kainų šuolis neramino, nes sutartys pasirašytos, o būtent medžiagų kainos kilo kartą ir du kartus kai kurios. Buvo iššūkių daug. Dabar situacija stabilizuojasi dėl medžiagų, o kas bus toliau, sunku pasakyti“, – sakė „Ameko konstrukcijos“ vadovas D. Sinskas.

Darbuotojams atsidėkos
Nuo kalėdinio susiėjimo šiemet vis dėlto nusprendė susilaikyti UAB „Kerpita“ kolektyvas. „Priežastis paprasta. Pandemijos situacija nėra aiški. Suorganizuosime renginį, o po to neaišku, ar jis įvyks. Dėl to susilaikėme. Tačiau dar vasarą su ta mintimi, jog žiemą kalėdinio vakaro gali ir nebūti, darėme didesnį renginį kolektyvui“, – kalbėjo UAB „Kerpita“ projektų vadovė Irma Kaustek­lienė. Anot jos, kalėdinis renginys „Kerpitos“ darbuotojams visada vykdavo su antrosiomis pusėmis. Tokia tradicija. Šiemet tai dar apsunkintų situaciją. Darbuotojai pasiskiepiję, tačiau šeimos nariai – ne visi. Tad vienas galėtų ateiti, kitas ne, trečias bijotų. Nuspręsta išvengti tokios situacijos.
Nepaisant to, kalėdinė atmosfera „Kerpitoje“ tvyro. Padaliniai įvairiuose Lietuvos miestuose yra pasipuošę. Telšiuose „Kerpita“ puošia savo žaliaskarę eglučių alėjoje, Klaipėdoje vyrai sumontavo eglę iš įvairiausių vamzdžių, kranų – to, ką rado sandėlyje, o Gargžduose taip pat pakili šventinė nuotaika, čia šviečia ne tik eglutė, bet ir sumontuota originali saldaininė iš įvairiausių vamzdukų – to, kuo prekiauja „Kerpita“. „Metai buvo geri, žmonės mažiau keliavo, tad daugiau investavo į namus, buitį, tai mums buvo palanku. Darbuotojams atsidėkosime ar padėkosime skirdami pinigines išmokas“, – atskleidė „Kerpitos“ projektų vadovė.

Originali saldaininė – „Kerpitos“ kolektyvo narių kūrinys. Ji padaryta iš įvairiausių vamzdukų ir kitų santechnikos detalių, kuriomis prekiauja „Kerpita“.

Vadovaujasi Vyriausybės sprendimais
UAB „Dolena“ direktorius Egidijus Norvaišas akcentavo, jog vadovaujasi Vyriausybės nurodymu ir jų griežtai laikosi. „Kaukių balius prastai veikia kvėpavimą. Nerengsime. Tačiau prieš išeidami atostogų pasėdėsime kabinete ir išsiskirstysime. Esame pasipuošę kaip visada. Tradiciškai švenčių proga darbuotojams bus skiriamos dovanėlės, premijos. Šie pandeminiai metai „Dolenai“ buvo prastesni nei vidurkis“, – sakė E. Norvaišas.

Ministerijos rekomendacijos Sveikatos apsaugos ministerija yra išplatinusi rekomendacijas šventiniam laikotarpiui.

 • Pirma, rekomenduojama nerengti šventinių vakarėlių darbovietėse, ugdymo įstaigose, nebūtinų renginių savivaldybių teritorijose bei asmeninių švenčių. Ypač tokių, kuriuose susirenka įprastai nesusitinkantys žmonės iš visos Lietuvos ar užsienio valstybių. Patariama vakarėlius organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke.
 • Antra – vengti masinio žmonių susibūrimo vietų tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse. Jei jose būnama, svarbu uždarose erdvėse dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Kaukes rekomenduojama dėvėti ir atvirose viešose vietose, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis nei 2 metrų atstumas nuo aplinkinių.
  Jei vis dėlto renginys organizuojamas ir jame dalyvaujama, rekomenduojama laikytis šių saugos priemonių:
  • Su savimi turėti pakankamą kiekį kaukių bei rankų dezinfekavimo priemonę. Periodiškai plauti ar dezinfekuoti rankas, vengti rankomis liesti veidą, akis, nosį;
  • Vengti tiesioginio fizinio kontakto su kitais asmenimis (pvz., rankų paspaudimo, apsikabinimo ir pan.);
  • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);
  • Riboti renginio trukmę, vengti užsiėmimų, kuriuose galimas fizinis kontaktas ar dažnesnis bei intensyvesnis kvėpavimas (pavyzdžiui, šokių, dainavimo);
  • Prieš renginį visiems jo dalyviams atlikti greituosius savikontrolės testus. Gavus teigiamą rezultatą, registruotis PGR tyrimo atlikimui ir renginyje nedalyvauti.


Agnė ADOMAITĖ
Asm. archyvų nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių