Karantiną verslininkai išnaudojo remontui ir įkurtuvėms: sugrįžtančius klientus pasitiks atnaujintose patalpose

Karantino apribojimai vienus verslininkus varo į neviltį, o kiti vis tiek nenuleidžia rankų: nusprendžia keistis, pavyzdžiui, atlikti remontus ar net ryžtis įkurtuvėms naujose patalpose.

Kepyklėlės-picerijos „Ievos skanėstai“ vizualizacija.

„Ievos skanėstų“ įkūrėja ir UAB „Gerduva“ (bendrovei trečiadienį sukako 29-ieji veiklos metai) bendrasavininkė L. Mazalienė pasakojo, kad kavinės remontui buvo ruošiamasi iš anksto, tam kaupiamos lėšos.Planavo iš anksto

Vasario pabaigoje buvo užvertos kepyklėlės-picerijos „Ievos skanėstai“ Gargžduose durys, čia vyko intensyvūs remonto darbai. „Tiesą sakant, tai nesusiję su pandemija. Mums jau reikėjo atsinaujinimo. Tačiau, žinoma, per karantiną, kai kavinėje tiekiame maistą tik išsinešti, nuostoliai, kai suplanuoji remontą, menkesni, nes nėra tiek klientų, tokių apyvartų, kokios buvo dirbant visu pajėgumu“, – kalbėjo „Ievos skanėstų“ įkūrėja ir vadovė Loreta Mazalienė.

Verslininkė pasakojo, kad remontui buvo ruošiamasi iš anksto, tam kaupiamos lėšos. Planas pradėti remonto darbus buvo jau rudenį. Tačiau karantinas, neaiški pandemijos situacija lėmė, kad remontas nukeltas į vasario pabaigą. Nežinomybė verslą skatina taupyti. Karantino metu skaičiuojamas kiekvienas euras ir pajamų netektys bet kuriuo atveju irgi yra skaudžios. „Bendrovės finansininkai atidžiai prižiūri lėšas, karantino metu viskas itin racionaliai suplanuota, tad ir remontui, ir darbuotojų atlyginimams užteko“, – sakė pašnekovė.

Picerijoje – kaip namuose

Kepyklėlės-picerijos „Ievos skanėstai“ vadovė L. Mazalienė pasakojo, kad pagrindinis tikslas buvo įrengti šiuolaikišką ventiliaciją, nes kokia ji buvo prieš 20 metų, tokia iki šiol ir veikė: „Per tokį laiko tarpsnį keitėsi ir medžiagos, ir technologijos. Pagaliau mūsų klimatas pasikeitė. Anksčiau nelabai buvo poreikio kondicionavimo sistemoms, nes būdavo vėsu“, – pastebėjo verslininkė. Anot jos, dabar ventiliacija, kondicionavimo-vėdinimo sistema veiks tiek gamybinėse patalpose, tiek darbuotojų, komfortiškai jausis ir apsilankę lankytojai. Kai buvo pradėtas projektas, ardomos lubos, suprasta, kad nebus išsiversta be esminių pakeitimų, tad remonto apimtys gerokai išsiplėtė. Nors per „Ievos skanėstų“ veikimo laikotarpį einamieji remontai buvo atliekami kartas nuo karto, sienos, baldai vėl prašėsi atnaujinimo.

„Ievos skanėstų“ lankytojai jau šiomis dienomis galės įvertinti, kaip pasikeitė kepyklėlė-picerija. Tiesa, kai kurių detalių, akcentų dar laukiama, tad iki galutinio vaizdo dar šiek tiek trūksta. Tačiau pirkėjai jau bus įleidžiami. Interjero kūrimu rūpinosi dizaineris Dainius Žvinys, kuris jau kelerius metus talkina „Gerduvai“ įvairiais klausimais: jis kuria „Gerduvos“ naujų parduotuvių, „Ievos skanėstų“ arbatinės įvaizdžius. „Ievos skanėstų“ pagrindinis stiliaus konceptas išlieka toks pat: tai šeimos kepyklėlė su istorinėmis Gargždų nuotraukomis ant sienų. „Norime, kad klientas pasijustų it namuose“, – teigė L. Mazalienė.

Po dešimtmečio – kosmetologijos studija

Dešimtmetį kosmetologe dirbanti gargždiškė S. Andriejauskienė būtent per karantiną nusprendė įkurti savo kosmetologijos studiją „Skinmona“.Dešimtmetį kosmetologe dirbanti gargždiškė Simona Andriejauskienė būtent per karantiną nusprendė įkurti savo kosmetologijos studiją „Skinmona“. „Pamenu, jog būtent kovo mėnesį prieš 10 metų pradėjau dirbti grožio salone „Venera“, po penkerių metų persikėliau į „Editos kirpyklą“, čia taip pat dirbau penkerius metus. O dabar taip pat kovą ryžausi atverti jau savo kosmetologijos studijos duris“, – prisiminė profesinį kelią kosmetologė Simona. Ji pasakojo, kad pokyčiai įvyko spontaniškai. Per karantiną, kai veikla buvo sustabdyta, moteris dalyvavo įvairiuose nuotoliniuose seminaruose ir susimąstė, jog galbūt 10 metų – pakankamas laiko terminas sukurti savą grožio erdvę sau ir klientams, kur nebūtų papildomų trikdžių, fenų burzgesio ir pan.

Pirmiausia Simona ryžosi ieškoti patalpų. P. Cvirkos g. 23 nuomojamose patalpose ji jau buvo lankiusis anksčiau, tuomet čia veikė vaikų studija, tad su mažamečiu sūnumi užsuko įvertinti siūlomų paslaugų. „Kai tuomet ėjau pro duris, žvilgsnį iškart patraukė erdvi terasa, vitrininiai langai iki žemės, o aplink ramu, pastatą supa medžiai, yra žalumos. Iškart pagalvojau, jog idealiai tiktų kosmetologijos studijai. Štai dabar šios mintys ėmė ir išsipildė“, – džiaugiasi Simona. Ji išsinuomojo būtent šias patalpas. Jas įrengti jai padėjo vyras Robertas, kuriam yra labai dėkinga, o stilių kūrė kartu su mama Rodema Končiauskiene, kuri turi „Meno dirbtuves“, veda dailės užsiėmimus tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tiek Rodema, tiek Simona turi įgimtą stiliaus pojūtį, kuris padėjo sukurti jaukią ir išpuoselėtą studiją.

Džiaugiasi išsipildžiusia vizija

Simonai smagu, kad studijoje dirbs ne viena. Kartu su ja paslaugas teiks didelę patirtį turinti antakių meistrė, kuri pasirūpins permanentu, šešėliavimu ir t. t., taip pat prireikus atliks makiažą. O sveikata rūpinsis kineziterapeurė-masažuotoja.

„Ateičiai yra dar daug planų. Manau, tai puiki erdvė ir kūdikio sutiktuvių pasibuvimui, mergvakariui. Moterys sužinotų, kaip tinkamai ir taisyklingai pasirūpinti savo veido oda, maišytų ir išbandytų įvairias kaukes, procedūras. Ir pasilepintų savo odą, ir pabendrautų“, – neabejoja Simona.

Pašnekovė kalbėjo, kad savo kosmetologijos studijos mintyse sumanytą dizainą, viziją išpildė kone 100 proc., tačiau kurtis per karantiną nebuvo paprasta, nes baldus, priemones – viską tenka pirkti internetu, gyvai nepačiupinėsi, tad buvo ir momentų, kuomet lūkesčiai liko ne iki galo patenkinti.

UAB „Kerpita“ vadovas Andrius Kausteklis „Bangą“ patikino, kad karantiną žmonės tikrai išnaudojo remonto darbams. „Mūsų parduotuvėje Gargžduose perkama viskas, ko reikia namams, prasidėjus pavasariui, pirkėjai dar aktyvesni, skundžiasi, kad trūksta meistrų“, – pasakojo A. Kausteklis.

Parduotuvė „Fifita“ persikėlė į erdvesnes patalpas. Vadovė M. Šakurskienė džiaugiasi, kad dabar daugiau vietos prekėms eksponuoti, yra dvi matavimosi kabinos, tad žymiai patogiau ir klientams.Rūbų parduotuvėje – daugiau erdvės

Per karantiną nepabūgo plėsti verslo ir rūbų parduotuvės „Fifita“ vadovė gargždiškė Milda Šakurskienė. Anksčiau „Fifita“ veikė šalia veterinarijos parduotuvės Klaipėdos g., o dabar persikėlė į žymiai erdvesnes patalpas, parduotuvės „Eurokos“ kaimynystėje. „Kai tik sužinojome apie šias patalpas, iškart sutarėme, kad nuomosime. Senosiose mums jau buvo ankšta. Čia daugiau vietos prekėms eksponuoti, yra dvi matavimosi kabinos, tad žymiai patogiau ir mums, ir klientams“, – sakė M. Šakurskienė.

Moteris sako, kad per karantiną prekyba intensyviai vyko internetu, skųstis negalinti. Prekės tiek per karantiną, tiek dabar, kai ribojimai jau švelninami, yra atnaujinamos kiekvieną savaitę. Paklausta, kas šį pavasarį yra madinga ir ar tiesa, kad žmonės po karantino prioritetą teikia aprangos patogumui, atsakė: „Taip, tiesa, dabar patys populiariausi sportiniai kostiumai. Pavasarį ant pjedestalo – ryškios spalvos: geltona, oranžinė, rožinė, žmonės pavargo, pasiilgo spalvų, tačiau pastelinės taip pat figūruoja.“ Vieša paslaptis, kad po karantino klientai žvalgosi ir šiek tiek didesnių drabužių, mat ne vienas pavasarį pasitiko su papildomais kilogramais.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės ir Vitos VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių