Endriejavo žemė užaugino garsią Romos dizainerę

Virginija Kasiulytė-Lopez: „Su klientais mes tarsi draugai, jie labai manimi pasitiki. Man darbas plaukte plaukia, nes labai patinka.“

 

Nors savo trumputes atostogas Virginija Kasiulytė-Lopez galėtų praleisti kur nors Seišeliuose, ji skuba į tėviškę apkabinti išsiilgtų tėvų, seserų, mylimo krikštasūnio. Italijos sostinės Romos centre įsikūrusios garsios siuvimo ateljė – itališkai „sartoria“ – savininkė poilsiauti ilgiau neturi kada – jos laukia eilės klientų. Tarp jų – kunigaikščiai, markizai, ministrai, televizijos žvaigždės. V. Kasiulytė-Lopez itin išgarsėjo pasiuvusi suknelę pačiai Italijos kino legendai Sofijai Loren.

Seserys Alvyda, Sigita ir Virginija su mama Konstancija.Meilė nuvedė į Italiją

Tačiau pati dizainerė nelinkusi girtis savo garsiais klientais iš Italijos aukštuomenės ar jiems siuvamais aukštosios mados rūbais. Virginija – kukli, santūri, mažakalbė, tačiau šiltai bendraujanti ir pokalbyje nestokojanti subtilaus humoro detalių. Mūsų pokalbyje dalyvauja mama Konstancija ir sesuo Sigita su mažuoju nenuorama Gabrieliumi, nepaleidžiančiu iš akių mylimos kūmos – tetos Virginijos. Konstancijos ir Tituso Kasiulių šeimoje užaugo trys dukros: Alvyda, Virginija ir Sigita. Alvyda dirba bibliotekininke Vilniuje, Sigita – pedagogė, su vyru augina du berniukus ir gyvena kartu su tėvais. Tiek seserys, tiek tėvai Virginiją ne kartą aplankė Romoje, amžinajame mieste, kuriame žmogus, anot Virginijos, tampa lyg nematomas – toks neaprėpiamas šis nuostabus miestas su savo plačiomis gatvėmis, aikštėmis. „Kai iš Lietuvos grįžtu į Romą, reikia dviejų dienų, kad vėl priprasčiau prie to šurmulio. Myliu Romą, jaučiuosi taip, lyg čia būčiau gimusi. Kaskart atrandu šiame mieste nematytų kampelių ten, kur susilieja senoji ir modernioji architektūra“, – sakė V. Kasiulytė-Lopez. Baigusi Endriejavo vidurinę mokyklą, ji siuvimo amato mokėsi Klaipėdoje. Čia sutiko savo būsimą vyrą italą ir tapo meilės emigrante – prieš 20 metų apsigyveno Romoje. Daugiau asmeninio gyvenimo detalių atskleisti ji nepanoro.

Pasiilgsta naminio maisto

„Italijoje labiausiai man patinka klimatas, esu žmogus, kuriam reikia saulės, šilumos. Net dirbti smagiau, kai prasideda vasara. Patinka maistas, žmonės labai simpatiški. Ir lietuviai dabar pasidarė kitokie, laisvesni, europietiškesni. Kaskart parvažiuodama randu vis mažiau skirtumų tarp lietuviško ir europietiško gyvenimo būdo. Gražėja ir Endriejavas“, – pastebėjo dizainerė. Mama Konstancija pasidžiaugė, jog miestelyje buvęs klebonas atidarė pagyvenusių žmonių dienos centrą, kurį vietiniai praminė senjorų darželiu. Virginija pridūrė, jog ir Italijoje tokie centrai populiarūs, senjorai susirinkę šoka senovinius šokius, mokosi. Šnekučiuojamės ragaudamos Virginijos iškeptą itališką morkų pyragą su riešutais, razinomis ir imbieru, ant stalo mažučiuose puodeliuose garuoja italų mėgstama espresso kava. Dizainerė sako mėgstanti sekmadieniais kepti pyragus, jais vaišina draugus, klientus, kurie net pageidauja, kad siuvykloje atsirastų arbatos kampelis. Laisvalaikiu ji mėgsta pabėgioti, daug važinėja dviračiu. Važiuodama į Lietuvą, visada klausia mamos, ar turės bulvių, naminių kiaušinių, žalių agurkų, ką tik skintų iš daržo. „Šių produktų labai pasiilgstu, Italijoje jie kitokio skonio. Italai daug valgo, ypač mėsos, daržovių, makaronų“, – pasakojo Virginija, daug metų pripažįstanti tik vegetarišką virtuvę. Vakare mėgsta atsigerti kavos, jai tai lyg ramunėlių arbata, pagerinanti miegą.

Laimėjo lyg olimpiadoje

Jau 15 metų V. Kasiulytės-Lopez vardas, jos siuvykla plačiai žinoma aukštosios mados pasaulyje. Virginijos salone siuvama „su misura“, t. y. pagal individualius kliento išmatavimus iš brangaus audinio sukerpamas ir pasiuvamas drabužis, kuris guli ant kūno kaip nulietas. Toks rūbas atskleidžia žmogaus individualumą, kai kurie klientai užsiprašo ant jo išsiuvinėti ir savo inicialus. Vyriški marškiniai „su misura“ kainuoja nuo 130 Eur (be inicialų), šilkinė vakarinė suknelė – nuo 350 Eur. Vienoje gražiausių Romos aikščių – „Piazza delle Tartarughe“ – prie Vėžlių fontano įsikūrusioje Virginijos siuvykloje kasdien verda darbas, dažnai per savaitę dizainerė su savo komanda turi tik vieną poilsio dieną – sekmadienį. Tas nepaprastas darbštumas, žemaitiškas užsispyrimas greičiausiai jai ir praskynė kelią vienos iš madą pasauliui diktuojančios šalies – Italijos – rinkoje, nepaisant didžiulės konkurencijos, aukštų kokybės reikalavimų. O gal jai sėkmę atnešė talismanas – seniai renkama vėžlių kolekcija, nes yra sakoma, jog vėžliai neša laimę. Kaip ten bebūtų, pati Virginija pritarė minčiai, jog jos sėkmę galima būtų palyginti lyg laimėjus medalį olimpiadoje. „Anuomet buvo geri laikai prasimušti į rinką. Žmonės noriai pirko drabužius. Deja, Italijoje tęsiasi krizė, kuri prasidėjo prieš 5–6 metus. Užsidarė daug garsių ženklų parduotuvių. Romoje turistų milijonai, tačiau viešbučiai, restoranai skundžiasi, kad neišsilaiko. Dabar lyg ir po truputį gerėja ekonominė situacija“, – pasakojo Virginija.

Vietoje aktorės – jos manekenas

Kartą į Virginijos siuvyklą atėjo pasaulinio garso aktorės S. Loren pasiuntinys, kuris užsakė sukurti jai gėlėto šilko suknelę. Mat JAV gyvenanti aktorė atskrido filmuotis į Romą, jai reikėjo madingo rūbo „su misura“. Pasiuntinys atsivežė brangų 82 metų aktorės figūrą atspindintį manekeną. Dėmesį traukė itin plonytis liemuo. Legendinė aktorė liko patenkinta lietuvės dizainerės darbu – taip apie Virginijos talentą kurti puikius drabužius Romos aukštuomenės sluoksniuose ėmė sklisti žinia iš lūpų į lūpas. Šiuo metu dizainerė savo paslaugų nereklamuoja, nes to nereikia – jos vardas ir taip žinomas. „Mano klientai mane vadina Regina, t. y. karaliene. Kiti pavadina fėja, nes iš mažo audeklo gabalėlio kartais pavyksta sukurti ilgą vakarinę suknelę“, – juokavo V. Kasiulytė-Lopez. Jos sesuo endriejaviškė Sigita stebėjosi, iš kur Virginija turi tiek kantrybės, kad net iš šalies kartais sunku valandų valandas klausytis keisčiausių klientų įgeidžių.

„Griežtai laikausi taisyklės – klientas visada teisus. Svarbu sutikti su jo norais, o po to pasiūlyti, kas jam geriau, kokybiškiau – toks mano darbas. Su klientais mes tarsi draugai, jie labai manimi pasitiki. Man darbas plaukte plaukia, nes labai patinka. Italai labai vertina rankų darbą, metų metais tie patys žmonės pas mane ateina“, – atvirai dėstė Virginija. Romoje ji bendrauja ir su lietuvių bendruomene, mados ir maisto žinovais Jurga ir Pauliumi Jurkevičiais, tarp jos klientų buvo ir Lietuvos ambasadorius Italijoje.

Mada – tai klasika

Prieš dvejus metus ji seseriai Sigitai pasiuvo išties karališką vestuvinę suknelę su nėriniais ir ilgu šleifu. Tuoktuvių ceremonijoje išpuoštoje Endriejavo bažnyčioje dalyvavę žmonės negalėjo atitraukti akių nuo nuostabaus grožio nuotakos. Suknelę Virginija pasiuvo tik pagal iš Lietuvos atsiųstus išmatavimus. Pirmą kartą suknelę Sigita pasimatavo jau gatavą prieš vestuves, ir ji puikiai tiko. Namiškius Virginija palepina naujais rūbais, siuva seserims suknias, o mažiesiems sūnėnams pasiuvo krikšto rūbelius. Klausiame Virginijos, kaip būti tokiems stilingiems ir madingiems kaip italai. „Italams mada turbūt užkoduota genuose. Matosi, lietuviai irgi stengiasi būti madingi. Mada yra netgi savas skonis, savitumas. Niekada nesensta, neišeina iš mados klasikinis stilius“, – patarė V. Kasiulytė-Lopez. Ji užsiminė ir apie savo kūrybinę svajonę – pristatyti savo prekės ženklo moteriškų rūbų kolekciją. „Draugai mane seniai ragina – tavo rūbai kaip Armani, kurk savo liniją. Tačiau dar kol kas neskubu“, – sakė iš Endriejavo kilusi žinoma Italijos dizainerė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių