Gardžiuokimės su… kretingališke bibliotekininke Birute Grybauskiene

Kretingalės bibliotekos lankytojai retai atkreipia dėmesį į gražiai sugrupuotas knygas, žurnalus su valgių receptais. Jais labiau susidomi, kai po renginio bibliotekininkė Birutė Grybauskienė pakviečia skanauti pačios pagamintų patiekalų, dažniausiai žuvies.
Bibliotekininkės B. Grybauskienės pomėgis – suktis virtuvėje. Saldėsiai, desertai – ne jos sritis – dažniausiai eksperimentuoja su mėsa, žuvimi. Bibliotekoje turi sukaupusi knygų, žurnalų apie valgių gaminimą, bet lankytojoms tai nelabai rūpi. Susidomi paragavę Birutės vaišių, kurias ji surengia renginių dalyviams, rėmėjams, savanoriams.
„Dažniausiai paruošiu valgių iš žuvies, nes mano šaldiklyje jos visada yra – parūpina vyras, žvejys mėgėjas, – atskleidė bib­liotekininkė. – Paskanavusios senjorės sako, jog kasdien valgytų žuvį, bet ji brangi. Sakau, nepirkit stintų – rinkitės strimėles, kurios pigios ir jas galima taip pat skaniai paruošti.“
B. Grybauskienė ieško naujų skonių ir turi savo receptų. Karšis ne tik rūkomas, bet ir kepamas, marinuojamas. „Lašišą mėgstu sūdyti, bet laukinė, užaugusi laisvėje, netinka – ji gardesnė kepta“, – pastebėjo pašnekovė.
B. Grybauskienė nemėgsta kepti saldėsių, tačiau įsijungė į Lietuvos bibliotekininkų draugijos konkursą „Meduolinė biblioteka“ – pasikvietusi vaikų, savanorių, iškepė meduolinį metų švenčių „ratą“.
Bibliotekininkė pasidalijo su „Bangos“ skaitytojais marinuoto karšio receptu.

Marinuotas karšis
Reikia karšio, svogūnų, medaus, druskos, acto, česnako, cukraus, citrinos sulčių.
Karšio gabalėlius ištrinti česnako, medaus, druskos ir citrinos sulčių mišiniu, užbarstyti šiek tiek miltų ir kepti keptuvėje. Į užvirtą vandenį sudėti supjaustytus svogūnus, pagal skonį įberti druskos, acto ir cukraus – turi būti saldžiarūgštis marinatas. Jį užpilti ant iškeptos žuvies. Galima pilti karštą, galima ir ataušintą. Taip pat galima marinuoti ir keptas strimeles – irgi skanu.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių