Gargždiškiams kelią pastoja palaidi šunys

Turbūt kiekvienas iš mūsų esame susidūrę su agresyviu šunimi. Į „Bangą“ kreipėsi skaitytoja (pavardė red. žinoma), kuriai baimę šunys kelia kone kasdien. Gargždiškė svarsto, nejaugi bus laukiama, kol atsitiks nelaimė. Pateikiame ir naudingų patarimų apie veiksmingą gynybą, jei užpultų šuo.

Pavojingiausia – Žalgirio gatvėje

Palaidi šunys Gargžduose gyventojams neduoda ramybės ne vieną dieną. „Juk vaikams kasryt reikia eiti į mokyklas. Nejaugi nuolat reikia galvoti, kąs ar ne. Kol kas puola tik palei kojas ir loja. Aš net pati jų bijau, ką jau kalbėti apie mokinukus. Ar lauksime, kol įvyks nelaimė? Ar galima tikėtis, kad kontrolę vykdys atsakingų įstaigų darbuotojai ir nubaus šunų šeimininkus?“ – nerimavo skaitytoja. Pasak jos, pavojingiausia Žalgirio gatvėje. Mat čia iš kas trečio kiemo gyventojai paleidžia pasilakstyti nuo grandinės savo augintinius.

Klaipėdos rajono vyriausiojo policijos komisariato vyresnioji specialistė Rasa Jonauskaitė informavo, kad policija nėra pastaruoju metu gavusi nė vieno gyventojo skundo dėl palaidų agresyvių šunų. „Pirmiausia derėtų kreiptis ne į žiniasklaidą, o tiesiogiai į policijos pareigūnus. Visuomet operatyviai reaguojame į pranešimus ir tikriname. Mums rūpi gyventojų saugumas, tad garantuojame, jog Žalgirio gatvė bus patikrinta“, – tikino pareigūnė ir priminė, kad susisiekti su pareigūnais galima ir bendruoju telefonu, ir elektroniniu būdu ar tiesiogiai paskambinti savo apylinkės inspektoriui.

Pasak R. Jonauskaitės, apibrėžti neatsakingiems šunų šeimininkams gresiančias bausmes sunku. „Tai lemia daug veiksnių. Gali būti skiriamos tiek baudos, tiek konfiskuojamas šuo“, – sakė ji.

Kaip apsiginti?

Iš patirties žinome, kad susidūrus su agresyviu šunimi svarbiausia sustoti ir nejudėti. „Kalbėkite su juo ramiai bei tvirtai. Duokite tikslias komandas: „fui“, „negalima“, „sėdėt“, „gulėt“, „vietoje“. Nedarykite staigių judesių šuns link ir nemėginkite paliesti, kol jis kaip reikiant jus apuostys. Truputį palaukite, ištieskite jam ranką delnu į viršų“, – patarė R. Jonauskaitė.

Jei vis dėlto agresyvus šuo puola, savigynai pareigūnė pataria panaudoti tai, kas yra po ranka „Jei važiuojate dviračiu ir matote, kad vejasi šuo, nulipkite nuo dviračio ir pastatykite jį tarp savęs ir šuns. Retas šuo drįs šokti per dviratį. Nebent gerai dresuotas. Šuo tik los ir greičiausiai nebekąs. Jei turite kokį daiktą, atkiškite jį šuniui, kad kąstų ne į koją ar ranką, o stvertų judantį objektą. Tam tiks rankinė, striukė, diržas, kepurė ar pagalys. Davę šuniui įsikąsti rankinę ar striukę, jokiu būdu jos nepaleiskite. Laikykite ir tampykite, kad rankinė ar striukė būtų įsitempusi. Atpalaiduotas daiktas šuniui yra miręs grobis. Šuo vėl ieškos vietos, kur kažkas gyva. Jei neturite jokio daikto, kurį galite panaudoti, o situacija nebevaldoma, meskite akmenį į langą, kad žmonės išgirstų, pamatytų ir padėtų. Juk langą nupirksite ir įstatysite“, – dėstė R. Jonauskaitė.

Žinokite, kad šuo patalpoje jaučiasi kur kas nesaugiau negu lauke. Nespęskite šuns į kampą, nes jis puls. Duokite erdvės jam pabėgti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių