• 11 rugpjūčio, 2022
|

Jis myli tai, ką daro

28-erių metų vėžaitiškis, šiuo metu Klaipėdoje gyvenantis Simas Buziliauskas teigia, kad scena yra didžiausias jo gyvenimo tikslas ir malonumas. Aktorius, atlikėjas, renginių organizatorius ir vedėjas savo gyvenime vadovaujasi ant rankos ištatuiruotais žodžiais: „Myliu tai, ką darau“.

Aktorystę rinktis paskatino tėtis

Baigęs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją, Simas svarstė, ką rinktis toliau: informatikos, kuri jam puikiai sekėsi, studijas ar klausyti širdies ir bandyti sukti visai priešingu meniniu keliu – tapti aktoriumi. Tada apsispręsti padėjo vaikino tėčio – aktoriaus, režisieriaus, humoro grupės „Ambrozija“ įkūrėjo – palaikymas ir patarimas. „Tėtis buvo tas žmogus, kuris labai palaikė mano norą rinktis vaidybos studijas. Tačiau neįsivaizduoju, ar polinkį į aktorystę paveldėjau iš jo. Iš esmės labai skiriasi mūsų veiklos sritys: aš esu profesinio, o jis mėgėjiško teatro atstovas. Be to, man visai svetimas komiko vaidmuo ir apskritai nenoriu savęs sieti su tėčio pavarde ir jo pasiekimais“, – atvirai sakė pašnekovas.

Baigęs vaidybos studijas Klaipėdos universiteto Menų fakultete Simas buvo pakviestas dirbti į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą. Tačiau čia jis ilgai neužsibuvo. „Pats miestas manęs nežavėjo. Panevėžyje išbuvau vieną teatro sezoną, sukūriau kelis vaidmenis, tačiau nesutapus mano ir teatro vadovybės požiūriui teko išeiti, – pasakojo jis ir pridūrė, jog neigiamai buvo įvertintas jo noras turėti veiklos ir už teatro sienų:– Keista, bet kai kur vyrauja įsitikinimas, jog jei jau esi aktorius, tai negali užsiimti jokia kita veikla, tik vaidinti teatre ir laukti tau skirtų vaidmenų. Aš taip nemoku, man gyvenime daug kas įdomu, noriu daug ką veikti, prie daug ko prisiliesti.“

Muzika, teatras ir renginiai

Šiuo metu įvairios veiklos Simo gyvenime netrūksta. Jaunas vyras vadovauja įmonei, kuri Klaipėdos regione valdo 8 barus-biliardines. Pašnekovas taip pat užsiima renginių organizavimu ir vedimu, dainuoja grupėje „Mess“ bei vaidina Klaipėdos dramos teatre. „Vadovaujamo darbo atsisakyti galėčiau, bet renginių, muzikos ir teatro – tikrai ne. Scena mano gyvenime užima svarbiausią vietą, ji – didžiausias mano pomėgis ir malonumas“, – dėstė Simas. Mintis įkurti muzikos grupę „Mess“ pašnekovui prieš kelerius metus kilo kartu su bendraminčiu, gargždiškiu Martynu Vitkumi. „Kartu vis pagrodavome, kartais ir vieną kitą dainą sukurdavome ir taip pamažu ėmėme burti grupę. Dabar joje jau turime ir būgnininką, gitaristą, kartais prisijungia saksofonininkas. Visi esame užsiėmę, išsibarstę po Lietuvą, bet retkarčiais surengiame koncertų klubuose, kavinėse. Esame groję ir Vėžaičiuose, pernai per Kalėdas koncertavome „Lijo“ Gargžduose“, – pasakojo grupės vokalistas Simas. Grupė „Mess“ savaip interpretuoja ir perdainuoja įvairius koverius, taip pat atlieka ir savo kūrybos dainas. Jų muzikantai jau yra sukūrę nemažai, todėl dabartinis jų noras – įrašyti savo kurtas dainas internetinėje erdvėje.

Išbandymas „X Faktoriumi“

Vietoje nenustygstantis Simas šiemet ryžosi ir dar vienai avantiūrai – dalyvavo muzikiniame šou „X Faktorius“. „Praėjusiais metais į atranką nuėjome su visa grupe, tačiau tolesniame etape dalyvauti visiems kartu nepavyko. Šiemet man paskambino organizatoriai ir pasiūlė dalyvauti vienam“, – prisiminė jis. Muzikinio šou atrankoje Simas savaip interpretavo ir perdainavo dainą „Feeling good“. Sulaukęs trijų teisėjų palaikymo jis pateko į kūrybinę stovyklą Druskininkuose, deja, po ten gautos kūrybinės užduoties iškrito. Tačiau pašnekovas nesigaili išbandęs savo jėgas muzikiniame projekte: „Smagu jau vien todėl, kad sulaukiau didžiulio palaikymo. Pamatę mane televizoriaus ekrane parašė daug senų draugų, pažįstamų net iš mokyklos laikų. Be to, tai buvo savęs išbandymas. Pamačiau, jog publikai patiko mano dainavimas, tai skatina toliau užsiimti muzikine veikla.“

Dar viena itin Simo mėgstama veiklos sritis – renginių organizavimas ir vedimas. Čia pašnekovas jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Vyras yra suorganizavęs ir vedęs daugybę įvairių renginių: privačių vakarėlių, vestuvių, įmonių vakarų ir pan. Vasarą jau kelerius metus iš eilės jis organizuoja draugų festivalį „Eik laukan“. Į jį kviečiami draugai, o šie gali pasikviesti savo draugų. Taip viename būryje susirenka ir linksmai laiką leidžia didžiulė pažįstamų žmonių kompanija.

Veiklų ant svarstyklių nededa

Tarp daugybės veiklų ir darbų Simo gyvenime itin svarbią vietą užima šeima – žmona Agnė ir 4 metų sūnus Oskaras. „Dar studijų metais į galvas buvo kalama, jog aktoriui pirmiausia turi rūpėti profesinė karjera, o šeima neva lieka paskutinėje vietoje. Bet aš niekada su tuo nesutikau. Mano planas buvo kitoks: pirma šeima, tada karjera. Todėl dabar esu labai laimingas turėdamas gražią šeimą“, – kalbėjo vyras. Jis džiaugėsi, jog pedagoge dirbanti jo žmona Agnė, būdama preciziškai tiksli ir konkreti, supranta jo menišką būdą ir kiek kitokį nei įprasta darbo laiką: „Veiklos, kuriomis užsiimu, suteikia man laisvę planuoti savo laiką taip, kaip noriu aš. Rytais galiu ilgiau miegoti, o vakarais ilgiau naktinėti, atėjus įkvėpimui dirbti kad ir visą naktį.“

Paprašytas įvardyti iš visų veiklų pačią mieliausią, Simas tikino negalintis dėti jų ant svarstyklių, nes ir teatras, ir muzika, ir renginių vedimas jam vienodai svarbu ir įdomu. „Galbūt paskutinius metus buvau kiek nutolęs nuo teatro. Tačiau tikiuosi, jog pradėjęs vaidinti Klaipėdos dramos teatre tam skirsiu daugiau laiko. Jei pavyks gauti vaidmenį, tai labiau koncentruosiuos į jį, kitas veiklas atidėsiu, bet nieko tikrai nežadu išbraukti iš savo gyvenimo. Norint galima viską spėti“, – kalbėjo pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių