Kūrybiškumo galia stiprina „Gargždų vilties“ kelią

„Gargždų vilties“ bendrijos nariai draugauja su grupe „Patruliai“.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Gargždų viltis“ praėjusį sekmadienį Jaunimo parke įgyvendino savo svajonę: sukvietusi bendrijos narius, svečius, rėmėjus nuotaikingai atšventė savo veiklos 20-metį. Nors dėl karantino renginys metais pasivėlino, tačiau bendrystės idėja dėl to dar labiau sustiprėjo. Šventėje gražiai pristatytas ir naujos idėjos rezultatas: fotokonkurso „Pasaulis mano akimis“ fotografijų ekspozicija. Manoma, kad šis kūrybinis projektas, peržengęs ir rajono ribas, turės tęstinumą.

Linkėjimai prasmingai veiklai

Praėjusį sekmadienį iš ryto lietumi grasinęs dangus „Gargždų vilties“ šventės organizatorius privertė nerimauti: juk jubiliejinis renginys suplanuotas po atviru dangumi Jaunimo parko estradoje. Tačiau popietę saulė praplėšė debesis ir būtent jos spinduliais visus šventės dalyvius pirmiausia pasidžiaugti pakvietė buvusi ilgametė organizacijos vadovė ir įkūrėja Rekvita Bagdonienė, jautriai prisiminusi pirmuosius bendrijos veiklos žingsnius Gargžduose. Apie bendrystę su „Gargždų viltimi“, kartu įveiktus sunkumus ir patirtus džiaugsmus kalbėjo Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė, Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė, Veiklių moterų sambūrio atstovė Vilija Butkuvienė.

„Savo pavyzdžiu Jūs visiems įrodėte, kad žmogaus galimybės yra neišmatuojamos, o dvasios stiprybė ir bendrų tikslų siekimas yra tvirtos bendrijos pagrindas. Nuoširdžiai linkiu tęsti prasmingą veiklą, kasdien daryti tai, kas atrodo nepadaroma, siekti to, kas atrodo nepasiekiama, kad ir kaip būtų sunku, visada tikėti, kad viskas įveikiama“, – savo atsiųstame sveikinime jubiliejinės sukakties proga „Gargždų viltį“ drąsino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ asociacijos vadovė Dana Migaliova padėkos rašte akcentavo bendrijos darbų prasmę kiekvieno bendrijos nario ir kitų neįgaliųjų gyvenimuose. Bendrija „Viltis“, kuri šalyje įkurta 1989 m., nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų drąsiai prabilo apie būtinybę sugrąžinti sutrikusios raidos asmenis į visuomenę. Dabar Lietuvoje bendrija vienija 11 000 sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ir globėjų. „Gargždų viltis“ yra viena iš 53 asocijuotų šios visuomeninės organizacijos narių.

Pastaruoju metu „Gargždų vilties“ bendrijoje jungiasi apie 50 Klaipėdos rajono šeimų.

Pakvietė eksponuoti bažnyčioje

Gargždų parapijos kunigas vikaras Mindaugas Stonys, prabilęs į šventęs dalyvius, sakė yra nepaprastai sujaudintas „Gargždų vilties“ veiklos istorijų.

„Klausydamasis apie bendrijos žengimą į Gargždus prisiminiau šventojo popiežiaus Pijaus žodžius: „Duokite man gerų motinų ir aš pakeisiu pasaulį“. Ar tai netiesa? Neturiu nė menkiausios abejonės, kad jūs keičiate pasaulį įgyvendindami savo idėjas. Mūsų visuomenėje dėl neįgaliųjų integracijos jau galima pamatyti tuos pokyčius. Tokie vaikai yra Dievo stebuklas, jie sukurti keisti mus pačius. Vienas žmogus negali daug padaryti, o kai buriamės, atveriame savo širdis idėjų įgyvendinimui, tada pasaulis tampa gražesnis. Jūsų bendrija jau auga daugiau nei 20 metų, noriu palinkėti, kad ši organizacija būtų turtinga dvasine prasme, turtinga nuostatomis ir svajonėmis“, – nuoširdumu susirinkusiuosius sujaudino kunigas Mindaugas, pakvietęs visus trečiadienį į Gargždų bažnyčią šv. Mišioms už neįgaliuosius. Dvasininkas žavėjosi sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos fotokonkurso „Pasaulis mano akimis“ darbais ir pakvietė juos eksponuoti bažnyčioje.

Geradariams – nuoširdžios padėkos

Minėto fotokonkurso idėjos autorė yra buvusi bendrijos „Gargždų viltis“ pirmininkė Dovilė Savickienė, jos sūnelis Saimonas buvo konkurso veidas, o įgyvendinant sumanymą daug padėjo vyras Saulius. Savanoriškai kuravęs konkurso kūrybinį procesą fotografas Andrius Jokubaitis šventėje sakė, kad darbų grožis, emocijos – viskas atsispindi neįgaliųjų puikiose fotografijose. Jos ne tik eksponuojamos parodoje, bet ir išleistas fotoalbumas – knygelė.

Bendrijos „Gargždų viltis“ pirmininkė Audra Jurkienė įteikė gražias padėkas visiems bendrijos ir minėto konkurso bei šventės informaciniams rėmėjams, nepamiršti buvo ir kūrybiškiausi bendrijos nariai.

Šventė baigėsi jubiliejinio torto skanavimu ir dainomis bei šokiais kartu su grupe „Patruliai“.

Vilija BUTKUVIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių