Rašant humoristui svarbiausia pačiam nesijuokti

A. Vaškį pristatė bibliotekininkė G. Ilginienė, sveikinimo žodį tarė viešosios bibliotekos direktorė I. Tamašauskienė.

„Kretingiškis, kuris kiekvieną šeštadienį apsigyvena Gargžduose, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ puslapiuose“, ‒ taip pristatė humoreskų kūrėją Algimantą Vaškį Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė kraštotyrai Giedrė Ilginienė. Darganotą lapkričio vakarą nuskaidrino A. Vaškio knygos „Noriu – skaitau, noriu – ne“ pristatymas J. Lankučio viešojoje bibliotekoje.


Kuklus ir nuoširdus, inžinerinį išsilavinimą turintis kretingiškis teigia: svarbiausia rašant pačiam nesijuokti. Anot A. Vaškio, čia jau kaip taisyklė. „O jeigu auditorija juokiasi, viskas atsiperka. Man labai smagu gauti grįžtamąjį ryšį, ‒ kalbėjo nuolatinis „Bangos“ laikraščio autorius ir šypsodamasis pridūrė: – Koks aš čia rašytojas. Išsiverčiu su 800 žodžių.“ Statybos įmonėje dirbantis Algimantas pasakojo, kad kartais kūrybinės mintys aplanko naktį. Kartais, atrodo, tiek daug minčių, o atsisėdus jas užrašyti žodžiai dingsta. Tačiau autoriui tai nesutrukdė dar praėjusiais metais išleisti pirmąją savo humoreskų knygą „Noriu – skaitau, noriu – ne“.


Visą vakarą bibliotekos lankytojai nuoširdžiai kvatojo iš A. Vaškio pasakojimų. „Mano istorijos beveik nė viena nėra išgalvotos. Visada pasakoju tik teisybę, gal truputį pagražinu“, ‒ žaismingai kalbėjo A. Vaškys.

A. Vaškio humoreskų knyga.


J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorė Indra Tamašauskienė įteikė A. Vaškiui simbolinę dovaną. „Mano rankose yra gėlės. Bet iš tiesų tikrosios gėlės – tai mūsų visų šypsenos. Jūsų tikslas buvo praskaidrinti mūsų lietingą rudenį, sudėtingą, karantinę, sukaustytą būtį. Mes taip nuoširdžiai pakvatojome“, ‒ už taiklų „Bangos“ autoriaus žodį nuoširdžiai dėkojo direktorė.

Monika
CALZONAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių