• 14 rugpjūčio, 2022
|

„Svajonių daug, – misija viena: padėti žmonėms“, – įsitikinusi knygos „Palieski angelo sparnu“ autorė

„Nesu labai religinga, tačiau tikiu pasiaukojimu, siela ir savo „sangrąžos teorija“, kurio pagrindinis komponentas – gerumas. Jis visada grįžta ir dar su kaupu“, – dalijasi „Palieski angelo sparnu“ autorė Deivina Orchidė. Ji tiki, kad „tai, kas šventa, negali tapti komercija“, todėl 20 proc. lėšų nuo parduotų knygų bus skiriama ne pelno siekiančiai paramos ir labdaros organizacijai „Mamų unija“, kuri rūpinasi ne tik Lietuvos vaikais, sergančiais vėžiu, tačiau ir jų tėveliais.

„Aš gyvenu ir aš svajoju / Pripildyti dienas prasme…“ – tai dvi eilutės iš eilėraščio „Sielos šauksmas“ išskirtinėje, analogų Lietuvoje neturinčioje knygoje, transliuojančioje ribą tarp pasaulių ir pasakojančioje apie jausmus keliaujančiųjų šilko plonumo gyvenimo linija. „Tai ne tik knyga, tai – galimybė prisiliesti prie tų, kuriems mes reikalingi“, – taip rašytoja Deivina Orchidė pristato savosios sielos produktą – poezijos, esė ir fotonuotraukų rinkinį „Palieski angelo sparnu“. Deivina Orchidė savo knygą „Palieski angelo sparnu“ Gargžduose pristatys vasario 27 d. 17 val. Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje (Klaipėdos g. 15).

Knygoje – emocijų lobynas

Pasak Deivinos Orchidės, tokią, kokia ji yra šiandien, sukūrė žmonės. Dauguma iš jų – puoselėjantys tikrąsias vertybes, siekiantys skleisti gėrį, grožį, viltį ir tikėjimą. Rašytoja laiminga, galėjusi visa tai įamžinti pirmojoje savo knygoje, kuri, beje, taip pat, kaip ir ji pati, sukurta žmonių… Kūriniuose slepiasi oriai pasitinkantys likimo smūgius suaugusieji ir jų nuostabūs angelai – vaikai, žavintys savo narsa bei gebėjimu tikėti gerumu ir šviesa net ir nebeturėdami galimybės ištrūkti iš klastingos ligos glėbio.

Knygos autorė įsitikinusi, kad jos svajonė materializavosi tik svetimam skausmui tapus savu. Būtent skausmas dėl sergančių vaikų ir susižavėjimas pasiaukojančiais žmonėmis Deivinai „atskraidino“ mintį sukurti eiles apie ligoninėje besigydančius vaikučius.

Šį emocijų lobyną su beveik šimtu eilėraščių, dešimtimi esė ir pusšimčiu šviesios minties spindulių puošia profesionalų ir mėgėjų originalios nuotraukos, iš kurių daugiau nei trisdešimt paaukotos pasaulio lietuvių fotografų, taip pat labai gerai žinančių skausmo ir praradimų kainą.

Talentinga ir kūrybinga

Deivina Orchidė – tai slapyvardis gimusios Žemaitijoje lietuvės Jūratės Gembutienės, prieš penkiolika metų išvykusios Airijon įgyvendinti savo svajonių. Paklausta apie slapyvardį rašytoja tik „pravėrė paslaptingas duris“: „Slapyvardis Deivina Orchidė turi nuostabią meilės ir naujo gyvenimo istoriją. Tik šiuo metu aš dar nenoriu jos atskleisti, nes apie tai bus rašoma mano dviejų dalių romane „Auksiniai sparnai“ ir „Akimirkų istorijos“. Į paklausimą apie svajones Jūratė atsakė trumpai: „Daug svajonių, daug veiklų, tačiau misija viena – pagalba žmonėms.“

J. Gembutienė – trijų pagarbos vertų jau suaugusių vaikų mama, turinti patirtį slaugyti ir gydyti labai sunkia liga sergančias dukras bei jų stebuklingo pagijimo istoriją… (Inspire.lt). Ši laiminga mama ir dar laimingesnė močiutė, Dievo bei Visatos apdovanota doriausiomis asmeninėmis savybėmis moteris yra pozityvi, nepaprastai talentinga ir kūrybinga asmenybė. Ji – verslininkė – dizaino studijos „Urata designs“ savininkė, vestuvinių suknelių dizainerė, poetė ir prozos rašytoja, knygų ir žurnalų maketuotoja, saviugdos ir įkvepiančių istorijų e-žurnalo „Inspire“ žurnalistė, tinklaraštininkė, internetinės knygų parduotuvės „Deivinos Orchidės knygynas“ įkūrėja (deivinaorchide.com). „Čia galima įsigyti ne tik „Palieski angelo sparnu“, tačiau ir kitų autorių knygų“, – patikslina e-knygyno savininkė ir nuoširdžiai šypsodamasi tęsia: „Džiaugiuosi, kai jauni rašytojai nelieka abejingi svetimam skausmui ir paseka mano pavyzdžiu tapdami paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ rėmėjais.“

Knygos autorę „Palieski angelo vardu“ kalbino ir straipsnį parengė


„…Ar tu žinai,

Ką reiškia mirti,

Kai dar alsuoji, kai vis dar gyveni,

Kai norisi atimti vaiko skausmą

Ir net pačiam susirgt už jį?..

Jei visa tai žinai,

Tada mane suprasi…“

(Ištrauka iš eilėraščio

„Palieski angelo sparnu“)

Vida MEILĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių