Talentinga jaunoji dizainerė žavi išskirtiniais kostiumais

Drabužių dizainerė Rimantė Rimgailaitė norėtų toliau vystyti savo vardo prekės ženklą, tobulėti kostiumų ir drabužių srityje.

Talentingos, drąsios ir į avantiūras nebijančios leistis klaipėdietės drabužių dizainerės Rimantės Rimgailaitės kurtais sceniniais drabužiais puošiasi žinomi Lietuvos žmonės. „Kūrybiškumas – didžiausia vertybė. Esu iššūkių nebijanti avantiūristė, besąlygiškai atsidavusi savo darbui ir jaučianti alkį gyvenimui. Kostiumų dizainas – mano pašaukimas, kuris veda link pergalių“, – sako jaunoji dizainerė.


– Kaip apibūdintum savo veiklą?
– Šiuo metu esu dizainerė, stilistė ir lektorė. Kuriu kostiumus Lietuvos artistams, taip pat drabužius privatiems klientams. Stilizuoju fotosesijas ir filmavimus. Dėstau Vilniaus ir Kauno kolegijose. O šiaip esu linksmą gyvenimą gyvenantis žmogus. Savo braižą apibūdinčiau kaip drąsų, ryškų, nestandartišką, blizgantį.
– Kaip prasidėjo Tavo, kaip drabužių dizainerės, kelias?
– Atskaitos tašku laikyčiau laiką, kai įstojau į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją. Tai buvo lyg svajonės išsipildymas, labai žavėjausi šia mokykla. Šioje įstaigoje dešimtoje klasėje su klasioku išvažiavau į mados konkursą Liepojoje. Laimėjome trečiąją vietą ir supratome, jog norėdami būti drabužių dizaineriais turime išmokti siūti. Grįžusi to ir ėmiau mokytis. Vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje jau pristatinėjau savo autorines drabužių kolekcijas. Po to pasirinkau studijas Vilniaus dailės akademijoje. Taip ir užsisuko šitas ratas, kuris tęsiasi iki pat šiol.
– Kokie buvo didžiausi iššūkiai, svarbiausios pamokos?
– Svarbiausios pamokos prasidėjo pabaigus bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Teko pirmą kartą susidurti su dideliais projektais ir jų įgyvendinimu. Pavyzdžiui, pabaigus studijas turėjau pirmą labai rimtą projektą – sukurti ir pasiūti 80 sceninių kostiumų užsienio rinkai. Tikrai buvo iššūkis. Tiesa, jie ir pamokos mane lydi kiekvieną dieną. Darbas su klientais nėra lengvas, bet visada labai įdomus.
– Tavo kurtais drabužiais puošiasi žymūs Lietuvos žmonės. Kurie darbai Tau pačiai labiausiai įsimintini? Kokių žvaigždžių kostiumus paminėtum kaip tuos, kurie pačiai kelia didžiausią pasididžiavimą?
– Esu kūrusi kostiumus Monikai Liu, Irmai Jurgelevičiūtei, Martynui Levickiui, Monikai Marijai, Monique, Eglei Jakštytei, Queens of Roses, Katažinai Zvonkuvienei, Evgenya Redko, Ievai Narkutei.
Visi mano kurti kostiumai atlikėjams kelia man tam tikrus jausmus, prisiminimus. Šiuo metu daugiausia žmonių dėmesio sulaukė Irmos Jurgelevičiūtės kostiumas, kurtas M.A.M.A. muzikos apdovanojimams.
– Kuo Tave patraukė būtent sceninių drabužių kūryba? Kuo vadovaujiesi šiame kūrybiniame procese? Gal net galėtum apibūdinti savo braižą?
– Scena mane tikrai užbūrė. Pradedant klientais – scenos artistais, kurie dažniausiai būna labai įdomus ir charizmatiški žmonės, baigiant visu užkulisių gyvenimu. Visas procesas žavi savo iššūkiais ir netikėtais kūrybiškais sprendimais. Kurdama kostiumus vadovaujuosi savo jau sukaupta patirtimi ir, kaip mėgstu sakyti, sėkmės receptu. Savo braižą apibūdinčiau kaip drąsų, ryškų, nestandartišką, blizgantį.
– Daug dėmesio skiri ekologijai ir vadovaujasi „zero waste“ filosofija? Kaip tai atsispindi Tavo kūryboje?
– Teko dalyvauti Estijoje ir Islandijoje kursuose tvarios mados tema. Ten daug sužinojau. Kurdama stengiuosi vadovautis tvarios mados kūrimo principais, naudoti antrines žaliavas, zero waste metodą, galvoti apie audinių likučių panaudojimą, jų neišmesti. Taip pat kurdama kartais panaudoju gaminius iš dėvėtų rūbų parduotuvių.
– Kas Tavo įkvėpimo šaltinis? Kur semiesi idėjų?
– Mane dažniausiai įkvepia netikėtos pažintys su stipriomis asmenybėmis, jų pasaulėžiūra, charizma, jų istorijos. Tai suteikia gyvenimui prieskonio ir įkvepia mane gyventi bei kurti būtent tokioms asmenybėms.
– Kaip manai, kas yra svarbiausia norint sėkmingai žengti dizainerio keliu?
– Didelis atsidavimas savo darbui, daug valandų darbo. Niekam nepavyksta iš pirmo karto, svarbu suklupus mokėti atsistoti ir nepasiduoti. Kūrybiškumas yra didžiausia vertybė.
– Kokie Tavo ateities planai, siekiai? Kuria kryptimi nori dar labiau augti?
– Noriu toliau vystyti savo vardo prekės ženklą, tobulėti kostiumų ir drabužių srityje. Kaitina kraują planai ir asmeninės ambicijos, alkis gyvenimui.


Eglė BRĖDIKYTĖ
L’officiel Lithuania, fotografas Naglimantas Bierancas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių