Veiviržėniškiai domėjosi studijomis

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, kaip ir daugelio kitų gimnazijų, abiturientai praūžus šimtadieniui turėtų sudėti visus taškus ant i bei ė rinkdamiesi universitetus, kolegijas ar kitas mokymosi įstaigas. Šiek tiek sunku tai padaryti, todėl mokyklos administracija rado būdą jiems padėti – suorganizavo kelionę į „Litexpo“ vykusią parodą „Studijos 2020“. Džiaugsmingi ir dėkingi ne tik vyresnieji – kartu keliavo ir I–III klasių gimnazistai.

Kelionėje mus lydėjo mokyklos psichologė Aneta Žukauskienė ir socialinė pedagogė Laima Rėbždienė. Atvykę į „Litexpo“, išsiskirstėme ir keliavome ieškoti naudingos informacijos. Mokinių būta visokių: tiksliai žinančių, ko jiems reikės, svarstančių apie vieną studijų kryptį, nenutuokiančių, kas vyks jų gyvenime baigus dvyliktą klasę, ar tiesiog norinčių gerai praleisti laiką. Tikriausiai visi bent šiek tiek konsultavosi su dominančių studijų aukštųjų, kolegijų ar galbūt profesinių mokyklų atstovais, rinko lankstinukus, gilino žinias. Kai kurie mokiniai didelio šurmulio neatlaikė, o gal jau radę, ką studijuos, ėmėsi kitų veiklų: išbandė mokymo įstaigų kurtas interaktyvias veiklas, rinkosi rašiklius bei pieštukus, diskutavo su mokymo įstaigų atstovais, klausėsi paskaitų, bandė sutikti krepšininkus brolius Lavrinovičius ir nusifotografuoti, dalyvavo loterijose, išmėgino jėgas žaidimuose, pavyzdžiui, stalo futbolo, šaškių. Visi, atrodo, gavo tai, ko norėjo.

Grįžę namo moksleiviai, ypač abiturientai, galėjo „suvirškinti“ gautą informaciją apie ateities kelią, dar kartą peržvelgti nemažas krūveles lankstinukų ir gal pagaliau padėti tą taškelį rinkdamiesi specialybę, profesiją. Jeigu kas drįstų tvirtinti, kad naudos nebuvo, paprieštaraučiau: „Juk ir žalos nepatyrė.“ Džiugu, kad gimnazistai apsilankė „Litexpo“ parodoje „Studijos 2020“.

Jaunoji korespondentė Austėja ŽVIRBLYTĖ, IIb g klasė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių