Dainos studija „Svirplys“ Gargždų vardą garsina ir Europos scenose

Laimos ŠVEISTRYTĖS nuotr.: dainos studijos „Svirplys“, šiemet švenčiančios 30-metį, dabartinė karta su studijos vadove, nenuilstančia mokytoja eksperte N. Usevičiene.

Gargždų muzikos mokyklos dainos studijai „Svirplys“ 2022 m. buvo labai reikšmingi – kolektyvui sukako 30 metų. „Svirplys“ gerai žinomas ne tik Gargžduose, bet ir visoje Lietuvoje.


Repertuare – įvairus stilius
1991 m. įsikūrusios dainos studijos tikslas buvo ir yra tobulinti mokinių muzikinius gebėjimus ir kūrybines galias, todėl mūsų repertuare skamba ne tik vaikiškos dainelės, bet ir sudėtinga įvairaus stiliaus vokalinė muzika, daugiabalsės dainos. Visada siekiau, kad „Svirplys“ būtų bendruomenė, traukos centras, kurio pagrindas – muzika.
Prieš tris dešimtmečius Lietuvoje buvo vos keletas populiariąją muziką dainuojančių vaikų chorų ir „Svirplys“ buvo vienas iš jų. Tuo metu buvo didelis džiaugsmas dalyvauti tokiuose festivaliuose kaip „Skraidantis dramblys“, „Laumės juosta“, „Pop kopėčios“. Prisimenu ir pirmuosius vaizdo klipus, parodytus televizijos ekranuose. Tai buvo nauja, Lietuvoje dar mažai žinoma veikla, bet kartu labai įdomi ir intriguojanti.


Visi dainininkai – nepamirštami
Nuo dainos studijos gyvavimo pradžios suskaičiuoju ne mažiau kaip 100 dainininkų ir visi jie man – nepamirštami „Svirplio“ vaikai. Ne tiek jau daug „Svirplio“ narių pasirinko dainininko kelią, bet džiaugiuosi, kad, būdami gydytojais, diplomatais, žurnalistais, informacinių technologijų specialistais, psichologais (visų net neišvardinsiu), jie niekada nepamiršta muzikos.
„Svirplys“ visada bus vienas iš gražiausių nuotykių gyvenime, leidęs atrasti nuostabius žmones – sielos draugus, su kuriais užmegztas stiprus ryšys vis dar šildo. Šis kolektyvas ir nuostabi vadovė pripildė mano vaikystę muzika, džiugesiu ir kelionėmis“, – rašo Dominyka Baltutytė, „Svirplyje“ dainavusi jau prieš 5 metus.
„Dainuoju, nes tai yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Dainavimas mane lydi kiekviename žingsnyje. Esu labai dėkinga likimui už galimybę dainuoti ir tobulėti“, – sako jau dešimtus metus „Svirplyje“ dainuojanti Liepa Šideikytė.
Liepai pritaria ir kiti studijos dainininkai, sutartinai sakantys, kad „Svirplys“ – tai geriausia kompanija, kur visus vienija daina, todėl jai atiduoda visas savo emocijas ir jausmus.


Tarptautiniuose konkursuose – laurai
Nors jubiliejinių metų nepaminėjome pompastiškai, bet tikrai pasistengėme, kad jie būtų neeiliniai. Net šešiuose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose – „Maestro ruduo“ (Plungė), TV konkurse „Dainų dainelė“, „Baltic voice“ (Juodkrantė), „Jazz Wind“ (Klaipėda), „Talentų lyga“ (Vilnius), „Summer Talent League“ (Ispanija) – „Svirplio“ meistriškumas buvo įvertintas aukščiausiais balais, o Gargždų vardas skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Europos scenose. Labai džiaugiamės, kad „Svirplio“ pastangos ir pergalės buvo pastebėtos ir įvertintos – už pasiekimus 2021–2022 mokslo metais Klaipėdos rajono savivaldybės buvome apdovanoti premijomis.
Esame dėkingi Gargždų muzikos mokyklos bendruomenei ir tėveliams, kad dainos studija „Svirplys“ gyvuoja ir ugdo naujus talentus. Visada jaučiame Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ palaikymą ir tvirtą Klaipėdos rajono savivaldybės petį, kai reikia paramos įgyvendinant mūsų sumanymus. Šiemet Klaipėdos rajono tarptautinių projektų programos lėšomis buvo finansuota mūsų kelionė į Ispaniją, kur dalyvavome tarptautiniame konkurse „Summer talent league“. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ne tik sulaukėme didelio klausytojų palaikymo, bet ir nuskynėme konkurso laurus. Įveikę konkurentus iš Ukrainos, Estijos, Latvijos, Italijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, savo amžiaus kategorijoje užėmėme 1 vietą.
Kiekvienas dainininkas svajoja apie pasirodymą tarptautinėse scenose, todėl labai džiaugiamės, kad yra ne kartą tekę dainuoti Vokietijoje, Ukrainoje, Italijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Sakartvele.


Ruošiamės naujam sezonui
Pasidžiaugę pasiekimais vėl kimbame į darbus ir ruošiamės naujo sezono iššūkiams – mūsų kalendoriuje daugybė nacio­nalinių ir tarptautinių konkursų. Spalio 8 d. dalyvavome tarptautiniame konkurse „Talentų lyga“ Palangoje. Vėl mūsų darbas buvo įvertintas laurais, o artimiausiais mėnesiais dar laukia konkursai ir koncertai Plungėje, Birštone, Kretingalėje. Kaip ir įprasta gruodžio mėnesį pakviesime gargždiškius į kalėdinį koncertą, o 2023 m. pavasarį – į 11-ąjį gospelo muzikos festivalį. Jau tradiciniu tapęs festivalis į Gargždus sukviečia ne tik gospelo muzikos mylėtojus iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Palangos, bet ir svečių iš užsienio – nekantriai laukiame atvykstant ilgametės festivalio draugės ir jungtinio gospelo choro dirigentės Monicos Tornqvist iš Švedijos.


Nijolė USEVIČIENĖ
Gargždų muzikos mokyklos Teorinio skyriaus vedėja, mokytoja ekspertė, dainos studijos „Svirplys“ vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių