Vytauto Majoro vardo premija – gargždiškei tautodailininkei

„Gerų akelių, darbščių rankelių“, – savo bendraminčiams tautodailininkams linki Vytauto Majoro vardo premijos laureatė S. Kausteklienė.

Ketvirtadienio pavakarę Gargždų krašto muziejuje buvo ypač jauku ir šilta. Į Vytauto Majoro premijos įteikimo ceremoniją ir kasmetinės Klaipėdos rajono tautodailininkų darbų parodos, šįkart pavadintos „Dainų ratas“, atidarymą susirinko jos autoriai ir norintieji pasveikinti šiuos kūrėjus. 8-ąja Vytauto Majoro vardo premijos laureate tapo gargždiškė Stasė Kausteklienė.
Tradicinėje rajono tautodailininkų parodoje kasmet teikiama Vytauto Majoro vardo premija, skatinanti Klaipėdos rajono liaudies meno kūrėjų aktyvumą, kūrybiškumą, meistriškumą, pagerbianti tautodailininkus, tęsiančius senųjų amatų tradicijas. Iki šiol ji įteikta audėjai Zitai Paulikienei, medžio drožėjui Pet­rui Balsiui, tekstilininkei Valerijai Jurevičienei, medžio meistrui Algirdui Ridikui, tekstilininkei Ritai Riaukei, kalviui Petrui Normantui, sodų rišėjai Daliai Lengvinaitei. 8-osios Vytauto Majoro premijos laureate tapo gargždiškė tautodailininkė Stasė Kausteklienė. Jai įteikta Savivaldybės 1 000 eurų premija.
„Vytauto Majoro tautodailininko premijos laureatės Stasės Kausteklienės darbai – Klaipėdos krašto pirštinės, delmonai, riešinės – simboliškai sutampa su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimo metais. Džiugu, kad Klaipėdos rajone turime talentingų kūrėjų, kurie ne tik džiugina savo darbais, bet ir nepamiršta etninių motyvų. O jie išliks ir ateities kartoms“, – sakė Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė, Vytauto Majoro tautodailininko premijos skyrimo atrankos komisijos pirmininkė.
„Sužinojusi, kad man skirta ši premija, vos nuo kėdės nenukritau iš netikėtumo, nes rajone yra tiek daug kitų gabių žmonių, kuriančių gerus darbus“, – sakė S. Kausteklienė, pirmiausia džiugia žinia pasidalijusi su dukra Joana. Pirštines tautiniais raštais daugiau nei 20 metų mezganti S. Kausteklienė parodai atrinko pačias spalvingiausias ir skirtas ypatingoms progoms – Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui, Gargždų 770-ajam gimtadieniui, Žemaitem 800 ir kt.
„Namuose per 100 porų pirštinių, o į pasaulį iškeliavo dar apie 200 porų“, – sakė premijos laureatė, nuo 2019 metų pradėjusi siūti ir siuvinėti delmonus. S. Kausteklienė – įvairių parodų, konkursų dalyvė, respublikinio tautodailininkų konkurso „Aukso vainikas“ regioninio turo prizinių vietų laimėtoja.
Šį rudenį respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ regioniniame etape už taikomosios dailės kūrinius S. Kausteklienei komisija skyrė 1-ąją vietą.

Vytauto Majoro vardo premijos laureatę S. Kausteklienę sveikino (iš kairės) Gargždų krašto muziejaus kūrybinių projektų vadybininkė R. Šiurytė-Šimulienė, direktorė Sigita Bučnytė, Dovilų etninės kultūros centro direktorius dr. Jonas Tilvikas, Savivaldybės vicemerė V. Riaukienė, Tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė dr. Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis ir vyriausioji specialistė Indrė Sliužinskaitė.


Gargždų krašto muziejus, siekdamas įamžinti visus Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos laureatus, keturis iš jų – Petrą Balsį, Petrą Normantą, Valeriją Jurevičienę ir Zitą Paulikienę – nufilmavo, o iki 15 minučių filmus įkels į „Youtube“ kanalą. Filmuotą medžiagą apie tautodailininkų kūrybinio kelio pradžią, kūrybos šaltinius ir patį procesą muziejininkai planuoja naudoti edukacinėje veikloje.
„Pateikę paraišką Etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros Klaipėdos rajone projektų dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto konkursui, tikimės ir kitais metais finansavimo ir tęsti projektą“, – sakė Gargždų krašto muziejaus kūrybinių projektų vadybininkė Regina Šiurytė-Šimulienė.

Laima ŠVEISTRYTĖ
Skaidros ŽIEMAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių