Dainų autorius, muzikos grupių vadovas, multiinstrumentalistas – Artūras Petruoka
Jau šį šeštadienį 19 val. muzikos grupė „Klasiokai“ ir draugai „Pečius griūn“ , „Labas rytas“ kviečia į gyvo garso diskoteką sodyboje „Trys mylimos“. Skambės daug Artūro Petruokos, visų trijų grupių vadovo, dainų ir koverių. Apie savo muzikinį kelią Artūras mielai sutiko papasakoti „Bangos“ skaitytojams.
Išmoko savarankiškai
Jau 32 metus Artūras dirba Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, taip pat 5 metus muzikos mokytoju Lapių pagrindinėje mokykloje. Jo muzikinis kelias prasidėjo gūdžiais sovietų laikais – 1977 metais. „Tada išgirdau grupę „The Beatles“ ir nutariau pradėti groti gitara. Draugai pasakė, kaip derinti gitarą. Bandžiau, bet nepavyko. Nutraukiau beveik visas stygas. Vėliau viename žurnale radau gitaros pamokų, kuriomis pasinaudojau“, – prisimena pašnekovas. Tais laikais mokyklos šokiuose grodavo grupės. „Atsimenu, kad neatėjo būgnininkas ir mane pasodino prie būgnų ir liepė groti. Kadangi nieko nemokėjau, tai grojau bet kaip. Šokių pabaigoje jau buvau sukūręs porą savo ritmų. Tad pirmas instrumentas buvo būgnai“, – dėsto Artūras.
Vėliau jis toliau domėjosi gitara, savarankiškai išmoko ja groti klausydamasis plokštelių ir juostinio magnetofono. „Grojau iš klausos. Ką išgirsdavau, tą pakartodavau gitara. Mama įrašė į Muzikos mokyklą, smuiko klasę. Palankiau dvi pamokas, bet tada atėjo į klasę futbolo treneris Michailas Terentjevas ir pasakė, kad futbolas – jėga. Tai mečiau Muzikos mokyklą ir išėjau žaisti futbolą. Galiu pasigirti, kad žaidžiau kartu su tokiomis futbolo įžymybėmis kaip Arminas Narbekovas ir Romas Mažeikis. Tik tada jie dar buvo jauni ir niekam nežinomi“, – šypsodamasis pasakoja Artūras.
Armijoje – su gitara
Žaisdamas futbolą, krepšinį, lankydamas lengvosios atletikos treniruotes Artūras neužmiršdavo ir muzikos. Sukūrė klasiokų grupę ir grodavo Gargždų pirmosios vidurinės mokyklos šokiuose. Savaitgaliais važiuodavo į kaimus, kur grodavo kultūros namų šokiuose ir vakaruškose: Kuliuose, Veiviržėnuose ir kt. Tuo metu Artūras sukūrė ir savo pirmąsias dainas. Po to dvejus metus tarnavo tarybinėje armijoje. Kaip išvažiavo autobusu grodamas gitara, taip ir parvažiavo traukiniu su ta pačia gitara. „Teko pabuvoti Ukrainoje ir Rusijoje. Ten sukūriau vokalinį-estradinį ansamblį. Grodavome karininkų namų šokiuose. Dainuodavome rusiškas dainas“, – pamena dainingasis Artūras.
„Po armijos „išėjau“ į jūrą žuvims galvų kapoti. Žvejybiniame laivyne irgi nepamiršau gitaros, turėdamas laiko prikūriau visokių dainų. Taip pat sukurdavau ansambliukus, su kuriais koncertuodavome laive. Tik problema buvo, kad labai supdavo, tai mikrofonus pririšdavome prie lubų, kad nenukristų. Teko pagroti ir su tikru afrikiečiu bliuzą, kuris truko pusę valandos“, – sakė pašnekovas. Nutaręs, kad žvejyba ne jam, Artūras pradėjo groti vestuvėse, baliuose, įvairiuose festivaliuose. Grojo ir legendiniame Gargždų restorane „Saliutas“. Buvo sukurtas ir ansambliukas. Tuo metu Artūras sukūrė tuometinį restorano hitą „Monika“. Dainuodavo įvairias populiarias dainas, bet tuo pačiu kurdavome ir savo.
Stiliai keitėsi
Artūras neapsiribojo vien grojimu restorane ir maždaug 1994 metais sukūrė grupę „Maksas ir kompanija“. Pradėjo groti pankroką. „Atsimenu, su daina „Vištos“ buvome įkopę į „Radiocentro“ dešimtuko 1 vietą. Esame koncertavę vienoje scenoje su legendinėmis grupėmis „Pelenai“ ir „Bix“. Įrašėme savo dainas į juostinį magnetofoną. Taip susidomėjau garso įrašymu ir dabar turiu įsikūręs mažą įrašymo studiją“, – džiaugiasi talentų nestokojantis Artūras.
Vėliau „Maksas ir kompanija“ sudėtis pasikeitė ir pradėta groti kažką panašaus į kantri muziką, bet dainuojamos tik savo kūrybos dainos. Taip gimė dainos „Neišeiki tu“, „Tykus, ramus vakarėlis“ ir kt. Grupę pastebėjo Romas Trijonis iš legendinės grupės „Jonis“ ir pakvietė į festivalius „Šerifo atostogos“, „Country Joninės“ ir kt. Išleista kasetė „Monika groja armonika“. Po to Artūras pradėjo groti klaipėdiečių grupėje „Vixva“, su kuria dalyvavo festivaliuose Latvijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Nuo 2011 metų dalyvauja projektuose Visagino kantri festivaliuose. Šių metų projektas buvo su Virgiu Stakėnu. Neseniai rodė ir per LRT „Duokim garo“ laidą „Virgis Stakėnas – 50 metų scenoje“.
Šiuo metu Artūras yra sukūręs grupes „Klasiokai“, „Pečius Griūn“, „Obelėlė“ ir grupę, kuri dar neturi pavadinimo, dalyvauja įvairiuose projektuose bei organizuoja festivalius, tokius kaip „Bičių medus“, „Būk artistas“ ir kt.
Artūras yra pristatomas kaip multiinstrumentalistas. Jis groja gitara (bosine, elektrine, akustine), dobro gitara, rezonansine gitara, bandža, ukulele, mandolina, būgnais, kontrabosu, lūpine armonikėle, smuiku, pianinu, džembe, kanklėmis. Artūras yra įvaldęs ir „pedal steel“ gitarą (vadinamą „šašlykine“), kuria groja tik du žmonės visoje Lietuvoje!
Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.
1 Komentaras
Šaunuolis. Net malonu pažinti toki žmogų. Sveikatos tau brangiavardi.