Festivalis sėkmę matuoja pakeistais gyvenimais

„Aš atsisakiau alkoholio. Jūs pakeitėte mano gyvenimą“, – žodžiai, kuriuos kaip didžiausią padėką jau ne kartą teko išgirsti sveikatos festivalio „Tu gali“ organizatoriams bei lektoriams. Šeštadienį trečius metus iš eilės vykęs renginys Gargždų miesto stadionan vėl subūrė gausų būrį miestelėnų ir svečių, kurie buvo atviri pokyčiams, vedantiems kokybiškesnio gyvenimo link.


„Iš privačių rėmėjų šiemet festivaliui „Tu gali“ daugiausia – 500 Eur – skyrė UAB „Solorina“. Pati susitikau su bendrovės generaliniu direktoriumi Antanu Bartkėnu ir įkalbėjau bendradarbiauti. Festivalyje „Tu gali“ buvo pristatyti du hibridiniai automobiliai – „Toyota CH-R“ ir „Toyota RAV4“, – pasakojo festivalio iniciatorė S. Surplytė.“

Pavyzdys – pati organizatorė

Renginio organizatorė, Kisinių kaimo bendruomenės pirmininkė Saulė Surplytė pati jau ne vienam tapo sektinu pavyzdžiu. „Jau septyneri metai, kai nevartoju alkoholio. Mėsos taip pat atsisakiau. Lankiau įvairias paskaitas, dalyvavau atitinkamose stovyklose ir apsisprendžiau, kad galiu gyventi be burbuliukų. Apsvaigimo būsena suteikia daugiau vargo nei malonumo, tad natūraliai kyla klausimas, kam to reikia. Juolab kad vartojant alkoholį iššvaistoma daug laiko. Pirmiausia, kol jį geri, o po to, kol atsigauni. Dabar mano gyvenimo kokybė yra visiškai kitokia. Esu visada energinga ir pasiruošusi nuveikti kažką įdomaus bei turiningo. Anksčiau poliklinikoje lankydavausi 3–4 kartus per metus, o dabar pas šeimos gydytoją nesu buvusi jau 2–3 metus. Išskyrus vizitus dėl traumų, kurių ne visada pavyksta išvengti – tai aktyvaus gyvenimo būdo pasekmės“, – šypsodamasi kalba S. Surplytė.

Savivaldybė skyrė 3 900 Eur

Surengti festivalį „Tu gali“ kisiniškei padėjo Klaipėdos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, Gargždų sporto klubas „Tūpk stok“ (vadovė Olga Pocienė) bei 8 savanoriai, daugiausia bendraminčiai iš Gargždų. Klaipėdos rajono savivaldybė šiam festivaliui skyrė 3 900 Eur, 80 proc. šios sumos atiteko lektoriams.

„Džiaugiamės, kad Savivaldybės skiriama parama tendencingai didėja, tačiau auga ir paskaitų įkainiai. Gerai, kad vedų praktiko Vaido Arvasevičiaus, kalbėjusio apie vaikų auklėjimą, honoraras nepakilo, pakako 200 Eur. „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė taip pat iškart pasakė, kiek galit, tiek užteks. „Insanity“ treniruočių pradininko Lietuvoje Igno Bakėjaus įkainis šiek tiek pakilo. Valanda – 200 Eur. Už jo dalyvavimą Gargžduose vykusiame festivalyje „Tu gali“ reikėjo sumokėti 460 Eur, panašią sumą jam skyrėme ir už jo paskaitą, treniruotę Priekulėje vykusiame renginyje (ten šiemet buvo pirmoji festivalio dalis). I. Bakėjus Gargžduose praleido labai daug laiko, vėliau ir individualiai konsultavo žmones. Išvažiavo tik tada, kai ir mes baigėme tvarkytis – apie 21 val.“, – prisiminė renginio organizatorė.

Anot jos, pritraukti rėmėjų yra sudėtinga. Daug kas padeda, bet simboliškai: „Pavyzdžiui, sumažina kainą už palapinės nuomą ir pan. Kiekvienam iš jų esame labai dėkingi. Šiemet daugiausia – 500 Eur – skyrė UAB „Solorina“. Pati susitikau su bendrovės generaliniu direktoriumi Antanu Bartkėnu ir įkalbėjau bendradarbiauti. Festivalyje „Tu gali“ buvo pristatyti du hibridiniai automobiliai – „Toyota CH-R“ ir „Toyota RAV4“. Vyrai jais labai domėjosi, vis žiūrinėjo pro langus. Smagu, juk turime galvoti ne tik apie savo sveikatą, bet apie aplinkos tausojimą.“

Gyvybėms gelbėti – 30 donorų

VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė informavo, kad festivalio metu padovanoti kraujo norėjo 48 žmonės, iš kurių 30-čiai tai pavyko padaryti. „Likusieji neatitiko tam tikrų reikalavimų. Vienas iš dažniausių – per žemas hemoglobino kiekis. Nepaisant to, mes labai džiaugiamės, kad į mūsų palapinę atėjo tie 48 žmonės, pasiryžę paaukoti. Jei ir negalėjo, jų intencijos buvo geros. Apsilankė daug ir tokių, kurie domėjosi kraujo donoryste, tad vyko ir švietėjiška veikla“, – „Bangai“ tvirtino R. Ramanauskienė.

Kisinių kaimo bendruomenės pirmininkė S. Surplytė akcentavo, kad festivalis jau turi daug nuolatinių lankytojų, kurie atvyksta net iš Kėdainių, Mažeikių ir kt. Šiemet susirinkusieji turėjo galimybę dalyvauti dainuojančių Tibeto dubenėlių ir gongų terapijoje su Lina Miciene, klausytis sveikuolių sąjungos viceprezidentės Sigitos Kraučiūnienės paskaitos apie regėjimą, teisingo judesio mokytis su Karolina Krapavickaite ir kt. O kur dar galimybė įsigyti begalę sveikatą puoselėjančios produkcijos, masažo malonumai, net išrankiausią pilvą lepinanti jogų virtuvė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių