Gargžduose prinoko gimnastikos poreikis
Penkis kartus per savaitę Radvilė treniruojasi Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre.
Lietuvoje juntama sportinės ir meninės gimnastikos atgimimo banga neaplenkė ir mūsų rajono. Daug tėvų norėtų vesti savo atžalas į gimnastikos užsiėmimus, tačiau pastarieji kol kas vyksta tik uostamiestyje. Tėvams keliant šios sporto šakos poreikį viešumon atsirado ir potencialios trenerės, tačiau iki šiol nepavyko rasti laisvos sporto salės bent porai kartų per savaitę.
Vežioti gali ne visi
Gargždiškė Daina Nanartonienė jau dvejus metus penkis kartus per savaitę dukrą Radvilę vežioja į Klaipėdos miesto „Viesulo“ sporto centrą. Ten mergaitė kaskart dirba po dvi valandas. Kaina – 15 Eur per mėnesį. „Esu buvusi policijos pareigūnė, šiuo metu mėgaujuosi užtarnautu poilsiu, tad galiu dukrą vežioti. Tačiau jei susirasiu darbą, nežinau, kaip bus. Žinoma, toks kasdienis vežiojimas vargina. Jei atsirastų ši sporto šaka Gargžduose, problema išsispręstų. Kita vertus, sportinei gimnastikai paprastos sporto salės nepakanka, reikia atitinkamo inventoriaus šuoliams, turi būti lygiagretės. Prietaisai yra nekilnojami“, – akcentavo pašnekovė.
Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, jei iš tiesų yra toks gimnastikos poreikis, būtų racionaliausia surinkus tėvų parašus kreiptis į Savivaldybės tarybą. „Vis dėlto, manau, Gargžduose galėtume svarstyti nebent meninės gimnastikos atsiradimo galimybes, nes sportinei reikia pastovios salės su nejudinamais įrenginiais. Be to, norėti galima, tačiau ar tikrai bus kvalifikuotų specialistų, gebančių vesti šiuos užsiėmimus. Ne paslaptis, kad turintieji diplomus išvyksta į užsienį užuot dirbę Lietuvoje kone už minimalų atlyginimą“, – svarstė vedėjas.
Tikras tėvų ažiotažas kilo, kuomet viena mama socialiniame tinkle „Facebook“ paklausė Gargždų mamyčių, ar būtų norinčiųjų vesti savo atžalas į gimnastikos treniruotes, jei šios vyktų Gargžduose. Iškart atsirado apie 100 susidomėjusiųjų. „Dukra labai nori lankyti gimnastiką, pati namuose daro špagatus, virvutes, išsiskiria lankstumu. Gargžduose yra ir Sporto mokykla, ir Sporto centras, tad maniau, jog tikrai vyksta panašaus pobūdžio užsiėmimai. Tačiau klydau“, – apgailestavo Milda Bertašiūnienė, kuri galimybės mergaitę vežioti į Klaipėdą neturi. Jai antrino ir dukrą Adriją auginanti Lina Juškienė: „Abu su vyru dirbame, neįmanoma suspėti. Jei gimnastika atsirastų Gargžduose, būtų puiku.“ Ne viena mama pastebėjo, kad berniukams yra labai daug sporto šakų mūsų rajone, o mergaitėms pasirinkimas ne toks didelis. „Pas mus didžiausias dėmesys futbolui…“ – užsiminė keletas pašnekovių.
Trūksta sporto salių
Gargždų sporto mokyklos direktorius Antanas Blinstrubas „Bangai“ teigė, kad jų įstaiga rūpinasi tik mokyklinio amžiaus vaikų užimtumu. Šiuo metu yra kultivuojama 13 sporto šakų, taip pat yra VšĮ „Gargždų futbolas“. „Labai sunkiai telpame į sporto bazes, tad nematau, kur būtų įmanoma plėstis. Mergaitės šiuo metu pas mus gali lankyti lengvąją bei sunkiąją atletiką, rankų lenkimą, dziudo ir sambo, imtynes, lauko bei stalo tenisą, aerobiką (yra 2 grupės ir dar 1 šokių), šachmatų būrelį, tinklinį ir sklandymą Judrėnuose“, – pasirinkimo galimybes vardijo direktorius.
Kalbintų tėvų toks atsakymas netenkina. Jie neatmeta galimybės rinkti parašus ir kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą su prašymu dėl gimnastikos užsiėmimų. „Jei tokį raštą gaučiau, situaciją reikėtų spręsti. Daug lemtų Tarybos, Švietimo skyriaus pozicija“, – užsiminė A. Blinstrubas.
Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro direktorius Vaidas Liutikas patikino, kad bent jau šaltuoju metų sezonu gauti vietą salėje yra be šansų. Užimtumo tvarkaraštis ir taip braškantis. Jo nuomone, situaciją išspręstų pastatytas daugiafunkcis sporto centras netoli didžiosios „Maximos“ Gargžduose. „Jei iki šių metų pabaigos bus paskelbtas konkursas statybai, būtų idealu. Tačiau svarbu išspręsti finansavimo klausimą. Visai neseniai apie finansavimo šaltinius diskutavome su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku. Yra du keliai: gauti lėšų iš Vyriausybės investicijų programos ir padidinti Savivaldybei skolinimosi limitą arba projektą įgyvendinti, prisidedant privačiam partneriui. Ministras pažadėjo duoti atsakymus artimiausiu metu. Daugiafunkciame centre, manau, tikrai būtų galima vystyti gimnastikos sporto šaką“, – nuomonę dėstė V. Liutikas.
Trenerės pasiruošusios
Kad salių stygius yra pagrindinė problema, akcentavo ir gimnastikos užsiėmimus pasiruošusi vesti Deimantė Kryžiūtė. Šiuo metu mergina studijuoja Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedroje. Prieš tai Deimantė 9 metus lankė Klaipėdos miesto „Viesulo“ sporto centre gimnastiką. „Jau seniai vaikų tėvai mane atakuoja ir klausinėja, kada bus gimnastika Gargžduose. Esu pasiruošusi ugdyti jaunuosius talentus, gimnastika mane labai traukia. Tačiau, kiek domėjomės, Gargžduose nėra laisvų sporto salių. Visur futbolas, krepšinis…“ – apgailestavo pašnekovė. Šiuo metu ji kartu su mama, Gargždų kultūros centro Vaikų šokių studijos „Trepsiukas“ vadove Lilija Šepčenko yra surinkusios bandomąją gimnastų grupę ir veda užsiėmimus kultūros centre. Tačiau tai įmanoma tik vasarą, kai įstaigos nelanko kiti ugdytiniai ir salės ištuštėja.
Nuo kitų metų gimnastikos ir šokio užsiėmimus planuoja organizuoti ir Gargžduose įsikūręs privatus sporto klubas „Divina Femina“. „Kurtume gimnastikos kompozicijas, tinkančias konkursams, ugdytume lankstumą ir pan. Pati Kaune gimnastiką lankiau nuo 5 metukų“, – sakė „Divina Femina“ trenerė Andželina Papievienė.
Tačiau tiek A. Papievienės, tiek D. Kryžiūtės ir L. Šepčenko nuomone, gimnastika galėtų papildyti Sporto mokykloje kultivuojamų sporto šakų sąrašą. „Mums, žinoma, padėtų „Viesulo“ sporto treneriai, kurie yra taip pat suinteresuoti, kad gimnastika dar labiau populiarėtų, yra atrenkami patys stipriausi gimnastai konkursinėms kompozicijoms ir pan.“, – dėstė L. Šepčenko.
KOMENTARAI
- Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rasa PETRAUSKIENĖ: „Kad mergaitėms stinga sportinių užsiėmimų, nenorėčiau sutikti. Vien Gargždų sporto mokykloje yra kultivuojama daug sporto šakų, kurios tinka ir dailiajai lyčiai. Gimnastika yra specifinė sporto šaka. Pradžioje gali atrodyti, kad poreikis labai didelis, po to daug atkrenta vaikų. Keli Klaipėdos klubai, kultivuojantys gimnastiką, taip pat nėra perpildyti. O kiek ten gyventojų, kiek Gargžduose… Tai labiau profesionalus sportas.
Futbolui mūsų rajone skiriamas didžiulis dėmesys, tai tiesa. Per metus iš Savivaldybės biudžeto Jaunųjų futbolininkų ugdymo programai skirta 172 805 Eur. Tačiau futbolą lanko apie 400 vaikų. Tokiais skaičiais turbūt joks kitas rajonas negalėtų pasigirti. Žinoma, tenka pripažinti, kad sporto salių poreikio iki galo užtikrinti nepavyksta. Šią problemą dalinai spręs kada nors atsirasiantis daugiafunkcis sporto centras. O kol kas Taryba daug lėšų skiria krepšinio aikštelių, kitų sporto aikštynų atnaujinimui. Belieka tik pasidžiaugti, kad esame toks sportiškas rajonas.“
- Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Viktoras KURA: „Aš jau seniai sakau, kad mergaitėms reikėtų sudaryti daugiau galimybių sportuoti. Gargžduose yra trys sporto salės mokyklose, dar yra policijos komisariato salė, veikia sporto mokykla – nejaugi neįmanoma surasti porą kartų per savaitę laisvų vietų. Esu įsitikinęs, kad reikia susėsti ir kalbėtis – tada ir bus rasta išeitis. Niekam ne paslaptis, kad šiuo metu mokyklų sales nuomoja verslininkai ir kt., mėgstantys pažaisti krepšinį, dėl to jos ir užimtos…“
Agnė ADOMAITĖ
D. NANARTONIENĖS nuotr.