„Grėbarkos“ tempimo čempionatas – pirmasis Kvietiniuose ir pasaulyje

Išmoningumas ir kūrybiškumas – neatsiejama Kvietinių bendruomenės veiklos dalis. Per Žolinę prie bendruomenės centro prasmingai pasimeldę šv. Mišiose, išsivirę didžiulį katilą šiupinynės, kuria dosniai su visais dalijosi, kvietiniškiai pynė žolelių vainikus ir kartu dainavo su folkloro ansambliu „Kvėitys“. Priešpietę trijų valandų žygyje mynę dviračių pedalus istorinėmis kaimo vietomis karštą pavakarę kvietiniškiai entuziastingai dar varžėsi ir „Grėbarkos“ tempimo čempionate. Tokios atrakcijos per Žolinę ne tik patys kvietiniškiai, bet nė pasaulis dar nėra regėjęs.

Klebonas J. Paulauskas.


Grėbiamoji įžiebė idėją
Kvietinių bendruomenės centro pirmininkas Gediminas Girgždis pasakojo, kad arkliais tempiamą grėbiamąją užmatė viename kieme. Tada kilusi mintis, jog toks senovinis žemės ūkio technikos padargas galėtų papuošti bendruomenės centro teritoriją. „Paprašiau Jordano Daugėlos, kad atiduotų grėbiamąją. Tai ir atidavė. Pardardėjau į savo kiemą, ėmiausi restauruoti: pakeičiau ienas ir pakojus į ąžuolinius, nes supuvę jau buvo. Pasiūliau vaikams po kiemą pasivažinėti, o tada ir dingtelėjo mintis apie grėbiamosios tempimo varžytuves per Žolinę“, – nuotaikingai idėjos pradžią prisiminė Gediminas. Internete panaršius paaiškėjo, kad tokio renginio dar niekas nebuvo sugalvojęs. Tad pritarus bendruomenės valdybai beliko grėbiamosios tempimo čempionato idėją įgyvendinti.
Pagrindinė čempionato taisyklė – turi dalyvauti du šeimos nariai: žmona sėdi, o vyras tempia grėbiamąją atitinkamą atstumą. Pirmąkart čempionate ryžosi dalyvauti keturios šeimos. „Mudu su žmona likome treti“, – prizine vieta pasidžiaugė Gediminas.
Pirmąją vietą laimėjo folkloro ansamblio „Kvėitys“ nariai Aušra ir Mindaugas Novogreckai, antrąją – Orinta ir Darius Žiaušiai. Čempionato dalyviams prizus įsteigė Dauparų–Kvietinių seniūnija.
Bendruomenės pirmininkas G. Girgždis planuoja, kad iki kitų metų Žolinės „grėbarka“ papuoš erdvę prie bendruomenės namų. Tikimasi, kad atsiras daugiau entuziastų dalyvauti neregėtame negirdėtame „grėbarkos“ tempimo čempionate.


Žolinė – darnioje bendrystėje
Žolinės pamaldoms kvietiniškiai išpuošė bendruomenės centro erdvę prie kryžiaus: pamerkė žolynų, sunešė šventųjų paveikslų. Vėjyje plazdenant Trispalvei kartu su Gargždų parapijos klebonu kanauninku Jonu Paulausku ir vikaru Mindaugu Stoniu meldėsi Švč. Mergelės Marijos garbei, prašė Dievo malonės visam kaimui ir minėjo kraštiečius partizanus Telšinskus, žuvusius už Lietuvos laisvę.
Po šv. Mišių susirinkę į bendruomenės centro poilsio erdvę kvietiniškiai skanavo pirmąkart bendruomenės kazane vietos šeimininkių kartu su šefu Rimučiu Rimkumi išvirtos tirštos šiupinynės. Klebonas J. Paulauskas pašventino naująjį bendruomenės turtą linkėdamas visiems skalsos ir gebėjimo dalintis su mažiau turinčiaisiais. Renginio svečiai – Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus ir rajono Tarybos narė Regina Kernagienė – džiaugėsi matydami tokį bendruomeniškumą ir gėrėjosi tradicijų puoselėjimu. Folkloro ansamblis „Kvėitys“ su nenuilstančia vadove Regina Jokubaityte tiek daug gražių dainų išringavo, tiek smagių šokių sušoko, kad atrodė, jog net saulės karštį nugalėjo.
„Dėkojame visiems šventės pagalbininkams, dalyviams, renginio vedėjai Kristinai Kazlauskaitei-Kažukauskienei, valdybos nariams, ypač Broniui Valaičiui už tokią šaunią Žolinės atmosferą“, – apibendrino bendruomenės pirmininkas G. Girgždis.


Vilija BUTKUVIENĖ
Zigmanto SERMONČIO ir autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių