Vėžaitiškiai ėjo lino keliu

Vėžaičių pagrindinė mokykla įgyvendino etnoprojekto veiklas, kurios sustiprino mokinių žinias apie lino auginimo kelią ir lietuvių liaudies folklorą. Etninė veikla buvo vykdoma pagal etnoprojektą „Lino keliu iki modernaus folkloro“, kurį iš dalies finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė.


Dalyvaudami Vėžaičių kultūros centro organizuojamose edukacijose apie lino kelią, mokiniai pamatė, kaip atrodo linai, susipažino su jų apdorojimo etapais, įrankiais linų pluoštui apdoroti, sužinojo apie linų sėmenų vertingąsias savybes, drabužių iš lino praktiškumą. Etniniams renginiams pasipuošti pasiuvome lininių marškinių berniukams ir suknelių mergaitėms.
Projekto vienas iš tikslų buvo folklorą priartinti prie jauno žmogaus supratimo ir požiūrio – jį modernizuoti. Tikime, kad būtent tai suteikė pagrindą vaikams geriau pažinti lietuvių muzikos paveldą jo nenuvertinant. Mokykloje yra susikūręs mergaičių vokalinis ansamblis, ukulelių būrelis, kanklininkų ansamblis. Mokiniai noriai muzikuoja. Siekiant rasti naujų muzikavimo formų buvo surengtos modernaus folkloro edukacijos-repeticijos su folkloristu Jonu Kavaliausku ir dvi edukacijos „Pažink, pasigamink, muzikuok“.
Bendradarbiaujant su Dovilų etninės kultūros centru mokiniams buvo suorganizuotos edukacijos „Skambantys namai. Tradiciniai instrumentai ir daiktų muzika“, kurių metu susipažino su tradicinių liaudies instrumentų kolekcija ir jų skambesiu.
Projekto veiklas sujungė baigiamasis renginys „Modernaus folkloro skambesiai“, kuris sukvietė visą mokyklos bendruomenę bendrai veiklai ir pavakarojimui kartu. Džiaugiamės, kad vakaro programą papildė Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis“ nariai Irena Barbšienė ir Stanislovas Virbauskas.
Ačiū visiems dalyvavusiems, klausiusiems, šokusiems! Palaiminto advento laikotarpio visiems linki Vėžaičių mokyklos bendruomenė!

Lina LAPINSKIENĖ
Projekto vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių