Lapiškių Miško šventėje – atsigręžimas į gamtą

Jau 24-erius metus vykstanti Lapių Miško šventė suburia ne tik bendruomenę, bet ir svečius iš kitų rajono kaimelių, miestelių. Šventės spalvos kodas – žalia, tai simbolizuoja ryšį su gamta, tad netrūko žaliai apsirėdžiusių šventės dalyvių. „Noriu, kad žmonės iš šios šventės išsineštų norą bendrauti, norą džiaugtis – to labai trūksta“, – akcentavo Vėžaičių kultūros centro direktorė Diana Ciparienė.


Kasmet – vis didesnė
Šiemet į Miško šventę Lapiuose susirinko didelis būrys žiūrovų, prekybininkų ir atlikėjų, tad veiklos netrūko nei mažiems, nei dideliems. Pasak Lapių bendruomenės pirmininkės Laimos Karbauskienės, šventėje, ko gero, žmonių buvo daugiau nei pernai, daugiau ir įvairių amatininkų, prekeivių. Šventė tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis bendruomenės parke, po jų – šventės atidarymo ceremonija.
Sveikinimo žodžius tarė Seimo narė Rasa Petrauskienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Monika Vasylienė, taip pat rajono Tarybos narė, Seimo nario Petro Gražulio patarėja Regina Kernagienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Žiūrovus visą vakarą džiugino įvairių atlikėjų pasirodymai: dainavo Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus moterų ansamblis, solistė Monika Šepikaitė, minia grožėjosi TAU pasaulio šokių kolektyvu „Skinija“, Karolio Šileikos „Skrabalmen“, grupės „Poliarizuoti stiklai“, Ligito Kernagio koncertu.
Taip pat gausybė prekybininkų siūlė ragauti naminio sūrio, medaus, žolininkai pristatė žolių mišinius, buvo galima pasimėgauti net atpalaiduojančiu masažu. Mažuosius šventės dalyvius taip pat džiugino įvairios pramogos. Šventėje buvo proga pabend­rauti su medžiotojų ir žvejų klubu „Žvelsa“, paragauti jų šurpos. Renginį įprasmino ir Šaulių sąjungos 309-osios kuopos nariai, pristatę savo veiklą, vaišinę arbata ir suteikę galimybę pamatyti, kokios priemonės naudojamos miške.
Renginio metu apdovanotos ir gražiausios Lapių sodybos: Audronės ir Mariaus, Marytės ir Donato bei Vilmos ir Povilo. Pasidžiaugta, kad lapiškiai itin atsakingai puoselėja sodybų, aplinkos grožį.
Lapių bendruomenės pirmininkė teigė, kad renginio idėja prieš beveik ketvirtį amžiaus kilo lapiškei Rasai Rusteikienei.
„Juk gyvename tarp miškų, žalumos, gamtos, tad ir šventė tokiu pavadinimu. Ji kitokia nei Joninės ar Žolinė. Man ta šventė labai šilta, mūsų žmonės – nuoširdūs, geranoriški ir priima visus. Labiausiai patiko mūsų visų bendrystė. Nemažas būrys žmonių susirinko į šv. Mišias, tad buvo jaučiama bendrystės aura. Tad laukiame jubiliejinės – 25 metų – šventės, ji turėtų būti įsimintina“, – kalbėjo L. Karbauskienė.


Kodas – žalia spalva
Pasak Vėžaičių kultūros centro direktorės Dianos Ciparienės, itin svarbi renginio dalis – koncertinė programa. „Rinkdamasi atlikėjus, žiūriu į jų patirtį, muzikalumą. Man svarbu, kad žmonės žinotų dainos žodžius. Juk visi mokame „Poliarizuotų stiklų“ dainą „Medžiai be lapų“. Taip pat L. Kernagis yra gerai žinomas atlikėjas. Mūsų Karolis „Skrabalmen“ juk aktyviai koncertuoja po visą Lietuvą su skrabalais. Visada pagalvojame, jog turi būti sąsaja su Miško švente, kad būtų malonu ir jauku žmonėms gamtos apsuptyje. Čia nėra koncertas už pinigus, čia – šventė“, – dalijosi D. Ciparienė.
Kultūros centro direktorė taip pat džiaugėsi, kad žmonės teigiamai sureagavo į renginio kodą – žalią spalvą – netrūko žiūrovų, pasipuošusių žaliais akcentais. „Ši idėja tapti jonvabaliais (buvo dalijamos žaliai šviečiančios apyrankės, – aut. past.), renginio kodas tapo žmonėms atrakcija pasipuošti, apsirėdyti ar turėti žalią akcentą. Šiemet mes pasiskolinome Vytauto Kernagio dainą „Kaip gražu miške“, ji labai smagi, ir Lapių moterų ansamblis puikiai atliko ją. Viską siejome su miško tematika“, – atskleidė D. Ciparienė.
Sujungė bendruomenę
Šventėje vyravo darni bend­rystė, džiaugtasi rajono kolektyvų, jaunosios solistės pasirodymais. D. Ciparienė teigė, kad svarbiausia, jog bendruomenė susiburtų ir sukurtų šventę vieni kitiems: „Noriu, kad žmonės iš šios šventės išsineštų norą bendrauti, džiaugtis – to labai trūksta. Šios šventės suvienija dainai, šokiui, aplinkai puoselėti. Jie, atvažiavę į Lapius, pamato, kokia graži bendruomenė čia gyvena. Geras pavyzdys turi būti užkrečiantis. Svarbu išmokti gerbti, puoselėti aplinką. Šauliai moko žmones, kaip elgtis miške. Medžiotojai gali pasidalinti savo patirtimi.“
Gilią tradiciją turinti Miško šventė subūrė bendruomenę – prisidėjo ne tik lapiškiai, bet ir Vėžaičių seniūnija, seniūnas Alvydas Mockus. D. Ciparienė dėkojo ir rajono Savivaldybei, kuri atkreipia dėmesį į tradicija tapusius renginius, remia ir palaiko kultūros puoselėjimą rajone.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content