Kretingališkiai semiasi jėgų bendrystėje

Kretingalės bendruomenės pirmininkė E. Jaugelavičė: „Padėkojome aktyviausiems bendruomenės nariams.“

Dvi spindinčios Kalėdų eglės Kretingalės miestelio centre skelbia švenčių laukimą. Tradicinėje advento vakaronėje bendruomenės žmonės prisiminė prabėgusius metus, apžvelgė nuveiktus darbus, liudijančius bendrystę. Pagerbti aktyviausi kretingališkiai, prisidėję, dalyvavę veiklose, garsinę miestelio vardą.


Eglės įžiebimo šventė Kretingalės miestelio centre sutraukė tiek žmonių, kad ne visi tilpo į Kultūros centro salę – kai kam koncerto teko klausytis lauke.
Gerą nuotaiką skleidė ne tik muzika, bet ir artėjančių švenčių akcentas – žaliaskarė, papuošta kretingališkių rankomis pagamintais žaislais. Ne tik Kultūros centro nagingos darbuotojos juos siuvo – įsijungė ir bendruomenės moterys, vaikų darželio vaikai su mokytojomis ir tėveliais. Eglės puošybai pinigų nereikėjo – tik laiko. Šalia Kultūros centro esančioje erdvėje šventinę dvasią skleidžia kultūros darbuotojos Jolitos Morkuvienės, bibliotekininkės Birutės Grybauskienės sukurtos kompozicijos.
Dar viena eglė spindi prie kavinės „Kukudra“ – pasipuošė šeimininkai. Žaliaskarės įžiebtos Girkaliuose, Plikiuose.
Į tradicinę advento vakaronę „Kukudroje“ susirinko Kretingalės bendruomenės žmonės. Jaukioje aplinkoje jie kalbėjosi apie prabėgusius metus, nuveiktus darbus. Seniūnaitė Regina Baranauskienė džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti 4 projektus. Bendruomenės pirmininkė Eglė Jaugelavičė pridūrė, kad pateiktos trys bendruomenės idėjos, už kurias kviečia savo žmones balsuoti.
Šioje vakaronėje padėkota aktyviausiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems įvairiose veiklose. Ramūnui ir Violetai Tiškams – už tradicinę sporto šventę, subūrusią daug jaunimo. Ūkininkas Alvydas Dargis visada skuba padėti, kai tik iškyla problemų, todėl sulaukė nuoširdžiausios padėkos. Daug prisidedantiems bendruomenės gyvenime Daivai Gudžiūnienei, Domantui Gudžiūnui irgi šilti žodžiai. Kretingalės kultūros centro choro „Rūtenis“ vadovei Gintarei Stankūnaitei kretingališkiai dėkingi už pastangas burti, išsaugoti šį kolektyvą. „Mūsų miestelio pasididžiavimas – Vaiva ir Sigitas Savickiai, Irmantas Prišmantas, kurie dalyvavo respublikiniame šienpjovių konkurse“, – pridūrė E. Jaugelavičė.
Padėkas šiems kretingališkiams primins įteikti keraminiai prizai, kuriuos Kultūros centro edukacijose pagamino bendruomenės moterys.

„Kukudros“ šeimininkams, puošusiems eglę, išmonės netrūko.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių