Kvietinių bendruomenė susitelkusi ir šventėse, ir darbuose

Savaite anksčiau Mindauginių šventės maratoną Klaipėdos rajone pirmoji pradėjusi ir pirmoji kartu sugiedojusi „Tautišką giesmę“ Kvietinių kaimo bendruomenė nusipelnė ne tik gražaus oro, bet ir šventės dalyvių pagyrimų. Kvietiniškiai svečius pasitiko gražiai išpuoselėta gyvenviete, valstybinėmis vėliavėlėmis papuoštais šviestuvais, aukštuose stiebuose iškeltomis Vyčio ir Kvietinių vėliavomis, darbščių bendruomenės narių nupintu ąžuolų vainiku ant šventės vartų ir, žinoma, Mindauginių sostu. Įvairiapusiška sporto ir kultūros programa, edukacijų, atrakcijų įvairovė turėjo patenkinti net įnoringiausius šventės dalyvius, kurių susirinko tokia gausybė, kad po šventės nusidriekęs automobilių srautas skirstėsi beveik valandą.

Sukūrė jaukią atmosferą

Kvietinių kaimo bendruomenė savo pajėgomis ir projektinių lėšų dėka turi įsirengusi puikų aikštyną ir lauko sceną prie bendruomenės namų. Šioje erdvėje sutilpo ir komercinių atrakcijų paslaugos, ir suolai žiūrovams, ir Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus, policijos, šaulių, mobiliosios bibliotekos ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos Kvietinių skyriaus edukacijos.

Sporto ir kultūros programą Kvietinių bendruomenės centro valdyba aptarė kartu su Gargždų kultūros centru, Klaipėdos rajono sporto centru. Šventinė diena prasidėjo gausaus dviratininkų būrio žygiu, įvairiomis sporto varžybomis, o aktyviausieji pradžiuginti Sporto centro apdovanojimais.

„Esame patenkinti, kad pirmąkart Kvietiniuose įvyko įdomių automobilių paroda, kurią surengė asociacija „Garažo raktai“. Daug pastangų, kad žmonėms būtų kur akis paganyti, įdėjo šios asociacijos ir mūsų bendruomenės narys, vicemeras Vytautas Butkus. Suvažiavo keliasdešimt automobilių iš įvairių Lietuvos vietų, net Vilkaviškio!“ – pavykusia šventės naujove džiaugėsi Kvietinių bendruomenės centro pirmininkas Gediminas Girgždis.

Bendruomenės vadovas akcentavo, kad didžiulė Mindauginių šventė yra visos Kvietinių bendruomenės nuopelnas. „Šiemet buvo toks žmonių aktyvumas, tiek daug iniciatyvų, idėjų, pagalbos sulaukėme. Didžiuojuosi tokiais nuostabiais Kvietiniais“, – kalbėjo G. Girgždis, kuris kartu su šeima daug valandų paskyrė šventės organizavimui. Šventėje bendruomenei vienybės ir stiprybės linkėjo Seimo narys Petras Gražulis, rajono Savivaldybės vadovų linkėjimus išsakė vicemeras V. Butkus.

Kvietinių bendruomenės sutelktumas sukūrė jaukios ir prasmingos šventės atmosferą, kurioje, pirmiausia, iškilmingai nuskambėjo Kvietinių kaimo himnas, o Medos Paulikaitės jautriai atliekama daina „Vandenynai“ atspindėjo šventės temą. Gargždų kultūros centro režisierė, renginio vedėja Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė taip nuoširdžiai ir tolygiai vedė šventę, kad norėjosi klausytis kiekvieno žodžio. Tai buvo ne tik pranešimai apie koncertuojančiuosius, bet ir įdomūs pasakojimai apie Kvietinių kaimo istoriją.

Bendruomeniškiausiems – pagarba

Retoje miesto ar kaimo bendruomenės šventėje pamatysi tiek daug koncertuojančių rajono saviveiklos kolektyvų. Kvietiniuose duoklė, žinoma, buvo atiduota ir populiariems atlikėjams: čia susižavėjusi žiūrovų minia plojo Vytautui Šiškauskui, „Antikvariniams Kašpirovskio dantims“, grupei „Osom šeima“. Tačiau ne ką mažiau aplodismentų nusipelnė vietiniai atlikėjai: Gargždų kultūros centro kolektyvai „Elegija“, „Atminties aidai“, „Cyrulelis“, Trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Skinija“, linijinių šokių kolektyvas „Gargždė“, Gargždų „Kranto“ progimnazijos dainos studija „Bangelės“, retro studija „Akvarelės“, „Vyrų trio“, „Šešios bačkos“ na ir, žinoma, Karolis Šileika (Skrabalman), taip pat mažieji Kvietinių skyriaus darželio „Naminukas“ dainorėliai.

Tarp gražiausių dainų ir vingriausių šokių Kvietinių bendruomenės centras pagerbė aktyviausius kvietiniškius, nuoširdžiausius rėmėjus ir pagalbininkus, gražiausių sodybų šeimininkus ir, be abejo, Mindaugus.

Šiemet labiausiai išpuoselėtos sodybos šeimininkų nominacija atiteko Renatai Jakaitei-Goehre ir Frank Goehre; žydinčios sodybos šeimininkų titulą pelnė Vida ir Kazimieras Toliušiai; tvarkingiausios sodybos – Regina ir Arūnas Drungilai.

Metų kvietiniškio nominacija atiteko Algimantui Daugėlai, kuriam labai rūpi Kvietinių gyvenvietė. Kad ji augtų ir gražėtų, nominantas teikia didelę paramą bendruomenės šventėms bei kuria perspektyvius ateities planus.

Ant šventės scenos padėkota bendruomeniškiausių žmonių būriui, kvietiniškiams, kurie visada ir visose talkose iš širdies padeda. Kartu pasodintos pušelės, daugiamečiai augalai, gėlynai, kuriuos reikia nuolat laistyti, prižiūrėti, kartu ruoštasi šventei, šienauta, pinti ąžuolų vainikai.

Padeda rėmėjai ir partneriai

„Labai norime padėkoti šventės rėmėjams, kurių turime ilgiausią sąrašą. Pagrindiniai rėmėjai – Klaipėdos rajono savivaldybė, UAB „Aldasta“ (vadovas A. Daugėla), taip pat gerą žodį tariame UAB „Aros Marine“ vadovui Giedriui Valainiui, „Transadrija“ vadovui Jordanui Daugėlai, „Gargždų rangos darbai“ vadovui Artūrui Uosiui, „Litimbera“ vadovui Romui Petkevičiui, „Gurima“ vadovui Rimvydui Gedvilui, „Technoramai“ ir „Curaprox Lietuva“ už įsteigtus prizus sportininkams ir visuomenininkams, už gėles – „Baltijos gėlėms“ bei Marytei ir Kajetonui Stropams, taip pat R. ir F. Goehre, V. ir R. Grakauskams, R.ir V. Gelžiniams, V. ir A. Vindžigelskiams ir visiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, kad šventė būtų tokia graži“, – širdingai kalbėjo bendruomenės centro pirmininkas G. Girgždis, nepamiršdamas padėkoti ir vietos žiniasklaidai, ir šventės partneriams iš Savivaldybės, policijos, šaulių, bibliotekos, Sporto cento, Gargždų kultūros centro, seniūnijos.

Pasak bendruomenės vadovo, ne tik šventėms telkiasi kvietiniškiai. Šią vasarą pasidžiaugta, kad prie Sporto centro rengiamos stovyklos projekto pasisiūlė finansiškai prisidėti kvietiniškis verslininkas A. Daugėla. „Tad 11 vaikučių iš Kvietinių 5 dienas nemokamai stovyklavo Nidoje. Sveikatinimo programa „Gargždų pramogų“ baseine itin džiaugiasi ir mūsų kaimo senjorės“, – aktyvios bendruomenės kasdienybės įspūdžiais dalijosi G. Girgždis.

Vilija KONTRIMAITĖ

Aut.nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių