Jaunųjų fotografų parodos – ant vandens

Visą vasarą iki rugsėjo 3 d. Senosios perkėlos (Šiaurinis ragas, Danės g. 1, Klaipėda) kelte „Nida“ vyks fotografijos parodų ciklas „KultJūra“, kurį organizuoja asociacija „Kūrėjų sąjunga“.

Parodų autoriai – jauni menininkai iš visos Lietuvos – Urtė Jasenka, Saulius Kmita, Deividas Buivydas, Simona Nakrošiūtė, Justina Tulaitė, Morta Narkauskaitė, Edgaras Vitkevičius ir Banginis Justas. Kuratorė – Simona Agota Martinkus. Iš viso bus surengtos 7+1 parodos, kurių kiekviena truks dvi savaites.

Pirmieji iki birželio 11 d. kelte „Nida“ savo kūrybą pristato klaipėdiečiai Urtė Jasenka ir Saulius Kmita. Idėją kelte organizuoti fotografijos parodas gimė permąstant žiūrovo pritraukimo į ekspozicines erdves problematiką. Ne paslaptis, kad jaunųjų menas sulaukia dar mažesnio dėmesio, nei jau pripažintų menininkų. Todėl originali ir netikėta parodų organizavimo požiūriu erdvė – keltas „Nida“ čia pasirenkamas kaip patogi vieta žiūrovui susitikti su jaunu menu. Autorių teigimu, šįkart jie nereikalaus nei daug dėmesio, nei laiko. Užteks vos keliolikos minučių romantiškam susitikimui ant vandens, kol keltas iš Klaipėdos persikels į Smiltynę ir atgal. Nedidelės apimties (10-ies fotografijų) parodos, kurių metu menininkai gvildens beribių vandenų sąvoką plačiąja prasme, bus eksponuojamos ant kelto „Nida“ langų. Tokiu būdu siekiama pasidalinti mintimis ne tik apie jūrą, bet ir užmegzti pokalbį apie nuolatinę Klaipėdos miesto bei pajūrio zonos kaitą. Ant skaidrios plėvelės atspausdinti fotografiniai vaizdai čia nuolat pasipildys, persiklos turiniu iš aplinkos – atspindžiais ir šešėliais, kurie keisis kiekvieną akimirką nuo įlipančių ir išlipančių keleivių, taip pat ir nuo besimainančios šviesos. Tranzitinė zona – keltas, jungiantis Klaipėdos miestą su pajūriu, taps simboline jungtimi tarp įprasto klaipėdiečių gyvenimo ir poilsio, laipsniškas perėjimas nuo kasdienių rutininių veiksmų prie mažiau įprastų sezoninių laisvalaikio akimirkų. Šią jungtį dar labiau sustiprins kultūrinis ir meninis segmentas, vizualiai įsiterpsiantis į kasdienius potyrius ir taip turiningai užpildysiantis nors ir ne ilgas, bet laukimo minutes.

Urtė Jasenka (Yaskaart) – Lietuvos meno lauke ir už jos ribų jau kuris laikas veikianti menininkė, pasaulyje išdalinusi šimtus grafikos technika sukurtų autorinių atvirukų. Saulius Kmita – tik pradedantis savo parodinę veiklą fotografas. Pirmai projekto parodai šie du jauni žmonės kūrė kartu. Kūrybinis procesas buvęs tikrai įdomus, pozityvus, ramus, be jokio streso ar įtampos, linksmas, pilnas eksperimentų, netikėtų posūkių, pokalbių ir klausymo. „Tarpusavyje atradome ryšį ir bendrą tikslą – kurti, o tai yra labai gražu ir prasminga. Manau, esame puiki, labai linksma kūrybinė komanda. Juoko tikrai netrūko!“ – dalijasi kūrėjai. Pasak jų, kad ir kaip toli gyventume nuo jūros, jos buvimą šalia galime jausti aiškiai ir tvirtai kiekvieną dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių